Torpido temizleme önerileri

Kategori: İç temizlik - 9.711 viewsYorum Yazın
Torpido temizleme önerileri

Torpido temizleme aracınızın en çok güneş ışığına, ısıya ve hatta toz, kire maruz kalan bölgesinin temizliğidir. Bu nedenle aracınızın değerini korumada büyük öneme sahiptir. Doğru yapılmayan örneğin silikonla torpido parlatma gibi uygulamalar aracınızın ön konsolunu yıpratır, çatlatır, soldurur, beyazlatır.

Araba torpido temizleme doğru ve en etkili olarak profesyonel car care istasyonlarında yaptırılabilir. Siz de torpido temizleyici ürünler ve vereceğimiz teknikler ile yapabilirsiniz.

Bu yazıda; en iyi torpido temizleyici hangisi, araba ön konsol temizleme sırları, araç torpido temizleyici ürünler, torpido lekeleri nasıl çıkar, torpido parlatıcı (torpido parlatici sprey), torpido toz önleyici çözümler gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyebileceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

En iyi torpido temizleyici önerisi gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Torpido temizleme

Araba torpido temizleme için silikon bazlı parlatıcılar kullanmaktan kaçının. Ön konsoldaki havalandırma ızgaraları, eşya gözleri, plastik yüzeyler için PH derecesi 9 olan araç torpido temizleyici ürün kullanabilirsiniz. Özel plastik temizleyici, maun temizleyici ve metal temizleyici ürünlere de ihtiyaç duyabilirsiniz.

torpido temizleme-torpido temizleyici-araç torpido temizleme-araba ön konsol temizleme-araba torpido temizleme-araç torpido temizleyici-en iyi torpido temizleyici-torpido lekeleri nasıl çıkar-torpido parlatici-torpido parlatici sprey-torpido toz önleyici
Torpido temizleyici ile torpido lekeleri nasıl çıkar?

Araba ön konsol temizleme için öncelikle toz ve kirin süpürge ile çekilmesi gerekiyor. Torpido kıvrımlarına ve ızgaralara özel fırçalar kullanın. Önce birikmiş toz, kir ve tortuları temizleyecek daha sert fırçalar uygulayın. Bu işlemi düşük basınçlı hava ile destekleyin.

Daha sonra sizin tercihiniz en iyi torpido temizleyici ürünü yumuşak fırça, mikrofiber bez ile uygulayın. Derin alanlar için tornador tercih etmelisiniz. Uygulama yaparken koruyucu mat kullanarak elektronik aksamların zarar görmesi engellenmelidir.

Tornador kullanarak araba ön konsol temizleme

Son olarak direksiyon, vites kolu, konsol, bardaklık, küllük, torpido gözü ve diğer plastik aksamlar detaylı bir şekilde temizlenmelidir. Eğer deri direksiyon veya maun/metal aksesuarlar varsa bu materyallere özel araç torpido temizleyici kimyasallar tercih edilmelidir.

En iyi torpido temizleyici

Araç torpido temizleyici olarak pek çok markanın ürünlerini bulmak mümkün oluyor. Birçok araba temizleme ürününde olduğu gibi, piyasada pek çok marka ve tip vardır ve doğru olanı seçmek zor olabilir.

Araç torpido temizleyici markaları içerisinde dünyada en çok tercih edilen markalar hangileridir? Torpido temizleyici tavsiye olarak bize en çok sorulan sorulara göre editörlerimizin yaptığı listeyi bilginize sunuyoruz.

 • Michelin MC31463 650ml Torpido ve Suni Deri Temizleme
 • Sonax Torpido Temizleyici Mat Limon 140 ml
 • Sonax Xtreme Torpido Temizleyici Matt
 • Motip Torpido Temizleme Ve Bakım Spreyi 400 Ml
 • Würth Araç İçi Temizleme Spreyi 500 Ml.
 • Carpex Torpido Temizleyici ve Koruyucu Sprey 500 ML
 • Renew Torpido Temizleyici 500 ML
 • Meguiars Meguıars Quik Interior Detailer Kauçuk, Vinil Ve Torpido Temizleyici T49
 • Astonish Torpido, Tampon, Viny Temizleyici 750 ML

Torpido parlatıcı sprey (torpido parlatici sprey)

Torpido parlatıcı sprey (torpido parlatici sprey) kullanırken silikon esaslı ürünler aracınızın ön konsol temizliği için risk oluşturabilir. Çünkü hem toz ve kirin yüzeye daha çabuk yapışmasına neden olabilir hem de plastik yüzeylerin beyazlaması ve solması gibi sorunlar ortaya çıkarabilir.

Torpido parlatıcı sprey (torpido parlatici sprey) pazarında ülkemizde kolaylıkla ulaşabileceğiniz ürünlerle ilgili aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

 • Sonax Torpido Temizleyici Parlatıcı Vanilya-400 ml.
 • Interwax Torpido Parlatıcı Ve Bakım Kremi 500 Ml
 • Royalwash Torpido ve Tampon Parlatıcı Süt
 • Newmix Torpido Bakım Losyonu 500 Ml
 • Selsil Torpido Parlatıcı Sprey 200 Ml
 • Koch Chemie NMPC Vini Kauçuk Plastik Lastik Nano Koruyucu 500 ml

Torpido toz önleyici

Araç içindeki plastik yüzeylerin toz tutmasını nasıl engelleriz? Torpido toz önleyici ürünler ile aracınızın ön konsolu ve plastik aksamlarında mat ve koruyucu bir görünüm elde edebilirsiniz. Pek çok marka torpido toz önleyici olarak ürün geliştiriyor.

Örnek olarak Klasse Vinyl, Leather, Rubber & Plastic Cleaner/Protectant ürünü inceleyebilirsiniz.

Bileşik antistatik polimerler, tozu iten ve bir aracın iç temiz görünümünü koruyan parçalar üretir ve zahmetli temizliğe bir alternatif sağlar. Malzeme tedarikçileri artık bu nedenle çeşitli tipte bileşik antistatik, toz tutmayan plastikler sunmaktadır.

Torpido lekeleri nasıl çıkar?

Torpido lekeleri nasıl çıkar? Araç torpido temizleme ve torpido lekeleri nasıl çıkar aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla çözüm bulabilirsiniz.

 • Dikkatli Vakumlama: Vakum nozulunda bir fırça aparatı kullanın ve plastiklerden yaprakları, ölü böcekleri ve diğer kalıntıları temizleyin. Nazik olun çünkü herhangi bir beceriksiz hareket arabanın plastiğini çizebilir.
 • Tozu Temizleyin: Tozu temizlemek için yumuşak bir bezi suyla (temizlik maddesi veya başka solüsyon kullanmayın) nemlendirin. Çatlaklara (yani el freni, vites değiştirme, radyo kumandaları, havalandırma delikleri) ve diğer dar alanlara girmek için küçük bir boya fırçası (yumuşak kıllı) kullanabilirsiniz.
 • Temizleyici sprey uygulama: Özellikle plastik üzerinde kullanılmak üzere tasarlandığından emin olun ve küçük bir alana (tüm gösterge paneline veya diğer plastik yüzeylere aynı anda değil) sadece hafif bir sis püskürtün. Temiz, yumuşak bir bez veya bez kullanın ve silin.

En iyi torpido temizleyici önerisi gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Torpido lekeleri nasıl çıkar önerileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Torpido temizleme önerileri (1 Yorum)

Yorum Yaz

YORUM YAZIN