Motor temizleyicisi

Kategori: Motor temizleme - 1.506 viewsYorum Yazın
Motor temizleyicisi

Motor temizleyicisi olarak pek çok markanın motor temizleme spreyi bulunuyor. Motor temizleyicisi olarak kullanabileceğiniz ürünleri detaylı olarak anlatan motor temizleme spreyi başlıklı makaleyi de okumanızı öneriyoruz.

Makalede ülkemizde yaygın kullanıma sahip motor temizleyicisi ürünler ile ilgili ayrıntılı bilgileri de okuyabilirsiniz. Örneğin Würth motor temizleyicisi bunlar arasındadır.

motor temizleyicisi-motor temizleme spreyi-motor temizleyiciler-motor yikama-temizleyicisi-würth dizel enjektör temizleyici-würth enjektör temizleyici dizel-würth motor temizleyicisi-araç motor temizleme nasıl yapılır-mazotla motor temizleme-motor parlatici-motor temizleme fırçası-motor temizleme sıvısı-motor temizleyici sprey-motor temizleyici tavsiye-autokit motor temizleyici-dizel würth enjektör temizleyici-dizel yakıt deposu temizleyicisi-motor blok temizleyici
Motor temizleyicisi ürünler ile ilk günkü görünüm.

Motor temizleyiciler gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış Temizlik, Boya parlatma ve koruma, Seramik kaplama, Ozonla dezenfeksiyon, Motor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Motor temizleyicisi

Motor temizleme hobi olarak garajınızda yapabileceğiniz bir detailing işlemidir. Aracınızın motor bölümünde detaylı bir temizlik hem satış değerini yükseltirken hem de motor performansına olumlu katkılar sağlayacaktır.

Motor temizleyicisi ile motor temizleme

Motor temizleme spreyi kullanarak motor temizleme yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Aşağıdaki maddeler motor temizleme spreyi ile detaylı motor temizliğinde nelere dikkat etmek gerektiğini gösteriyor.

 • Herhangi bir gevşek kir veya kalıntı varsa, basınçlı hava ile temizleyin veya çıkarmak için bir fırça kullanın.
 • Benzin bazlı motor temizleme spreyi kullanmanın kauçuk ve vinil parçaları bozduğu bilinmektedir. Bu benzin bazlı olmayan bir temizleyici kullanmak en iyisidir.
 • Motor temizleyiciler içerisinden seçtiğiniz ürünü motorunuza yaklaşık 4-5 dakika bekletin. Ardından, gres ve kiri kesmek için belirli alanları çalkalamak için ayrıntılı bir fırça kullanın. Yüzeyde kurumasına izin vermeyin. Mikrofiber bez ile silebilirsiniz.
 • Artık yerleşik kiri yumuşattığına göre, tüm motoru bir hortum veya jet yıkama ile temizleyin.
 • Artık tüm kirler giderildi, su lekeleri olmadan eşit bir sonuç elde etmek için motoru kurutmak için bir mikrofiber kullanın. Motordan gelen ısı da kurutma işlemine yardımcı olacaktır. Tamamen kuruduktan ve mutlu olduktan sonra, plastik poşetleri ve bandı çıkarın ve bu alanlarda birikmiş olabilecek fazla suyu silin.
 • Temizlenen yüzeylere motor koruma spreyi sıkabilirsiniz. Motor yüzeyleri koruma spreyleri yapışkan olmayan veya yağlı bir yüzeye kuruduğu için, aracınızın kokpitinin görünümünü geliştirmek için harika bir üründür, hoş ve doğal bir parlaklık bırakır.

Motor temizleme spreyi, motor temizleyiciler

Ülkemiz car care pazarında yaygın olarak bulabileceğiniz motor temizleme spreyi, motor temizleyiciler ile ilgili bir listeyi aşağıda inceleyebilirsiniz.

 • Würth motor temizleyicisi
 • AUTOKIT Susuz Motor Temizleme Spreyi
 • Oxy Kir ve Yağ Sökücü
 • Interwax Susuz Motor Temizleyici
 • Meguiars Magurex Motor Temizleyici
 • WESTCH Motor Temizleme Spreyi
 • XCP One Motor Temizleme ve Parlatma Spreyi

Bitmedi! Motor temizleyiciler gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış Temizlik, Boya parlatma ve koruma, Seramik kaplama, Ozonla dezenfeksiyon, Motor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Motor temizleyicisi (1 Yorum)

Yorum Yaz

YORUM YAZIN