Susuz oto yıkama

Kategori: Oto yıkama - 27.880 viewsYorum Yazın
Susuz oto yıkama

Susuz oto yıkama nedir? Susuz oto yıkama ile otomobilinizi 3 yaş hatta 5 yaş yeni görünüme kavuşturmak mümkün olabilir! Aracınızın dış yüzeylerinde bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Yüz binlerce araç sahibinin otomobil yatırımını korumasını destekleyen ünlü car care markaları  kalıcı temizlik ve koruma için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, çok geç olmadan, hemen denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i otomobilini susuz yıkama yapanların tercihi, yüz binlerce kişi tarafından denenmiş diğer önerileri de yakalıyor! Susuz araç temizliği özel kimyasal kullanılarak yapılan ve su kullanılmayan bir sistemdir. Susuz oto yıkama solüsyonu ile işlem yapılmaktadır. Susuz araç yıkama sistemi tamamen çevre dostu ürünler kullanılarak gerçekleştiriliyor.

 

Susuz oto yıkama nasıl yapılır?

Oto yıkama yapılırken araç başına 50 Lt su tüketimi oluyor. Bu durum dünyayı bekleyen ene büyük tehlike kuraklık için olumsuz bir duruma işaret ediyor. Dünyadaki milyonlarca aracı hesap ettiğinizde çılgın bir su tüketim rakamı ortaya çıkıyor.

Bu vahim durum car care firmalarını yeni buluşlara yöneltti. Son buluş nano teknoloji kullanılarak üretilen susuz oto yıkama sistemleri. Susuz oto yıkama sistemleri farklı firmalar tarafından uygulanıyor. Bu amaçla araca beş ile on beş arasında değişen sayıda farklı kuru oto yıkama solüsyonları uygulanıyor.

Susuz oto yıkama nasıl yapılır? Uygulama mikrofiber bezler kullanılarak yapılıyor. Uygulama ile ilgili susuz oto yıkama video görüntülerini aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

Su bazlı susuz araç yıkama ürünleri çevreye zarar vermeyen organik formüllere sahiptir. Su tüketiminin sıfır olması yanında aracın bulunduğu her yerde uygulanabilmesi ekstra bir avantajdır. Aracınız nerede olursa olsun susuz araç yıkama malzemeleri kullanılarak temizlenebilir.

Susuz araç yıkama malzemeleri

Susuz araç yıkama malzemeleri aracın her bölümü için ayrı ayrı üretiliyor. Örneğin koltuk ve döşeme temizliği için farklı, lastikler için başka susuz araç yıkama malzemeleri kullanılıyor.

Susuz araç yıkama malzemeleri oto marketlerde ve car care merkezlerinde bulunabiliyor. Susuz oto yıkama ürünleri doğada çözünebilen zararsız formüllere sahip. Ancak yüzde beş gibi bir oranda polimer ve cila yer alıyor.

 

Susuz oto yıkama yorumları

 

susuz oto yıkama-susuz araç yıkama fiyatları-kuru oto yıkama-susuz oto yıkama bayilik-susuz araç yıkama ürünleri fiyatları-susuz oto yıkama nasıl yapılır-susuz oto yıkama makinaları fiyatları-susuz araç yıkama bayilik-susuz araç yıkama ürünleri-susuz araç yıkama solüsyonu fiyatı-susuz oto yıkama solüsyonu-susuz araç yıkama yorum-susuz araç yıkama sistemi-kuru buz oto yıkama-susuz oto yıkama video-susuz araç yıkama malzemeleri-kuru araç yıkama-susuz oto yıkama forum-susuz oto yıkama yorumları-susuz araç yıkama solüsyonu-susuz oto yıkama işi-susuz oto yıkama fiyatı-susuz buharlı oto yıkama makinaları fiyatları-susuz oto yıkama sistemleri-susuz oto yıkama ürünleri-susuz oto yıkama köpüğü-susuz oto yıkama nasıl-susuz oto yıkama bayilikleri-susuz oto yıkama makinaları-vip susuz oto yıkama

Kuru oto yıkama

Susuz oto yıkama forum yazışmalarında okuduğumuza göre bu sistem boyaya zarar vermiyor. Araca zarar vermediği gibi susuz araç yıkama solüsyonu içerisindeki kayganlaştırıcı maddeler aracın toz ve kir tutmasını engelliyor.

