Torpido kaplama nasıl yapılır?

Kategori: İç temizlik - 25.095 viewsYorum Yazın
Torpido kaplama nasıl yapılır?

Torpido kaplama nasıl yapılır, neden ihtiyaç duyulur? Oto torpido kaplama malzemeleri nelerdir? Birkaç dakikanızı ayırarak aracınızın hasarlı, eskimiş, kırık torpido ve göğüs görünümünü modifiye edebilirsiniz. Araba torpidosu kaplama ile benzersiz bir yeni görünüm, sportif etki için hazır mısınız?

Aracınızın markası ne olursa olsun oto kaplama ile görünümü mükemmel olsun! Bu yazıda araç torpido karbon kaplama nasıl yapılır, torpido kaplama malzemesi olarak neler kullanılabilir, maun, karbon ve torpido deri kaplama fiyatları ile ilgili bilgileri okuyabilirsiniz.

Araç torpido kaplama nasıl yapılır?

Aracınızın ön göğüs bölgesi araba torpidosu olarak da biliniyor. Araba göğüs kaplama (araba gögüs kaplama) için pek çok alternatif malzeme kullanılabiliyor. Araç torpido kaplama bölgesinde zaman içerisinde sararma, solma, kırılma, parlaklaşma gibi eski görünüm veren deformasyonlar ortaya çıkabilir.

Bu kötü görünüm aracınızın değerini düşürebilir. Özellikle ikinci el otomobil alımlarında ise otomobilin iç plastik yüzeylerinin görünümü sizi memnun etmeyebilir. Bu durumda aracınızın iç plastik bölümleri ve torpidosunu kaplamak isteyebilirsiniz. İşte oto kaplama nasıl yapılır sorusunun cevapları!

Torpido kaplama malzemesi

Aracınızın iç plastik yüzeylerinde kaplama ve görünüm iyileştirmesi yapmak için araç torpido kaplama malzemesi olarak kullanılabilecek alternatifler aşağıda sıralanıyor

 • Folyo kaplama, karbon kaplama filmi
 • İmitasyon maun kaplama
 • Plasto Poliüretan torpido içi kaplama malzemeleri
 • Deri kaplama
 • Plasti Dip torpido kaplama spreyi uygulaması, plasti dip torpido boyama
 • Fantastik uygulamalar (Örneğin, torpido kadife kaplama, sprey boya ve deneysel uygulamalar)

Araç torpido karbon kaplama, araba torpido kaplama folyosu nasıl yapılır?

Torpido folyo kaplama yaparak aracınızın iç plastik bölümlerini benzersiz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Araç içi kaplama karbon fiber görünüm özellikle sportif, racing konsepti için tercih ediliyor. Genellikle aracın dış yüzeyine uygulanan araç karbon kaplama sportif tuning, modifiye uygulamalarıyla kombin yapılmak için içerisine de gerçekleştiriliyor.

torpido kaplama-megane 2 torpido kaplama-tempra torpido kaplama-şahin torpido kaplama-ön torpido kaplama-torpido kadife kaplama-torpido deri kaplama fiyatları-torpido deri kaplama istanbul-torpido deri kaplama malzemeleri-torpido deri kaplama nasıl yapılır-torpido kaplama derisi-torpido kaplama malzemesi-torpido kaplama bandı-torpido kaplama bezi-torpido kaplama seti-torpido kaplama sprey-plasti dip-oto torpido kaplama-oto torpido kaplama malzemeleri-otomobil torpido kaplama-torpido folyo kaplama-maun torpido kaplama-torpido maun kaplaması-araç torpido karbon kaplama-oto torpido karbon kaplama-torpido karbon fiber kaplama-torpido karbon kaplama fiyatları-torpido karbon kaplama nasıl yapılır-torpido içi kaplama-torpido kaplama nasıl yapılır-torpido kaplama nasıl yapılır video-torpido plastik kaplama-torpido kaplama video
Araç torpido karbon kaplama

Oto torpido karbon kaplama yapabileceğiniz bölümler

Araç içi kaplama veya araç karbon kaplama yapılabilecek bölümler hangileridir?

 • Gösterge paneli
 • Havalandırma çerçeveleri
 • Kapı kolları
 • Kol dayamalar
 • Oto teyp çerçevesi
 • Vites kutusu çerçevesi

Torpido kaplama folyosu uygulamaları

Torpido kaplama folyosu veya oto torpido kaplama filmleri derinlikli olarak gerçek görünüm sağlayabiliyor. 3D, 5D gibi boyut özellikleriyle karbon fiber kaplama filmleri kullanabilirsiniz.

