Oto kuaför nedir? Araç kuaför açmak için 14 malzeme nedir? Oto kuaför kampanya fırsatları nelerdir?

Kategori: Oto yıkama - 5.788 viewsYorum Yazın
Oto kuaför nedir? Araç kuaför açmak için 14 malzeme nedir? Oto kuaför kampanya fırsatları nelerdir?

Oto kuaför (oto kuafor) araç sahiplerinin mutlaka yolunun düştüğü noktalardır. Araç kuaförü hizmeti profesyonel bir hizmettir. Önceleri oto yıkama olarak biliniyordu bu hizmet. Ülkemizde son yıllarda fiziki yapısı çok daha iyi hazırlanmış, personeli eğitimli araba kuaförlerinin sayısı hızla artıyor. Bu gurur verici durumun devamı araç kuaförü iş yerlerinin artık bir servet olan araçların değerini korumayı sağlıyor.

Bu yazıda; oto kuaför nedir, araba kuaförü nasıl seçilir, oto kuaför fiyatları, araç kuaför hizmetleri listesi, oto kuaför açma maliyeti nedir, oto kuaför malzemeleri en uygun nereden alınır gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyebileceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Araç kuaför hizmetleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Oto kuaför nedir?

Oto kuaför nedir (oto kuafor)  binek otomobiller, kamyonlar, kamyonetler ve römorklar gibi otomotiv araçlarını temizler, yıkar ve cilalar.

oto kuaför-oto kuaför-oto kuaför fiyatları-oto kuaför kampanya-araç kuaför-araba kuaförü-oto kuaför malzemeleri-oto kuaför nedir
Araba kuaförü nedir?

Bu sektör aynı zamanda self servis oto yıkama tesislerini de içermektedir. Oto Yıkama ve Oto Kuaförlük sektörü, ağırlıklı olarak motor yağı değiştiren veya otomotiv tamir ve bakım hizmetleri veren şirketleri kapsamamaktadır.

Araç kuaförü iş yerlerinde verilen hizmetlerin listesini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Araba kuaförü, araç kuaför ile car care istasyonlarının farkı nedir?

Araba kuaförü detaylandırma sektörünün bayilerinden bazı noktalarda ayrılıyor. Care care detaylandırma merkezlerinde konsept hizmetler veriliyor. Bir markanın kurumsal kimliği ile genellikle kimyasal markasının özel ürünleri ile hizmet veriliyor. Örneğin Ziebart sadece kendisinin bayilerinin kullandığı kimyasallar ve uygulama konsepti ile hizmet veriyor.

Araç kuaför noktalarında ise bir konsept veya marka zorunluluğu olmadan genellikle uygun fiyatlı ürünler tercih edilerek hizmet veriliyor.

Oto kuaför kampanya içeren oto kuaför fiyatları 2021

Oto kuaför kampanya uygulamaları müşteri çekme ve sadakati açısından büyük faydalar sağlıyor. Oto kuaför kampanya yapan firmalar car care uygulama merkezlerine alternatif komple yıkama, temizlik ve bakım hizmetleri verebiliyor.

Oto kuaför fiyatları uygulama yapılan şehre, kullanılan malzeme ve markaya göre değişkenlik gösteriyor.

Bulunduğunuz bölgedeki Oto kuaför kampanya ve Oto kuaför fiyatları ile ilgili buradan bilgi alabilirsiniz.

Oto kuaför malzemeleri

Oto kuaför malzemeleri çok detaylı bir konudur. Araç kuaförü açma maliyeti pek çok sektöre göre uygun olsa da malzeme çeşitliliği açısından bir hayli zengindir. Çünkü araçların farklı yüzeyleri için farklı ekipman ve malzeme gerekiyor.

Ayrıca oto kuaför malzemeleri belirlerken lokasyona göre aksesuar gibi çeşitliliği artıran faktörler de devreye girebiliyor. Araç kuaförü açmak için gerekli malzemeler nelerdir bir göz atalım.

Araç kuaförü açmak için gerekli malzemeler

 1. Kompresör  
 2. Oto yıkama pompası
 3. Oto yıkama köpük makinası
 4. Köpük makinesi için sabun ve köpük
 5. Oto yıkama tipi elektrikli süpürge
 6. Araç içi temizlik için gerekli bezler, fırçalar, süngerler
 7. Leke ve yağ çıkarıcı çok maksatlı kimyasallar
 8. Motor temizleme köpükleri ve kimyasalları
 9. Parlatıcılar (Deri, vinil, lastik, kauçuk, metal, ahşap yüzey parlatıcılar, waxlar, spreyler)
 10. Oto koku ve parfümleri
 11. Kağıt paspas, tanıtıcı broşür, kartvizit, kampanya kupon veya çekleri

Araç kuaför hizmetleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, korumabakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Oto kuafor önerileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Oto kuaför nedir? Araç kuaför açmak için 14 malzeme nedir? Oto kuaför kampanya fırsatları nelerdir? (5 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Oto kuaför nedir? Öncelikle bir noktaya değinmek istiyoruz. ‘Oto kuaför’ ve ‘oto yıkama’ kavramları birbirine geçiş gösteriyor. Şöyle ki hemen her oto yıkama firması artık oto kuaför hizmeti veriyor. […]

 2. […] Oto kuaför nedir? Öncelikle bir noktaya değinmek istiyoruz. ‘Oto kuaför’ ve ‘oto yıkama’ kavramları birbirine geçiş gösteriyor. Şöyle ki hemen her oto yıkama firması artık oto kuaför hizmeti veriyor. […]

 3. […] Oto kuaför hizmeti veren yerlerde pasta cila yaptırmak kadar car care istasyonları da bu hizmeti veriyor. Oto detailing merkezlerini de pasta cila ne kadar araştırmasında keşfederek tercih edebilirsiniz. […]

 4. […] Oto kuaför nedir? Araç kuaför açmak için 14 malzeme nedir? Oto kuaför kampanya fırsatları ne… […]

 5. […] Oto kuaför nedir? Araç kuaför açmak için 14 malzeme nedir? Oto kuaför kampanya fırsatları ne… […]

YORUM YAZIN