Oto temizleme

Kategori: İç temizlik - 2.306 viewsYorum Yazın
Oto temizleme

Oto temizleme çok ciddiye alınması gereken bir konudur. Doğru oto temizleme yapılmadığında aracınızın değerini hızla düşürebilirsiniz. Araç temizleme için profesyonel car care firmalarının uyguladığı sırları bu yazıda açıklıyoruz. Araba temizleme için 10 dakikanızı ayırıp makaleyi inceleyin belki on binlerce lira kazanın.

Bu yazıda; araba temizleme için püf noktaları, oto temizleme malzemeleri kapsamında oto temizleme kili, oto temizleme fırçası, oto temizleme bezi, oto temizleme spreyi, oto temizleme süngeri, oto temizleme jeli, oto temizleme köpüğü gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyebileceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Araba temizleme önerisi gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Oto temizleme

Oto temizleme arabanızı profesyonel bir standartta nasıl detaylandıracağınızı öğrenmek sadece gösteriş meselesi değil, arabanızın değerini korumanın akıllı bir yoludur. Üstelik satış söz konusu olduğunda mümkün olan en iyi fiyatı aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Oto temizleme sırları

 • Cam yüzeyleri iki yönde kurutun. Arabanızın camlarını temizlerken ve kuruturken, neredeyse kesinlikle camın içinde veya dışında can sıkıcı bir çizgi ile karşılaşacaksınız. İşlemi kolaylaştırmak için, dış camı bir yönde ve iç kısmı başka yönde (örneğin yatay ve dikey) kurutmayı alışkanlık haline getirin.
oto temizleme-oto temizleme kili-oto temizleme fırçası-oto temizleme bezi-oto temizleme spreyi-oto temizleme süngeri-oto temizleme jeli-oto temizleme malzemeleri-oto temizleme köpüğü-oto temizleme kil hamuru-araba temizleme-araç temizleme-oto temizleme fiyatları
Araba yıkama malzemeleri sonuç üzerinde çok etkili oluyor!
 • Pencerelerin en üst kısmını temizlemeyi unutmayın. İstenmeyen lekeleri önlemenize yardımcı olabilecek basit bir ipucu, camın en üst kısmını temizlemek için pencereleri aşağı indirmektir. Fazla ürün pencere pervazında birikebilir ve çizilme, damlama ve diğer izlere neden olabilir. Camları bir veya iki inç aşağı çevirerek, arabanın her santimetresinin profesyonel bir temizlik aldığından emin olabilirsiniz, böylece tüm kir, döküntü ve fazla ürün giderilir.
 • En geç 2 haftada bir aracınızı yıkayın. Boyanın harika görünmesini sağlamak için, iki haftada bir yıkayın. Kiri temizlemenin yanı sıra istenmeyen aşınmayı azaltmaya ve pas oluşumunu önlemeye yardımcı olacaktır.
 • Boyayı Kurutmak için Havlu veya Güderi Kullanın. Temizledikten sonra arabanızın havayla kurumasına izin verirseniz, yüzeyde su izleri oluşacaktır ve bunların temizlenmesi genellikle kir ve yoldaki tozdan daha zordur. Arabanızı etkili bir şekilde kurutmak için yumuşak bir mikrofiber havlu veya güderi kullanarak boyadaki tüm su damlacıklarını dikkatlice temizleyin. Uzun, 8 şeklinde bir eylem kullanarak, arabanın tepesinden başlayın ve fazla suyu gidermek ve boyanın temiz ve berrak görünmesini sağlamak için her paneli aşağı doğru çalışın.

Araba temizleme püf noktaları

 • Girdap izlerini pasta ile değil cila ile giderin. Girdap izleri, arabanızın boyasının yüzeyinde görünen süper ince çiziklerdir ve yanlış türden bir bez veya sünger kullanmaktan veya kirli olanı kullanmaktan kaynaklanabilir. Bazı insanlar size arabayı balmumu wax ile kaplamanın izleri kaldıracağını söyleyebilir, ancak durum bu değil. Bunun yerine, girdap izlerini gidermenin en iyi yolu kaliteli bir araba cilası kullanmaktır.
Araba temizlik hilesi
 • Temizlik sırasında süngeri düzenli olarak durulayın. Gelecekte girdap izi riskini azaltmak için, süngeri (veya bezi) yıkama sırasında düzenli olarak durulayın. Durulama için ayrı bir kova kullanmanızı öneriyoruz. Sünger üzerindeki kir parçacıkları kolayca boyaya zarar verebilir. Bu nedenle süngeri veya bezi boyaya geri getirmeden önce olabildiğince temiz tutmaya çalışın.
 • Çift etkili bir oto cilasına yatırım yapın. Parlatma, arabanızı profesyonelce detaylandırmak söz konusu olduğunda en önemli işlerden biridir. Bu nedenle mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için doğru ürüne yatırım yapmanız gerekir.
 • Halılarda statik elektrik gücünü kullanın. Halı lifleri tozu, kiri ve parçaları hapsederek, vakumlama söz konusu olduğunda bunların çıkarılmasını çok zorlaştırır. Arabanızın halılarını bir vakumlu fırçayla ovmaktan daha sinir bozucu bir şey yoktur. Bu inatçı kalıntıları kolayca çıkarmak için bir ipucu, statik elektrik kullanarak uçları liflerden yukarı ve dışarı doğru çekerek, onları bir süpürgeyle çıkarmayı kolaylaştırmaktır. Bunu bir lateks eldiven kullanarak ve elinizi nazikçe halının yüzeyine sürterek yapabilirsiniz. Sürtünme statik elektrik oluşturacak ve daha kolay çıkarılması için parçacıkları yukarı doğru çekecektir.

Oto temizleme malzemeleri

Oto temizleme malzemeleri araç temizleme işleminde büyük faydalar sağlayabilir. Aşağıda yer alan araç temizleme malzemeleri ile ilgili uzman editörlerimizin hazırladığı yazıları mutlaka inceleyin.

Araba temizleme malzemeleri

Oto temizleme fiyatları nelerdir?

Araç temizleme fiyatları markaya ve firmaya göre değişkenlik gösteriyor. Ayrıca aracınızın modeli de araba temizleme fiyatları belirlenmesinde etkili oluyor. Genellikle araba temizleme fiyatları binek otomobillere göre jip, minibüs ve büyük segment araçlarda yüzde 20 farkla uygulanıyor.

Aşağıda örnek olarak bazı araba temizleme fiyatlarını veriyoruz. Güncel araba temizleme fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 • İç Temizlik ve Koruma 350 TL
 • Express Dış Temizlik ve Koruma 450 TL
 • Detaylı iç temizlik 750 TL

Araba temizleme önerisi gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araç temizleme önerileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN