Oto yıkama eldiveni tavsiye

Kategori: Oto yıkama - 26.735 viewsYorum Yazın
Oto yıkama eldiveni tavsiye

Oto yıkama eldiveni tavsiye ediyoruz. Otomobil yatırımınızı korumanın en iyi yolu boya yüzeylerinin ilk günkü canlılık ve parlaklığını kaybetmemesidir. Bunun için de boya koruma ve boya parlatma sistemleri uygulanmalıdır. Bunlar kadar önemli bir diğer konu ise oto yıkamadır. Eğer oto yıkama işlemini doğru yapmıyor veya yaptırmıyorsanız boya yüzeyi her yıkama sonrası eskimektedir! Oto yıkama eldiveni tavsiye etmemizin sebebi budur! Fırça ile yıkama, basınçlı su ile temizlik, uygun olmayan eldiven kullanımı gibi etkenler araç boyasının düşmanıdır! Bu yazıda Oto yıkama eldiveni tavsiye, mikrofiber araba yıkama eldiveni, peluş araba yıkama eldiveni, yün araba yıkama eldiveni nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir okuyabilirsiniz.

Oto yıkama eldiveni tavsiye

Boya çiziklerini önlemek için en iyi araç yıkama eldiveni hangisidir? İnsanlar, Pazar sabahı, kovaları ve süngeriyle garaj yollarında gururlarını ve sevinçlerini gözetmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını düşünüyorlar. Oysa çok önemli bir detayı atlıyorlar. Araba yıkama süngeri tercihleri hatalı olduğunda boya yüzeylerini mahvedebilirler!

Oto yıkaması bir sanattır. Bu sanatı icra ederken hangi malzemeyi seçeceğiniz sanatınızın değerini ortaya koyuyor.

Araba yıkama süngeri

Araba temizleme süngeri özel mikrofiber değilse boya yüzeyinize büyük zararlar verebilir. Milyonlarca insan bu güne kadar sünger kullanarak arabalarını yıkıyor! Oysa çok daha iyi yöntemler ve malzemeler var, farkında mısınız?

Aracınızı sünger ile yıkamaya başladığınızda boya yüzeyindeki toz, kir ve zerrecikler sünger ile boya yüzeyine bastırılarak çizmeye başlar. Çünkü araba yıkama süngeri arabanın boyası üzerine sürüklediğinizde bu kum ve kir parçacıkları süngerin yüzü ile otomobillerin boyası arasında sıkışıp kalır. Dolayısıyla boya üzerinde sizin el hareketinizle paralel biçimde dairesel çizikler oluşturur. Bu çizikleri ilk yıkamalarda göremeyebilirsiniz. Zamanla güneş ışığı altında gözünüzden kaçmayacak hale elçeğinden emin olabilirsiniz.

Süngeri boya boyunca silerken, keskin taneli parçacıkları boyanın üzerinden doğrudan silerek ince bir çizgi çizik bırakarak silersiniz. Bu küçük çizikler parlak ışıkta çok belirgindir, çünkü ışığı yakalarlar ve bu, boyayı derin parlaklık ve zengin renkten mahrum bırakan korkunç girdap izlerini verir ve arabanızın görünüşünü mahveder.

Hatalı bir araba temizleme süngeri arabanızı zımpara kağıdı ile ovalamak gibi etki gösterebilir. Sıfır su zımparası!!

Araba yıkama eldiveni tavsiye

Düz yüzdeki kum parçacıklarını yakalayan sünger problemini aşmak için oto yıkama eldivenleri geliştirilmiştir. Parmaklarınızı bir araba yıkama eldiveni boyunca geçirirseniz, derin hav olduğunu ve tipik sünger gibi düz bir yüz olmadığını görebilirsiniz. Oto yıkama eldiveni, araç yüzeyindeki kir parçacıklarının üzerine yerleştirildiğinde, kum parçacıkları eldiven lifleri içine emilir. Boyadan güvenli bir şekilde uzağa çekilir, böylece boyayı çizme olasılığı araba yıkama süngerine göre daha düşüktür.

Araç yıkama eldiveni tavsiye etmemizin bir nedeni daha var. Birçok araba yıkama eldiveni, aynı zamanda, bir süngerin aksine, düşme ihtimalinin düşük olduğu anlamına gelen kaymaz bir elastik kol manşetine sahip olmasıdır. Araba yıkama eldiveninin bir başka yararı da kolayca yıkanabilmeleri ve parlak renklerin, içinde gizlenmiş pis kirleticileri bulmak için incelemeyi oldukça kolaylaştırmasıdır.

Arabanızın güvenli bir şekilde yıkanmasını sağlamak için oto yıkama eldivenleri daha iyi bir araçtır. O halde oto yıkama eldivenlerinin çeşitleri nelerdir ve en iyi araç yıkama eldiveni hangi türdür inceleyelim.

Mikrofiber araba yıkama eldiveni

mikrofiber yıkama eldiveni, detaylandırma topluluğundaki çoğu kişi tarafından oldukça iyi bilinmektedir. Car care ve oto detailing istasyonlarında mikrofiber araba yıkama eldiveni çeşitleri kullanılıyor.

Normalde, birbirine kenetlenmiş çok daha küçük iplikçiklerden oluşan uzun mikrofiber iplikçiklerine (Mikrofiber, araba temizliği konusunda her zaman iyidir) sahiptir. Bu özel yıkama eldiveni tipinin temiz tutulması nispeten kolaydır ve oldukça uzun ömürlüdür.

oto yıkama eldiveni tavsiye-oto yıkama eldivenleri-araba yıkama eldiveni tavsiye-araç yıkama eldiveni tavsiye-en iyi araç yıkama eldiveni-yün araba yıkama eldiveni-yün araç yıkama eldiveni-yün oto yıkama eldiveni-oto yıkama süngeri-araç yıkama süngeri-peluş araba yıkama eldiveni-mikrofiber araba yıkama eldiveni-mikrofiber araba yıkama ve temizlik eldiveni-mikrofiber araç yıkama eldiveni-mikrofiber oto yıkama eldiveni-sonax oto yıkama eldiveni-sonax mikrofiber yıkama eldiveni-araba yıkama eldiveni meguiars-araba yıkama eldiveni tekzen-araç yıkama eldiveni bauhaus-gojo microfiber araç yıkama eldiveni-meguiars mikrofiber yıkama eldiveni-meguiars oto yıkama eldiveni-meguiars oto yıkama eldiveni meguiars wash mitt-meguiars ın mikrofiber yıkama eldiveni-meguiars araç yıkama eldiveni
Mikrofiber araba yıkama eldiveni

Kir, mikrofiber araç yıkama eldiveninden kolayca çıkar. Çünkü yün eldiveni ile karşılaştırıldığında tüm yıkama eldiveni etrafında daha az lif vardır. Mikrofiber araç yıkama eldiveni kabarık yıkama eldiveni ile karşılaştırıldığında normalde kir çıkarmada daha agresif olduklarından boyaya yapışmış kirleri çıkarmak için mükemmeldir.

Birinci sınıf mikrofiber yıkama, her yıkamada çiziksiz bir parlaklık elde etmek için aşındırıcı kiri boyadan uzaklaştırıp hafifçe kaldırır. Klasik mikrofiber eldiveni veya herhangi bir araba yıkamada daha fazla çok yönlülük sağlamak için çoklu fırçalama yüzeylerini harmanlayan yeni tasarlanmış kombinasyon eldivenleri deneyin.

Mikrofiber oto yıkama eldiveni yün eldiveni ile karşılaştırıldığında daha az sabun, deterjan tutma özelliğine sahiptir.

Mikrofiber araba yıkama ve temizlik eldiveni kullanmak en akıllıca çözüm olarak nitelenebilir. Ancak aracınızı yıkarken boya yüzeyine zarar vermemek için tek seçeneğiniz mikrofiber araba yıkama ve temizlik eldiveni değil!

Yün oto yıkama eldiveni

Yün eldiveni masaya en iyi yıkama eldiveni getirir. Süper emici olduklarından bol miktarda sabunlu su alırlar. Bu, yıkama sırasında boyanın yağlanmasına çok yardımcı olur. Uzun lifler ayrıca kiri tutmaya ve yüzeyden uzaklaştırmaya yardımcı olur. Yün yıkama eldiveni süper yumuşaktır ve bunları kullanmanın en büyük yararı peluştur. Peluş araba yıkama eldiveni, çizilmeyi en aza indirmek istediğiniz bir araçta bakımınızı yıkamak için harikadır.

Yün araba yıkama eldiveni türlerinin olumsuz tarafı, temizlenmesinin zor olmalasıdır. Daha uzun lifler, kirin iç kısımda derin sıkışabileceği ve çıkarılması zor olabileceği anlamına gelir. Boyalarınıza bulaşmış eski yıkamadan kaynaklanan kiri önlemek için Yün araba yıkama eldiveni araba yıkama yerleri arasında iyice yıkadığınızdan emin olun. Yün araç yıkama eldiveni kullanmanın başka olumsuz tarafı, bunlar gerçek yün oldukları için, mikrofiber veya sentetik yıkama eldivenine göre sürece uzun sürmezler. Bu kısa ömür olsa da, ekstra faydalara değer olabilir.

Yün araç yıkama eldiveni özellikleri

Yün eldiveni satın alabileceğiniz en iyi yıkama eldiveni türlerinden biridir. Çok emici olduklarından bol miktarda sabunlu su alırlar. Bu, yıkama sırasında boyanın yağlanmasına çok yardımcı olur (Bu, arabalarınızın boyalarında mikro çizikleri ve kıvrımları en aza indirmeye çalışırken başka önemli bir faktördür.

Uzun lifler aynı zamanda kiri tutmaya ve yüzeyden uzaklaştırmaya yardım eder – ki bu tam olarak istediğiniz şeydir. Yün yıkama eldiveni süper yumuşaktır ve bunları kullanmanın ana yararı olan çok peluştur. Bunlar, çizilmeyi en aza indirmek istediğiniz bir araçta bakımınızı yıkamak için harikadır.

Yün veya koyun derisi yıkama eldiveni hakkında not etmek istediğim birkaç nokta, şönil veya sentetik yıkama eldiveni olduğu sürece uzun sürmeme eğiliminde olmalarıdır (Çünkü bunlar GERÇEK yünlerdir). Ayrıca temiz tutmaları biraz daha zordur.

Bazıları, daha kısa ömürlü olmalarının ilave faydalara değebileceğini iddia edebilir.

Sentetik Yün

Yün eldiveni çok iyi olduğu için, üreticiler ömrünü uzatmaya ve daha da iyi hale getirmeye çalışıyorlar. Sentetik yün yıkama eldiveni tanıtıldı. Bu yıkama eldiveni, yün yıkama eldiveni tüylerini, bir mikrofiber araba yıkama eldiveni uzunluğuyla verir. Bunlar hemen hemen yün yıkama eldiveni ile aynı yararları sağlar. Onlar emiciliği ve temizleme gücü biraz muzdarip, ancak uzun ömürlüdür.

Sentetik yıkama eldiveni çeşitli şekillerde, boyutlarda, lif uzunluklarında, malzemelerde vb. Bir yıkama eldiveni bulmaktaki en önemli amaç, kiri güvenle yakalamak için yeterince uzun liflere sahipken yumuşak olanı seçmek.

oto yıkama eldiveni tavsiye-oto yıkama eldivenleri-araba yıkama eldiveni tavsiye-araç yıkama eldiveni tavsiye-en iyi araç yıkama eldiveni-yün araba yıkama eldiveni-yün araç yıkama eldiveni-yün oto yıkama eldiveni-oto yıkama süngeri-araç yıkama süngeri-peluş araba yıkama eldiveni-mikrofiber araba yıkama eldiveni-mikrofiber araba yıkama ve temizlik eldiveni-mikrofiber araç yıkama eldiveni-mikrofiber oto yıkama eldiveni-sonax oto yıkama eldiveni-sonax mikrofiber yıkama eldiveni-araba yıkama eldiveni meguiars-araba yıkama eldiveni tekzen-araç yıkama eldiveni bauhaus-gojo microfiber araç yıkama eldiveni-meguiars mikrofiber yıkama eldiveni-meguiars oto yıkama eldiveni-meguiars oto yıkama eldiveni meguiars wash mitt-meguiars ın mikrofiber yıkama eldiveni-meguiars araç yıkama eldiveni
Yün araba yıkama eldiveni nasıl temizlenir

Yün araba yıkama eldiveni nasıl temizlenir?

Doğal yün eldiveni en iyisi olarak değerlendirilebilir. Bu, tüm hammaddelerin en hassas hali su ile temas ettiğinde özel bir pürüzsüzlük kazanırken, şampuan kullanımı sertleşmesine neden olmaz, saçı da yapıştırmaz. Yün, tanımı gereği, otomotiv boya yüzeyini çizemez.

Yıkama sırasında, çok fazla kir parçacığını emebilir, aynı zamanda boya yüzeyine kaydırmaz. Gevşek olan saçlar bir kova temiz su içinde hızlı ve etkili bir şekilde durulanabilir.

Bir eldivenin çaresine bakmanın en iyi yolu her kullanımdan sonra iyice durulamaktır. Deterjan kullanımı gereksizdir, oysa çamaşır makinesinde yıkama – tavsiye edilmez.

Oto yıkama eldiveni markaları

Car care firmalarının veya car care ekipmanları firmalarının pazara sundukları bazı ürünleri aşağıda bilginize sunuyoruz.

Meguiars mikrofiber yıkama eldiveni

Yeni ve geliştirilmiş Meguiars mikrofiber yıkama eldiveni, kiri kaldırırken ve hapsederken girintisiz, çiziksiz yıkama sağlar. Bu süper yumuşak Meguiars mikrofiber yıkama eldiveni yumuşak bir yıkama işlemi sağlar ve makinede yıkanabilir.

Meguiars oto yıkama eldiveni Emici mikrofiber daha fazla köpük ve su taşır. meguiars oto yıkama eldiveni (meguiars wash mitt), Peluş mikro fiber halkalar çizilmeyi önlemek için kir ve kiri yüzeyden kaldırır ve hapseder.

Meguiars araç yıkama eldiveni Show Car konseptinde yıkama yapmak için ideal bir üründür. Geleneksel araba yıkama sabunları, deterjanları ile birlikte kullanılabilir. Meguiars araç yıkama eldiveni ve Meguiars oto yıkama ürünleri kombinasyonu aracınızın mükemmel Show car haline gelmesi için yeterlidir.

Meguiars’ın mikrofiber yıkama eldiveni firmanın ürün sitesinde 70,80 TL fiyatla satılıyor.

Araba yıkama eldiveni Meguiars 8 “x 10” ebatlarında el yıkama eldiveni, tekrar kullanılabilir ve makinede yıkanabilir.

Meguiars araç yıkama eldiveni olarak kuzu yünü yün araba yıkama eldiveni de bulunuyor. Yün Meguiars araç yıkama eldiveni yani kuzu yünü yıkama eldivenimiz boyalarınızı şımartır ve kolayca işaretleyen hassas yüzeyler için idealdir. Orijinal kuzu yününün nazik yıkama etkisi süngerlerden ve geleneksel yıkama eldivenlerinden çok daha iyidir – arka tarafta özel, aşındırıcı olmayan bir böcek sökücü vardır.

Çizilme riskini azaltır ve katın güvenli olmasını sağlar. Eşsiz böcek sökücü özelliktedir.

Sonax mikrofiber yıkama eldiveni

Sonax ile mükemmel sonuçlar alabileceğiniz Sonax mikrofiber yıkama eldiveni daha fazla su ve köpük taşıyan mikrofiber yüzeye sahiptir. Nazik ve güçlü temizleme sağlar.

Sonax oto yıkama eldiveni 56 TL fiyatla satılıyor.

oto yıkama eldiveni tavsiye-oto yıkama eldivenleri-araba yıkama eldiveni tavsiye-araç yıkama eldiveni tavsiye-en iyi araç yıkama eldiveni-yün araba yıkama eldiveni-yün araç yıkama eldiveni-yün oto yıkama eldiveni-oto yıkama süngeri-araç yıkama süngeri-peluş araba yıkama eldiveni-mikrofiber araba yıkama eldiveni-mikrofiber araba yıkama ve temizlik eldiveni-mikrofiber araç yıkama eldiveni-mikrofiber oto yıkama eldiveni-sonax oto yıkama eldiveni-sonax mikrofiber yıkama eldiveni-araba yıkama eldiveni meguiars-araba yıkama eldiveni tekzen-araç yıkama eldiveni bauhaus-gojo microfiber araç yıkama eldiveni-meguiars mikrofiber yıkama eldiveni-meguiars oto yıkama eldiveni-meguiars oto yıkama eldiveni meguiars wash mitt-meguiars ın mikrofiber yıkama eldiveni-meguiars araç yıkama eldiveni

Araba yıkama eldiveni nereden alabilirim?

Pek çok internet sitesi, car care firmalarının satış siteleri ve detailing istasyonları araba yıkama eldiveni alabileceğiniz yerlerdir. Özel olarak araba yıkama eldiveni Tekzen, araç yıkama eldiveni Bauhaus gibi yapı marketlerinin otomobil ürünleri bölümlerinde bulunabiliyor.

Oto yıkama eldiveni fiyatları

İnternet ortamında veya otomobil reyonlarında bulabileceğiniz oto yıkama eldiveni tavsiye edilebilecek diğer markaların bir kısmı ve fiyatları şunlardır!

  • Gojo microfiber araç yıkama eldiveni 30,56 TL
  • AutoHDM kuzu postu araç yıkama eldiveni 59,95 TL
  • AUTO HDM 11191 kuzu postu yıkama parlatma eldiveni 69 TL

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Oto yıkama eldiveni tavsiye (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] araç ile ilgili tüm temizlik ve koruma işlemlerinde oto yıkama eldiveni tavsiye ediyoruz. Oto temizlik bezi (Araç temizlik bezi, araba cam temizleme bezi, araç cam silme […]

  2. […] Oto yıkama eldiveni tavsiye […]

YORUM YAZIN