Bu ürünler tırtıklı tekstüre dokuya sahip olabilir. Folyolar kendinden yapışkanlı özelliklerde oluyor. Oto torpido kaplama malzemeleri ile karbon fiber uygulamalar için yüzeyin temiz ve kuru olması gerekiyor. Daha sonra bu malzemeleri hava kabarcığı kalmayacak biçimde yapışacak alana bir noktadan başlayarak uygulamanız gerekiyor.

Araç içi kaplama amacıyla bazı filmler kuru köpük ile de yapışabiliyor. Ragle ile film tabakasının altında kalan havalar çıkartılmalıdır. Toplu iğne gibi malzemelerle delerek hava çıkarmak doğru bir yöntem değildir. Çünkü o delik bir süre sonra büyüyebiliyor. Ayrıca delik yüzünden hava teması devam ettiği için tutkalın yapışması zayıf oluyor ve zamanla atmaya başlayabiliyor.

Aşağıda folyo ile otomobil torpido kaplama nasıl yapılır videodan izleyebilirsiniz. Bu uygulamaları ön torpido kaplama, kapı kolları, havalandırma kanalları, vites kutusu gibi alanlara da yapabilirsiniz.

Torpido karbon kaplama nasıl yapılır?

Torpido ve araç ön göğüste karbon fiber görünüm nasıl elde edilir? Bu amaçla torpido karbon kaplama nasıl yapılır? Aşağıdaki videoda karbon kaplama filmi nasıl uygulanır izleyebilirsiniz.

Aracınız ister Megane 2 torpido kaplama olsun isterseniz Tempra torpido kaplama olsun. Araba torpidosu uygulama tekniği aynıdır.

En çok uygulama yapılan araçlardan biri de şahin torpido kaplamadır. Şahin torpido kaplama ile adeta yarış otomobiline çevrilebilir!

https://youtu.be/ZSZ7GlCxCpw

Torpido kaplama nasıl yapılır?

Karbon fiber haricinde başka torpido kaplama malzemesi kullanarak da torpido içi kaplama yapabilirsiniz. İşte plasto poliüretan torpido içi kaplama malzemeleriyle de büyük farklar elde edebilirsiniz.

Örneğin düz siyah veya herhangi bir renk, metalik renkler, ahşap görünüm gibi benzersiz üç boyutlu poliüretan kaplamalar uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki araba torpido kaplama videosu, plasto malzeme ile araç torpido kaplama nasıl yapılır video formatında anlatıyor. Torpido plastik kaplama alternatifleri gerçekten de sonsuz denilebilecek çeşitlilik sunuyor!

Maun torpido kaplama, maun kaplama nasıl yapılır?

Aracınızın iç mekanını maun kaplama görünümüne kavuşturmak için hemen her marka araca göre kalıplandırılmış imitasyon maun kaplama setleri uygulayabilirsiniz.

Torpido maun kaplaması ile ilgili bir tanıtım videosunu yayınlıyoruz.

Aşağıdaki adımları uygulayarak maun torpido kaplama seti nasıl yapılır takip edebilirsiniz. Kendin yap konseptindeki ürünleri şu adımlarla yapıştırabilirsiniz.

Maun kaplama nasıl yapılır?

 • Öncelikle torpido maun kaplama yapılacak bölgenin alkol benzeri çözücü malzemelerle kir, toz, leke ve kalıntılardan temizlenmesi gerekiyor.
 • Satın aldığınız karbon veya maun kaplama malzemelerinin arkası tutkallıdır. Tutkallı yüzeyi koruyan kağıdı dikkatlice sökün.
 • Araç torpido iç kaplama yüzeylerine uygun ürünleri yapıştırın. Yapıştırmadan önce saç kurutma makinası ile kısa süre tutkalı ısıtabilirsiniz.
 • Saç kurutma makinası ile uyguladığınız yüzeye tam alışması için ısıtın ve sabitlenmesini sağlayın.
 • Elinizle yerini sabitleyin ve üzerine bastırın. Tam olarak yapıştığından emin olduktan sonra bir gün elinizi sürmeden kemikleşmesini bekleyin.

Torpido deri kaplama, Araba torpido kaplama derisi uygulaması

Torpido deri kaplama nasıl yapılır? Araç döşemesine uygun deri malzeme döşeme yeteneği olan ellerde yapıştırılarak uygulanabilir. Torpido deri kaplama malzemeleri için döşeme atölyelerine başvurulabilir.

Torpido deri kaplama fiyatları uygulamanın yapılacağı araç ve kullanılacak döşemelik derinin türüne göre büyük farklılıklar gösterebiliyor. Gerçek bir torpido deri kaplama ustalık gerektiren bir işlemdir. Herkes tarafından yapılmamalıdır.