Kuru araç yıkama küçük çiziklerin giderilmesinde de etkili oluyor. Çünkü içeriğindeki polimer ve cila bileşikleri boya yüzeyini zararlı etkilerden koruyor.

Susuz araç yıkama yorumlarında susuz oto yıkama nasıl yapılır sorusuna en çok ilginin kadınlar ve yoğun çalışanlardan geldiği görülüyor. Kadınlara cazip gelmesinin nedeni oto yıkama noktasına gitmeden bulundukları yerde araçlarını yıkatabilme konforu.

 

Susuz oto yıkama bayilik

Susuz oto yıkama işi yüksek karlılık oranı ve yoğun ilgi nedeniyle cazip iş fırsatları sunuyor. Susuz oto yıkama bayilik veren firmalar arasında DRY Car Care, Globowax, Bluegreenwax, Vip Susuz Oto Yıkama yer alıyor. Bu firmaların bayilik şartları ve susuz araç yıkama ürünleri fiyatları ile susuz oto yıkama makinaları fiyatları farklılık gösteriyor. Susuz araç yıkama bayilik düşünceniz varsa ilgili firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

 

Susuz araç yıkama fiyatları

Susuz oto yıkama fiyatı sulu yıkamaya göre daha cazip olabiliyor. Susuz araç yıkama fiyatları 30-100 TL arasında değişiyor. Dış susuz oto yıkama 15 dakikada yapılabilirken iç-dış yıkama birlikte yarım saati bulabiliyor. Susuz araç yıkama solüsyonu fiyatı ise 18,50 TL’den 150 TL’ye kadar ambalaj ve markaya göre farklılık sergiliyor.

Siz de susuz oto yıkama köpüğü ve susuz oto yıkama solüsyonları alarak aracınızı kendiniz yıkayabilirsiniz. Yeni trend oto yıkama nasıl olmalı sorusunun cevabı susuz oto yıkamadır. Çevreci ve kârlı bir iş için susuz oto yıkama bayilikleri fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

 

Evde susuz oto yıkama

Susuz araba yıkama, az ya da hiç su kullanmadan çevre dostu ve verimli bir oto yıkamadır. Bazen araba yıkamada veya suyla yıkamada sprey olarak da bilinir. Alacağınız susuz oto yıkama spreyi ile kendiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda şaşırtıcı miktarda su tasarrufu sağlar.

Susuz ürünler, su eksikliğini telafi etmek için ihtiyaç duydukları için bir mobil oto yıkama için kullanılan normal sabundan daha ileri düzeydedir. Böylece, susuz araç yıkamanın verimliliği genellikle su bazlı yöntemlerden daha iyidir. Ayrıca, susuz bir arabayı yaparken, basınçlı yıkayıcı veya hortum kullanırken, 100-200 litre temiz su kullanmak yerine, havlularınızı durulamak için sadece bir kova suya ihtiyacınız vardır.

 

Susuz oto yıkama nasıl yapılır?

Susuz bir oto yıkama, aracın kaportasını parlatmak ve yıkamak için yüksek kayganlık spreyleri kullanır. Spreyin yüksek kayganlık kimyasalları, kir ve toz parçacıklarını kaplar. Bu süreç, suyun kiri nasıl temizlediğine benzer, ancak susuz bir araba yıkama ürününün kimyasal kombinasyonu farklıdır. Aracınızı bilinen markaların susuz bir oto yıkama spreyi ile siliniz. Çünkü iyi bir ürün kullanmaz iseniz bazen yüzeyde izler bırakabilir. Ancak, arabanızı silmek için iyi bir yumuşak mikrofiber havluya sahip olmanız gerekir.

Mikrofiber bir havlu, yüksek kirlilik ve yumuşaklık nedeniyle kullanılır. Susuz araç yıkama ürünü doğru kullanılırsa, aracınızın boyasına zarar vermez veya çizmez.

Görünür kirleri temizlemek için basit bir araba yıkama arıyorsanız, susuz bir araç yıkama mükemmel çalışır. Bununla birlikte, aracınıza kalın bir şekilde gömülmüş kirler çıkarırsanız, kiri yumuşatmak için çok fazla temizleyici kullanmamanız için, bu bölgelere az miktarda su uygulamak bazen daha iyi olabilir. Eğer adımları doğru takip ederseniz, aracınızın boyasına zarar vermezsiniz.

Aracınıza cila uygulamak istiyorsanız, aracınızı susuz araç yıkama solüsyonu ile hazırlamak daha iyidir. Su kullanıyorsanız, özel ekipman kullanarak aracı çok iyi kurutmanız veya aracın sıcak güneş altında kurumaya bırakılması gerekir. Araba wax veya cila uygularken, su kalıntıları zararlı olabilir.

 

Garajda adım adım susuz oto yıkama

 

 • Adım 1

Mikrofiber bir havlu alarak ve iki kez ikiye katlayarak, sekiz kullanışlı kenar oluşturarak başlayın. Mikrofiber bir havlu kullandığımızı unutmayın, çünkü bu kir parçacıklarını toplamaya yardımcı olan yüksek emicilik ve yumuşaklık sunar.

 

 • Adım 2

Arabanızı bir anda çalışabileceğiniz farklı bölümlere ayırın.

 • Yan cam
 • Tavan
 • Kaput ve gövde
 • Yan kapılar (üst yarısı)
 • Ön tampon
 • Arka tampon
 • Yan kapıların alt yarısı
 • Tekerlekler

Aracın farklı bölümleri için farklı mikrofiber bezler kullanmak isteyeceksiniz. Çok kirli olduğunda veya parçacıkları biriktirdiğinde bir bez kullanmayı bırakın. Yanlış bir mikrofiber havlu kullanmak aracınızda çiziklere neden olabilir. Kirli mikrofiberleri asla yıkamadan tekrar kullanmayın.

 

 • Adım 3

Çoğunlukla, profesyonel oto yıkama istasyonları tavandaki ürünleri kullanırken dökülmemesi için aracın üst kısmından başlar.

Susuz araç yıkama ürününü tek katlanmış bir kumaş üzerine ve aracın bir paneline püskürtün, ilk bezle hafifçe silin. Ve ikinci bir kuru ve temiz mikrofiber bez kullanarak hızlıca tutturun.

 

 • Adım 4

Bir yönde hafifçe silin. Boya yüzeylerini çok fazla basınç uygulayarak hafifçe silin. Rüzgara doğru doğrusal olarak silinmesini öneriyoruz.

 

 • Adım 5

Havlu çok kirli olduğunda, diğer temiz yanlardan birini kullanın. Her seferinde temiz bir taraf kullanma fikri, arabadaki kiri tekrar ortaya çıkarmak değildir. Aracınızın diğer parçalarını temizlerken bu işlemi tekrarlayın. Fren balataları kimyasal sıvılar içerebileceğinden, frenler için ayrı bir mikrofiber havlu kullanmanızı öneririz.

 

 • Sonuç

Susuz araç yıkamanın geleceğe inanıyoruz. Siz de deneyin ve su kıtlığı yaşanacağı belirtilen önümüzdeki yıllar için şimdiden doğaya destek olun!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Susuz oto yıkama (5 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] bir şekilde temiz görünmesini sağlamanın yollarını arıyorlar. Piyasaya çıkan en yeni araç temizleme teknolojilerinden bazıları buharlı araba yıkama […]

YORUM YAZIN