Torpido kaplama nasıl yapılır?

Kategori: İç temizlik - 22.637 viewsYorum Yazın
Torpido kaplama nasıl yapılır?

Torpido kaplama nasıl yapılır, neden ihtiyaç duyulur? Oto torpido kaplama malzemeleri nelerdir? Birkaç dakikanızı ayırarak aracınızın hasarlı, eskimiş, kırık torpido ve göğüs görünümünü modifiye edebilirsiniz. Benzersiz bir yeni görünüm, sportif etki için hazır mısınız? Aracınızın markası ne olursa olsun görünümü mükemmel olsun! Bu yazıda araç torpido karbon kaplama nasıl yapılır, torpido kaplama malzemesi olarak neler kullanılabilir, maun, karbon ve torpido deri kaplama fiyatları ile ilgili bilgileri okuyabilirsiniz.

Torpido kaplama nasıl yapılır?

Aracınızın ön göğüs bölgesi torpido olarak da biliniyor. Bu bölgede zaman içerisinde sararma, solma, kırılma, parlaklaşma gibi eski görünüm veren deformasyonlar ortaya çıkabilir.

Bu kötü görünüm aracınızın değerini düşürebilir. Özellikle ikinci el otomobil alımlarında ise otomobilin iç plastik yüzeylerinin görünümü sizi memnun etmeyebilir. Bu durumda aracınızın iç plastik bölümleri ve torpidosunu kaplamak isteyebilirsiniz.

Torpido kaplama malzemesi

Aracınızın iç plastik yüzeylerinde kaplama ve görünüm iyileştirmesi yapmak için torpido kaplama malzemesi olarak kullanılabilecek alternatifler aşağıda sıralanıyor

 • Folyo kaplama, karbon kaplama filmi
 • İmitasyon maun kaplama
 • Plasto Poliüretan torpido içi kaplama malzemeleri
 • Deri kaplama
 • Plasti Dip torpido kaplama spreyi uygulaması
 • Fantastik uygulamalar (Örneğin, torpido kadife kaplama, sprey boya ve deneysel uygulamalar)

Araç torpido karbon kaplama

Torpido folyo kaplama yaparak aracınızın iç plastik bölümlerini benzersiz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Karbon fiber görünüm özellikle sportif, racing konsepti için tercih ediliyor. Genellikle aracın dış yüzeyine uygulanan sportif tuning, modifiye uygulamalarıyla kombin yapılmak için içerisine de gerçekleştiriliyor.

torpido kaplama-megane 2 torpido kaplama-tempra torpido kaplama-şahin torpido kaplama-ön torpido kaplama-torpido kadife kaplama-torpido deri kaplama fiyatları-torpido deri kaplama istanbul-torpido deri kaplama malzemeleri-torpido deri kaplama nasıl yapılır-torpido kaplama derisi-torpido kaplama malzemesi-torpido kaplama bandı-torpido kaplama bezi-torpido kaplama seti-torpido kaplama sprey-plasti dip-oto torpido kaplama-oto torpido kaplama malzemeleri-otomobil torpido kaplama-torpido folyo kaplama-maun torpido kaplama-torpido maun kaplaması-araç torpido karbon kaplama-oto torpido karbon kaplama-torpido karbon fiber kaplama-torpido karbon kaplama fiyatları-torpido karbon kaplama nasıl yapılır-torpido içi kaplama-torpido kaplama nasıl yapılır-torpido kaplama nasıl yapılır video-torpido plastik kaplama-torpido kaplama video
Araç torpido karbon kaplama

Oto torpido karbon kaplama yapabileceğiniz bölümler şunlardır:

 • Gösterge paneli
 • Havalandırma çerçeveleri
 • Kapı kolları
 • Kol dayamalar
 • Oto teyp çerçevesi
 • Vites kutusu çerçevesi

Oto torpido kaplama filmleri derinlikli olarak gerçek görünüm sağlayabiliyor. 3D, 5D gibi boyut özellikleriyle karbon fiber kaplama filmleri kullanabilirsiniz.

Bu ürünler tırtıklı tekstüre dokuya sahip olabilir. Folyolar kendinden yapışkanlı özelliklerde oluyor. Oto torpido kaplama malzemeleri ile karbon fiber uygulamalar için yüzeyin temiz ve kuru olması gerekiyor. Daha sonra bu malzemeleri hava kabarcığı kalmayacak biçimde yapışacak alana bir noktadan başlayarak uygulamanız gerekiyor.

Bazı filmler kuru köpük ile de yapışabiliyor. Ragle ile film tabakasının altında kalan havalar çıkartılmalıdır. Toplu iğne gibi malzemelerle delerek hava çıkarmak doğru bir yöntem değildir. Çünkü o delik bir süre sonra büyüyebiliyor. Ayrıca delik yüzünden hava teması devam ettiği için tutkalın yapışması zayıf oluyor ve zamanla atmaya başlayabiliyor.

