Yüzey temizleme kili neden kullanılmalı?

Kategori: Boya koruma - 2.268 viewsYorum Yazın
Yüzey temizleme kili neden kullanılmalı?

Yüzey temizleme kili, başka bir ifadeyle oto temizleme kili araç yüzeyinde birikmiş kirleri temizleyen bir malzemedir. Aracınızın boya, cam elyafı ve metal yüzeyindeki kirleticileri temizlemek için kullanılan tasarlanmış bir reçine bileşiği olarak tanımlanabilir. Çoğu üretici sentetik kil kullansa da oto temizleme kili doğal veya sentetik olabilir.

Oto temizleme kili kullananlar gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Yüzey temizleme kili nedir?

Araç yüzey temizleme kili ne zaman gereklidir? Aracınız havadan gelen kirleticilerden sürekli saldırı altındadır.

Fren tozu, endüstriyel serpinti, asit yağmuru birikintileri ve ray tozunun tümü aracınıza yapışabilir.

yüzey temizleme kili nasıl kullanılır-araç yüzey temizleme kili-oto yüzey temizleme kili-yüzey temizleme kili-oto temizleme kili
Oto temizleme kili

Bu kirletici maddeler genellikle, aşağıdaki boyaya saldırmak için şeffaf kaplamaya nüfuz etme kolaylığını açıklayan metal parçacıkları içerir.

Bu kirleticiler daha sonra oksitlenir ve pasın şeffaf kaplamanın altına yayılmasına izin verir. Bugün küçük turuncu noktalar, yarın toplam boya sistemi arızası! Detaylandırma kili, boyayı sağlıklı ve canlı tutmak için bu kirletici maddeleri ortadan kaldırır.

Yüzey kili ayrıca inatçı öz, katran ve böcek kalıntılarını da giderir. Detay veren kil işleri cam üzerinde de harikadır. Bir dahaki sefere araç camını yıkarken biraz deneyin. Sonuçlara hayran kalacaksınız!

Oto temizleme kili

Aracınızın yüzeyi, havada her dışarı çıktığında çevreden gelen saldırılarla karşı karşıyadır. Her yol gezisi, yol enkazından, egzoz filmlerinden ve havadaki kirlilikten yeni hakaretler getirir.

Üzerinde uğraştığınız o güzel boya işine sıçrayacak, lekelenecek ve kendilerini yerleştirecekler. Araçlar bu kirleticileri her an, her yerde, hatta bayide bile biriktirebilir.

Oto yüzey temizleme kili gerekli midir?

Oto temizleme kili ne zaman gereklidir? Kile ihtiyacınız olup olmadığını gösteren basit bir test var. Aracınızı yıkayıp kurulayın, elinize plastik bir sandviç poşet koyun ve parmak uçlarınızı boyanın üzerine hafifçe sürün. Kaba veya pürüzlü geliyorsa, boyanız kirlenmiştir.

Oto yüzey kili nasıl kullanılır?

  1. Aracınızı yıkayın ve kurulayın.
  2. Küçük bir alana kil yağlayıcı veya sabunlu su püskürtün.
  3. Yüzey kilini ıslak alanda hafifçe ileri geri ovalayın. İlk başta yakalayacak. Bu, kirleticileri boyadan çıkardığı anlamına gelir. Serbestçe kaydığı zaman boya temizdir.
  4. Alanı mikrofiber bir havluyla silin ve kil kalıntısını temizlemek için kil yağlayıcı kullanın. Şimdi parmaklarınızı boyanın üzerinde gezdirin; cam kadar pürüzsüz olmalı. Değilse, işlemi tekrarlayın. Temiz bir yüzey ortaya çıkarmak için oto temizleme kilini gerektiği gibi yeniden şekillendirin. Kili iyice yağlanmış halde tutun.

Oto temizleme kili ile otomobil yatırımını koruyanların ilgisini çeken diğer konular


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yüzey temizleme kili neden kullanılmalı? (3 Yorum)

Yorum Yaz

YORUM YAZIN