Torpido kaplama derisi özel bir malzemedir. Araba torpido kaplama derisi işin bitişinin kalitesini belirleyen temel unsurlardan biridir. Çünkü torpido deri kaplama fiyatları yüksek, ben yaparım diyerek işe başlayanların büyük hayal kırıklıkları yaşadığını biliyoruz. İşi ustasına bırakmakta büyük fayda bulunuyor.

Aynı konu torpido kadife kaplama, torpido flog kaplama için de geçerlidir.

Plasti Dip nedir? Plasti dip torpido boyama nedir?

Plasti Dip özel bir Araç torpido kaplama sprey ürünüdür.  Plasti Dip, havayla kuruyan, özel sıvı bir kauçuk kaplamadır. Aslında, orijinal soyulabilir, esnek, yalıtkan, kaymaz, dayanıklı kauçuk kaplamadır. Plasti Dip ürün gamı, otomotiv özelleştirmeden ev geliştirmeye kadar çok çeşitli kaplama çözümleri sunmaktadır. 50’den fazla renk ve bir Renk Kitiniz de dahil olmak üzere plasti dip torpido boyama geliştiricileri ile olanaklar sınırsız!

Plasti Dip ile otomobil iç mekanında neler yapabileceğinizi videodan izleyebilirsiniz!

https://youtu.be/nSb5AhM0zjo

Plasti Dip® yüksek sıcaklığa ve zorlu yollara karşı dayanıklı mıdır? Plasti Dip® kaplama malzemesi 90 derece ye kadar dayanıklıdır, zorlu yollarda ve ralli arabalarında dahi ürünün yüzeyi tutuşu ve dayanıklılığı kullanıcılar tarafından önerilmektedir. Fakat ısıya karşı Plasti Dip® direnci, kaplanmış yüzeyin ısıya ne kadar süre maruz kaldığı ve ısıya ne şekilde maruz kaldığı gibi etmenlerle birlikte değişiklik gösterir. Plasti Dip® ile kaplanmış yüzey; büyük darbelere maruz kalmadığı ve kimyevi maddelerle temas etmediği sürece yüksek sıcaklığa dayanıklıdır. Her defasında uygulamadan önce deneme yapmanız tavsiye edilmektedir.

Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamanın uzun süre kalıcı olması için nelere dikkat etmek gerekir?

Plasti Dip®’in yüzeyde uzun süre kalması doğru uygulanmasına bağlıdır. Plasti Dip®, kaplanılan yüzeyi çok iyi kavrar ve dayanıklılık sağlar. Plasti Dip uygulanırken dikkat edilmesi gereken iki önemli detay vardır. Birincisi, sprey ile yüzeyin arasındaki mesafe; ikincisi ise uyguladığınız katmanların sayısıdır. Bu sebeple lütfen uygulama talimatlarını dikkatle takip ediniz. Plasti Dip®’i istediğiniz zaman yüzeye tekrar uygulayabilirsiniz.

Plasti Dip® sökülebilir mi?

Plasti Dip® kaplama dilediğiniz zaman kolayca sökülebilir. Plasti Dip® kaplamanın sökülememesinin tek nedeni tavsiye edilen kalınlıkta uygulanmamış olmasıdır. İnce uygulanmış Plasti Dip® kaplama malzemesi sökülürken çok küçük parçalara ayrılır ve bu durum çok can sıkıcı bir hal alır. Bu nedenle Plasti Dip®, yüzeye en az 6 kat uygulanmalıdır. Plasti Dip® kaplama malzemesi en iyi kendisine yapışacağı için üst üste uygulanan katmanlar güçlü bir kıvam oluşturur ve sökme işlemi sırasında tek parça halinde soyulma sağlar.

Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamayı uygulayabilmek için aracımı veya jantlarımı nasıl hazırlamalıyım?

Plasti Dip® uygulanacak yüzeyin bütün yağ, kir ve pislikten arındırılmış olması gerekmektedir. Kaplanacak alanın çevresinin maskelenmesi, uygulama sonrası çevre temizliği için size kolaylık sağlar.

Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamayı her yüzeye uygulayabilir miyim?

Plasti Dip torpido boyama gibi tüm yüzeylere uygulanabilir fakat alacağınız sonuçlar ugulama yüzeyleri arasında farklılıklar gösterebilir. Plasti Dip® uygulamasından alacağınız sonuç; aracın yaşına, uygulanan kat miktarına, yüzeyin eskiden herhangi bir kaplama malzemesi ile temas etme durumuna bağlıdır. Bu gibi durumlar Plasti Dip®’ in yüzeye tutunma gücünü etkileyebilir. Uygun koşullar sağlandığında Plasti Dip® sorunsuz bir deneyim sunar. Her uygulamadan önce, küçük bir alanda deneme uygulaması yapmanız kesinlikle tavsiye edilir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Torpido kaplama nasıl yapılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Torpido kaplama nasıl yapılır? […]