Yağmur kaydırıcı sprey nasıl kullanılır?

Kategori: Oto yıkama - 12.704 viewsYorum Yazın
Yağmur kaydırıcı sprey nasıl kullanılır?

Yağmur kaydırıcı sprey uygulamaları ile daha net bir görüş ve daha güvenli sürüş sizi bekliyor. Araba yağmur kaydırıcı sprey ürünleri hidrofobik kaplama sağlıyor. Camdaki su itici yani hidrofobik kaplama su damlalarını cam yüzeyinden iterek camda tutunmasını engelliyor. Pek çok farklı markanın araba yağmur kaydırıcı sprey ürünü bulunuyor. Bu yazıda yağmur kaydırıcı uygulama, yağmur kaydırıcı film, cam su itici sprey, yağmur kaydırıcı mendil gibi ürünlerin etkilerini ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Yağmur kaydırıcı sprey

Nano cam su itici spreyler silika nanopartiküller içeriyor. Bu partiküller su ve sıvıları cam yüzeyinden uzaklaştırıyor. Araba yağmur kaydırıcı ne kadar önemli biliyor musunuz? Yağmur kaydırıcı ile elde edilecek %34 görüş netliği fren mesafesinde 18 metre önceden fren yapmayı sağlayabiliyor. Müthiş bir güvenlik farkı!

Yağmurlu havalarda iyi görüş açısı olması güvenli sürüş için önemlidir. Bununla birlikte, ön camınızı temiz tutmak iyi bir silecek grubundan daha fazlasını gerektirir.

Yağmur yağdığında arabanızın zorlukla karşılaşabileceğini biliyorsunuz, çünkü sürücü kirli lekeli yağmurdan ve ön camdan yapılmış sileceklerden kaynaklanan bulanıklığı göremiyor. İster basit bir duş isterse uzun süreli bir su birikintisi, ön camınız bir tehlike oluşturur. Elbette, ön cam sileceklerini kullanabilirsiniz ve kullanmalısınız, ancak bunlar her zaman etkili değildir.

Cam su itici sprey faydaları

Aracınızın ön camına cam su itici sprey uyguladığınızda temel olarak aşağıdaki faydaları elde edebilirsiniz.

 • Kar, buz gibi kışın zorlu koşullarında ön camın daha kolay temizlenmesini sağlar
 • Gece sürüşlerinde görüş kalitesini artırır. Çünkü camdaki parlamayı, prizma etkisini engeller
 • Kir ve toz tutunmasını engeller
 • Cama zarar vermez
 • Görüş kalitesini yükseltir
 • Kaza riskini azaltır
 • Sinek ve böcek gibi haşeratın camdan daha kolay temizlenmesine katkı sağlar
 • Silecek performansını artırır

Yağmur kaydırıcı nasıl uygulanır?

Yağmur itici kullanmanın avantajlarından biri, aracınızı asit suyu gibi zararlı kirleticilerden korumaya yardımcı olması ve sürücünün görünürlüğünü arttırmasıdır. Yağmurun camın yüzeyinden doğal olarak akmasına izin veren koruyucu bir kalkan oluşturarak çalışır. Bu, rüzgar hızı suyun yer değiştirmesine yardımcı olduğundan 20 km üzerindeki hızlarda hareket ederken daha da geliştirilmiştir. Doğru uygulanırsa, araba cam silecekleri için çok az kullanımınız olacaktır.

Yğmur iticiliğinin bir diğer faydası, ön camınızı dondan korumak için buz birikmesini önlediğinden, kış koşullarında son derece yararlı olmasıdır. Doğru. Donma koşullarında camları ovmaktan daha fazla değil! Gelelim yağmur kaydırıcı nasıl uygulanır sorusunun cevabına!

