Motor temizliği neden önemlidir?

Kategori: Motor temizleme / Oto yıkama - 9.587 viewsYorum Yazın
Motor temizliği neden önemlidir?

Araçların en önemli yeri motorudur. Kaportası, dış görünümü çok güzel ve yeni de olsa motoru temiz ve bakımlı değilse bu bir yanılsamadan başka şey değildir. Car care firmalarının motor temizleme uygulamalarını belirli periyodlarla yaptırarak aracınızın motorunun yeni ve güçlü kalmasını sağlayabilirsiniz.

Motorun zamanla ne hale gelebileceğinin bir örneği

Motorun zamanla ne hale gelebileceğinin bir örneği

Motor temizleme neden gereklidir? Öncelikle motor bölümü dışarıdan sürekli toz, yağ zerrecikleri, çeşitli katkı ve kimyasal atıklarına maruz kalır. Motor yüzeyindeki bu kirlenme motorun çalışma düzenine etki eder. Motorun sürekli sıcak ortamı ve yağ buharı başlı başına kirlenme sebebidir. Motor ve motor bloğu, radyatör, lastik yüzeyler, hortum ve diğer plastik aksamlar, yağ, kir ve ziftle kaplanır. Motor kötü ve eski bir görünüm alır. Bu zerrecikler açık alanlardan, hortum deliklerinden, buldukları her noktadan motorun içine kadar ulaşabilir.

Car care firmaları motor temizle sistemleri ile tüm bu sıkıntıları çözüyor. Motorunuzun görünümü ilk günkü halini alıyor. Motorun çalışma düzeni orijinal yeni halini alıyor. Ayrıca Motor boşluğu, lastik ve hortum aksamlar kirlenmeyi geciktirici koruma ürünleri ile koruma altına alınıyor.

Starwax'ın öncesi ve sonrasıyla bir motor temizleme uygulaması

Starwax’ın öncesi ve sonrasıyla bir motor temizleme uygulaması

Motor yıkama ve temizleme sistemi fiyatları firmaya göre değişiyor. Size en yakın ve aracınıza uygun car care firması ile irtibata geçerek fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Ortalama fiyatlar 60-100 TL aralığında bulunuyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Motor temizliği neden önemlidir? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] Motor temizliği neden önemlidir? Motor temizliği yapmak aracınızın motor çalışma düzenine de olumlu katkı sağlar. Aracınızın değerini yükseltir. Özellikle satmayı düşünüyorsanız araba motor temizleyici sprey (Araç motor temizleyici sprey) kullanarak satış fiyatına ciddi artılar katabilirsiniz. Ömrünü uzatır. Aracınız genç kalır! […]

  2. […] ülkemizde yaygın kullanıma sahip motor temizleyicisi ürünler ile ilgili ayrıntılı bilgileri de okuyabilirsiniz. Örneğin Würth motor temizleyicisi bunlar […]

YORUM YAZIN