Motor temizleme spreyi

Kategori: Motor temizleme - 1.638 viewsYorum Yazın
Motor temizleme spreyi

Motor temizleme spreyi kullanarak motor nasıl temizlenir sorusunu kendiniz çözebilirsiniz. Motor temizleme için garajınızda yapabilecekleriniz olduğunu biliyor musunuz?

Bu makalede motor temizleme spreyi kullanarak motor yıkama ve motor temizleme yapmanın püf noktalarını inceleyebilirsiniz. Ülkemizde en çok sorulan motor temizleme sprey olarak bilinen Würth motor temizleme spreyi ile ilgili teknik bilgileri de bulabilirsiniz.

Motor temizleme spreyi gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış Temizlik, Boya parlatma ve koruma, Seramik kaplama, Ozonla dezenfeksiyon, Motor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Motor temizleme spreyi ile motor temizliği

Motor temizliği neden önemlidir? Motor temizliği yapmak aracınızın motor çalışma düzenine de olumlu katkı sağlar. Aracınızın değerini yükseltir. Özellikle satmayı düşünüyorsanız araba motor temizleyici sprey (Araç motor temizleyici sprey) kullanarak satış fiyatına ciddi artılar katabilirsiniz. Ömrünü uzatır. Aracınız genç kalır!

Araba motor temizleyici sprey (Araç motor temizleyici sprey) kullanmadan önce motoru yıkamak gerekiyor. Motoru yıkamak evde yapılabilir mi? Araba çalışıyorsa, kaputu yukarı kaldırın ve motorun en az 15 dakika soğumasını bekleyin. Sıcak motor bileşenleri sadece sizi yakmakla kalmaz, aynı zamanda soğuk su püskürtülürse hızlı kasılma nedeniyle de hasar görebilir.

Kaputun altındaki plastik kapakları çıkarın. Bunlar ayrı olarak temizlenebilir. Ayrıca negatif kutup başını aküden çıkarın. Bu, elektrikli bileşenlerin ıslanırsa hasar görmesini önlemeye yardımcı olacaktır. İsterseniz aküyü de çıkarabilirsiniz, ancak bunu yapmadan birçok motor bölmesini temizledik.

Alternatif olarak plastik poşetler kullanarak akü, ateşleme kabloları ve motor kontrol ünitesi gibi hassas elektrikli bileşenleri örtün.

Motor temizleme sprey nasıl kullanılır?

Tüm motor bölmesine araba motor temizleme spreyi (Araç motor temizleme spreyi) sıkın. Yaklaşık 20 cm mesafeden sıkmalısınız. Araba motor temizleme spreyi (Araç motor temizleme spreyi) uyguladığınız bölge kir ve yağ durumuna göre ikinci kez uygulama gerektirebilir.

Motorunuzun ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak, ovalamanız gerekmeyebilir. Bununla birlikte, valf kapağı gibi bazı alanlarda yıllarca sürülmüş yağ ve kir bulunabilir.

Sentetik – metalik olmayan – kıllara sahip küçük bir fırça, yağ gidericiyi çalışmaya ve günkü temizlemeye doğru uzun bir yol kat edecektir. Gerekirse daha fazla yağ giderici ekleyin.

Tüm yağlayıcıyı yıkayarak, arkadan öne doğru çalışarak tüm bölmeyi durulayın. Elektrikli bileşenleri doğrudan püskürtmemeye çalışın ve kolayca kurulamayan alanlara çok fazla su sıçramasını önlemeye çalışın.

Kurutma işlemine geçin. Kullanabileceğiniz basınçlı hava varsa, fazla suyu gidermek için köşe ve bacalara hava üfleyebilirsiniz. Değilse, ulaşabileceğiniz her şeyi bir el havlusu veya bez ile silin. Bu sadece suyu temizlemekle kalmaz, aynı zamanda kalan kiri de giderir.

würth motor temizleyici sprey
würth motor temizleyici sprey

Würth motor temizleme spreyi (Würth motor temizleyici sprey)

Hızlı motor temizleme ürünü olarak bilinen bu sprey motor üzerindeki yağ, gres ve inatçı kirleri temizlemek için, binek araç, motosiklet, çim biçme makinesi ve benzeri tüm motor tipleri için uygun, yıkama gerektirmeyen motor temizleyici olarak çalışıyor.

Temizleme işlemine ek olarak parlak bir görünüm kazandırır ve motor yüzeyinde koruma sağlıyor.

Würth motor temizleme spreyi (Würth motor temizleyici sprey) nasıl kullanılır?

Ürünü kullanmadan önce iyice çalkalayın. Spreyi, uygulanacak yüzeye 20 cm mesafeden sıkın. Würth motor temizleme spreyi (Würth motor temizleyici sprey) kirli yüzeylerin üzerine sıkarak nüfuz etmesini ve yağ, gres ve kirlerin akmasını bekleyin. Çok kirli ve yağlı alanlarda işlem birkaç kez tekrarlanabilir.

Würth motor temizleme spreyi (Würth motor temizleyici sprey) ile ortaya çıkan kirler yüzeyden aktıktan sonra motoru su ile yıkayabilir ya da kuru ve temiz bir bezle silerek temiz ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Motoru su ile yıkamayı tercih ederseniz, hemen akabinde basınçlı hava kullanarak kurutma işlemi yapmanızı öneririz. Her iki uygulama şeklinde de dikkat edilmesi gereken konu, uygulama alanındaki ürün kalıntılarının giderilmesidir.

Selsil motor temizleme spreyi

Ülkemizde yine Selsil motor temizleme spreyi de yoğun olarak ziyaretçilerimiz tarafından soruluyor. Selsil Engine, elektronik motorlarda, su ile temizlik yapılmaması gereken motor ve aksamın temizliğinde kullanılan üstün formüllü bir temizleme spreyidir.

Selsil motor temizleme spreyi motor bloklarında ve yüzeyde oluşan yağ atıklarını ve kirleri kolayca temizliyor. Kauçuk ve plastik yüzeylerde kullanım sonrası kalıcı bir parlaklık sağlıyor.

Parlatma için ayrıca bir ürüne ihtiyaç duyulmuyor. Anti-statik özelliği sayesinde toz yapışmasını uzun süre engelliyor. Parlak görünümü muhafaza ediyor. Plastik ve kauçuk aksamda leke ve kalıntı bırakmıyor.

Motor yıkama spreyi (Motor yikama sprey)

Motor temizleme sıvısı veya motor yıkama spreyi (Motor yikama sprey) olarak da isimlendiriliyor. Motor temizleyici sprey veya motor yıkama spreyi (Motor yikama sprey)  tümünün çalışma mantığı aynıdır.

Motor üzerindeki metal, plastik, bakalit, komopozit yüzeylerdeki yağ ve kirleri yüzeyden çözerek akıtmaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

  • Susuz motor temizleyici (Editörlerimiz susuz motor temizleyici konusunda makale çalışması gerçekleştiriyor.)

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Motor temizleme spreyi (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] temizleyicisi olarak pek çok markanın motor temizleme spreyi bulunuyor. Motor temizleyicisi olarak kullanabileceğiniz ürünleri detaylı olarak anlatan motor […]

YORUM YAZIN