yağmur kaydırıcı sprey-araba yağmur kaydırıcı-doğal yağmur kaydırıcı-evde yağmur kaydırıcı yapımı-yağmur kaydırıcı sprey nasıl kullanılır-oto yağmur kaydırıcı-yağmur kaydırıcı uygulama-yağmur kaydırıcı film-yağmur kaydırıcı nasıl kullanılır-yağmur kaydırıcı nasıl uygulanır-yağmur kaydırıcı nasıl yapılır-yağmur suyu kaydırıcı-aquapel yağmur kaydirici-arexons yağmur damlası kaydırıcı-arexons yağmur kaydırıcı-autokit yağmur kaydırıcı-automix yağmur kaydırıcı-carpex yağmur kaydırıcı-comrade yağmur kaydırıcı-farmasi yagmur kaydirici-farmasi yağmur kaydırıcı mendil-glass guard yağmur kaydırıcı fiyat-guex yağmur kaydırıcı-meguiars yağmur kaydırıcı-ombrello yağmur kaydırıcı-plenty yağmur kaydırıcı-rainx yağmur kaydırıcı-rorax yağmur kaydırıcı-würth yağmur kaydırıcı sprey-yağmur kaydırıcı percenta-çbs yağmur kaydırıcı-cam su itici sprey-cam su itici uygulaması-nano cam su itici-su itici cam kaplama-ziebart su itici cam kaplamasi-ön cam su itici-cam su kaydırıcı fiyat-ön cam su kaydırıcı-yağmur kaydırıcı mendil
Yağmur kaydırıcı nasıl uygulanır

Yağmur kaydırıcı nasıl yapılır?

Her ne kadar araba detaycıları yağmur geçirmez itici kullanılması önerilmiş olsa da, bir de aşağı tarafı var. Doğru ilk uygulama, ürünün cama tam olarak oturması ve yapışması için biraz sabır gerektirir.

Öncelikle ürünü uygulamadan önce yüzeyi iyice hazırlamanız gerekir. Camı kirletici maddelerden uzak tutmanız gerekir. İyi bir cam temizleyicisi veya cam cilası kullanmak bunu başarabilir. Camın temizliğinden memnun olduğunuzda uygulamaya geçebilirsiniz. Yağmur kaydırıcı nasıl yapılır?

Daha sonra camı yağmur geçirmez şekilde eşit şekilde püskürtün, daha sonra ürünü bir sızdırmazlık aplikatörü kullanarak hafifçe masajlayın ve emmesi için bırakın. En iyi sonuç için işlemi iki veya üç kez tekrarlamalısınız, çünkü daha fazla katman daha iyi bir kalıcı etki sağlar.

Yaklaşık olarak 10 – 15 dakika camın puslanmaya başladığını ve lekelenmiş gibi görüneceğini görmelisiniz. Bu, ürünün cama yapışmasının son aşamasında olduğu anlamına gelir. 5 dakika daha beklettikten sonra kalıntıları gidermek için tiftiksiz bir mikrofiber bez kullanın. Kalan tüm izleri çıkardıktan sonra, camı yüksek bir parlaklığa parlatmak için başka bir taze mikrofiber bez kullanın.

Yağmur itici uygulamasının biraz zor olabileceğini kabul etmemize rağmen, kesinlikle buna değer. Yağmur tutmaz uygulanmış ıslak havalarda sürüşe alışmaya başladığınızda, işlem görmemiş bir ön cama geri dönmeniz çok zor olacaktır. Diğer taraftan, uygulama ön camla sınırlı değildir. Yan cam, arka cam ve aynalar da aynı şekilde işlenebilir.

Yağmur kaydırıcı nasıl kullanılır?

Yağmur suyu kaydırıcı ürünler inanılmaz etkili sonuçlar sağlayabiliyor. Oto yağmur kaydırıcı, ön camınızın camı üzerinde koruyucu bir zırh oluşturur ve yağmurun silecekler tarafından çizilmemesi yerine, doğal olarak kaçmasına izin verir. Bu, zor havalarda seyahat ederken daha az çizgi ve çizik, daha uzun silecekler ve daha tutarlı görünürlük anlamına gelir. Görüşünüzü açık tutmak yolculuğunuzun daha güvenli olmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha güvende olduğunuz güvenini de verir. Gerçek koruma ve psikolojik koruma birlikteliğinde mükemmel bir kombinasyon sağlıyor!

yağmur kaydırıcı sprey

Yağmur kaydırıcı uygulama

Ön cam sileceklerinizin her yıl ön ve arka camlarınızda öne ve arkaya doğru harcayarak harcadıkları zamanı bir düşünün. Arkasında izler bırakıyorlar, silecek lastiklerinin lastiklerinde minik kum parçacıkları varıyor ve yaklaşmakta olan ışıkları parlatarak görüşünüzü değiştiriyor. Ancak sileceklerinizi sık kullanmıyorsanız, bu kirli cam anlamına gelmiyor mu? Ya ön camınıza yağmur geçirmez bir şey uygulamak, arabanızın camlarını temizlemenizi, hatta kendini temizlemenizi kolaylaştırabilirse?