Aşağıda folyo ile otomobil torpido kaplama nasıl yapılır videodan izleyebilirsiniz. Bu uygulamaları ön torpido kaplama, kapı kolları, havalandırma kanalları, vites kutusu gibi alanlara da yapabilirsiniz.

Torpido karbon kaplama nasıl yapılır?

Torpido ve araç ön göğüste karbon fiber görünüm nasıl elde edilir? Bu amaçla torpido karbon kaplama nasıl yapılır? Aşağıdaki videoda karbon kaplama filmi nasıl uygulanır izleyebilirsiniz.

Aracınız ister Megane 2 torpido kaplama olsun isterseniz Tempra torpido kaplama olsun. Uygulama tekniği aynıdır.

En çok uygulama yapılan araçlardan biri de şahin torpido kaplamadır. Şahin torpido kaplama ile adeta yarış otomobiline çevrilebilir!

Torpido kaplama nasıl yapılır?

Karbon fiber haricinde başka torpido kaplama malzemesi kullanarak da torpido içi kaplama yapabilirsiniz. İşte plasto poliüretan torpido içi kaplama malzemeleriyle de büyük farklar elde edebilirsiniz.

Örneğin düz siyah veya herhangi bir renk, metalik renkler, ahşap görünüm gibi benzersiz üç boyutlu poliüretan kaplamalar uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki torpido kaplama videosu, plasto malzeme ile torpido kaplama nasıl yapılır video formatında anlatıyor. Torpido plastik kaplama alternatifleri gerçekten de sonsuz denilebilecek çeşitlilik sunuyor!

Maun torpido kaplama

Aracınızın iç mekanını maun kaplama görünümüne kavuşturmak için hemen her marka araca göre kalıplandırılmış imitasyon maun kaplama setleri uygulayabilirsiniz.

Torpido maun kaplaması ile ilgili bir tanıtım videosunu yayınlıyoruz.

Aşağıdaki adımları uygulayarak maun torpido kaplama seti nasıl yapılır takip edebilirsiniz. Kendin yap konseptindeki ürünleri şu adımlarla yapıştırabilirsiniz.

 • Öncelikle torpido maun kaplama yapılacak bölgenin alkol benzeri çözücü malzemelerle kir, toz, leke ve kalıntılardan temizlenmesi gerekiyor.
 • Satın aldığınız karbon veya maun kaplama malzemelerinin arkası tutkallıdır. Tutkallı yüzeyi koruyan kağıdı dikkatlice sökün.
 • Araç torpido iç kaplama yüzeylerine uygun ürünleri yapıştırın. Yapıştırmadan önce saç kurutma makinası ile kısa süre tutkalı ısıtabilirsiniz.
 • Saç kurutma makinası ile uyguladığınız yüzeye tam alışması için ısıtın ve sabitlenmesini sağlayın.
 • Elinizle yerini sabitleyin ve üzerine bastırın. Tam olarak yapıştığından emin olduktan sonra bir gün elinizi sürmeden kemikleşmesini bekleyin.

Torpido deri kaplama

Torpido deri kaplama nasıl yapılır? Araç döşemesine uygun deri malzeme döşeme yeteneği olan ellerde yapıştırılarak uygulanabilir. Torpido deri kaplama malzemeleri için döşeme atölyelerine başvurulabilir.

Torpido deri kaplama fiyatları uygulamanın yapılacağı araç ve kullanılacak döşemelik derinin türüne göre büyük farklılıklar gösterebiliyor. Gerçek bir torpido deri kaplama ustalık gerektiren bir işlemdir. Herkes tarafından yapılmamalıdır.

Torpido kaplama derisi özel bir malzemedir. Torpido kaplama derisi işin bitişinin kalitesini belirleyen temel unsurlardan biridir. Çünkü torpido deri kaplama fiyatları yüksek, ben yaparım diyerek işe başlayanların büyük hayal kırıklıkları yaşadığını biliyoruz. İşi ustasına bırakmakta büyük fayda bulunuyor.

Aynı konu torpido kadife kaplama, torpido flog kaplama için de geçerlidir.

Plasti Dip nedir?

Plasti Dip özel bir torpido kaplama sprey ürünüdür.  Plasti Dip, havayla kuruyan, özel bir kauçuk kaplamadır. Aslında, orijinal soyulabilir, esnek, yalıtkan, kaymaz, dayanıklı kauçuk kaplamadır. Plasti Dip ürün gamı, otomotiv özelleştirmeden ev geliştirmeye kadar çok çeşitli kaplama çözümleri sunmaktadır. 50’den fazla renk ve bir Renk Kitiniz de dahil olmak üzere Plasti Dip geliştiricileri ile olanaklar sınırsız!

Plasti Dip ile otomobil iç mekanında neler yapabileceğinizi videodan izleyebilirsiniz!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!