Bir dakika için düşün. Görünürlüğünüzü artırmak için tasarlanan bu mikroskobik kaplama ile yağmur, ön camınızdan çekiliyor. Yağmur kaydırıcı film su damlalarını yüzeyden itiyor. Hidrofobik kaplamalar su tutmaz aynı zamanda kir tutmaz. Kir, su damlacıklarına yapışır ve bir parmak kaldırmadan cam yüzeyini temizleyerek yuvarlanırken emilir.

Yağmur kaydırıcı sprey nasıl kullanılır?

Farklı markalar olmasına rağmen yağmur kaydırıcı sprey nasıl kullanılır sorusunun cevabı genellikle ortaktır. Yağmur kaydırıcı sprey uygulanacak yüzeyin iyice temizlenmesi gerekiyor. Ayrıca toz, yağ, kir ve deterjan kalıntısı olmaması gerekiyor.

Su itici cam kaplama sprey uygulaması için şişeyi iyice çalkalayın. Daha sonra su itici cam kaplama spreyi yüzeye püskürtün. Mikrofiber bezle dairesel hareketler yaparak iyice cama yayın ve yedirin. Sonra kurumaya bırakın. 10 dakika sonra ürün tam olarak aktif hale gelecektir.

Car care firmalarının cam su itici uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Örneğin Ziebart su itici cam kaplamasi piyasada “kendin uygula” türündeki silikon bazlı diğer ürünlerin en az altı katı ömür vaat ediyor. Cam su itici uygulaması profesyonel ellerde yapılırsa camla bütünleşmesi ve etkisinin daha iyi olacağını belirtebiliriz. Elbette ön cam su itici profesyonel uygulamalar daha uzun ömürlü oluyor!

Evde yağmur kaydırıcı yapımı

Evde yağmur kaydırıcı yapımı mümkün mü? Doğal yağmur kaydırıcı olarak mum parafini ile beyaz ispirto işinizi görebilir. Mumu küçük parçalara bölün. Bir kaba koyun ve üzerine beyaz ispirto dökün. Mum parçacıkları yok oluncaya kadar karıştırın. Elde ettiğiniz doğal yağmur kaydırıcı ürünü bir bezle aracınızın ön camına uygulayın!

Markalar ve cam su kaydırıcı fiyatları

Ön cam su kaydırıcı markaları arasında en çok sorulan markaları ve fiyatlarını listeledik.

 • aquapel yağmur kaydirici 42,50 TL
 • Arexons yağmur damlası kaydırıcı (arexons yağmur kaydırıcı) 76,90 TL
 • Autokit yağmur kaydırıcı 19.90 TL
 • Automix yağmur kaydırıcı 12.50 TL
 • Carpex yağmur kaydırıcı 12,50 TL
 • Comrade yağmur kaydırıcı 29.90 TL
 • Farmasi yağmur kaydırıcı mendil (farmasi yagmur kaydirici) 6.50 TL
 • Glass guard yağmur kaydırıcı fiyat 15.90 TL
 • Guex yağmur kaydırıcı 11 TL
 • Meguiars yağmur kaydırıcı 251,90 TL
 • Ombrello yağmur kaydırıcı 64,90 TL
 • Plenty yağmur kaydırıcı 17.39
 • Rainx yağmur kaydırıcı 45,36 TL
 • Rorax yağmur kaydırıcı          
 • Würth yağmur kaydırıcı sprey 15,34 TL
 • Yağmur kaydırıcı percenta 24,90 TL
 • Çbs yağmur kaydırıcı 18.21 TL

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yağmur kaydırıcı sprey nasıl kullanılır? (2 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Yağmur Kaydırıcı Su İtici Kaplama […]

YORUM YAZIN