Lamborghini Centenario fiyat rakamı 1,9 milyon …

Kategori: Boya koruma - 7.814 viewsYorum Yazın
Lamborghini Centenario fiyat rakamı 1,9 milyon …

Lamborghini Centenario fiyat bilgisi ile dudak uçuklatıyor. 770 beygir güç üreten motoruyla, 1520 kg boş ağırlığı ve 0-100 km/s hızlanmasını 2.8 saniyede tamamlamasıyla İtalyanların sportif liderlerinden. Bu otomobil için ödenmesi gereken bedel ise tamı tamına 1,9 milyon dolar. Elbette ülkemize girişte ödenecek vergiler de bu rakama dahil değil.

 

Lamborghini Centenario, Cenevre Otomobil Fuarında büyük ilgi gördü

Lamborghini Centenario fiyat olarak 2 milyon dolara yaklaşan bedeliyle iyi bir otomobil yatırımı olarak öne çıkıyor

 

Lamborghini Centenario fiyatı ne anlama geliyor

Böylesi bir otomobilin sahibiyseniz, büyük bir yatırımınız var demektir. Çünkü bu para ile otomobil almayıp orta ölçekte bir fabrika kurabilirsiniz. İstanbul’da üç –dört daire alabilirsiniz. Başka şehirlerde 10-15 daire alabilirsiniz. Hiçbir şey yapmasanız tam beş yıl boyunca ayda 95 bin lira maaş olarak harcayabilirsiniz.

Lamborghini Centenario, Cenevre Otomobil Fuarında büyük ilgi gördü

Lamborghini Centenario, Cenevre Otomobil Fuarında büyük ilgi gördü

Bunları neden anlatıyoruz. Artık günümüzde otomobiller birer servet değerinde. Ortama 60-150 bin lira arasında para ödüyoruz. Bu rakama finansman maliyeti de eklendiğinde 200 bin liralara ulaşan rakamlar karşımıza çıkıyor. Böylesine büyük bir yatırım karşılığında otomobilin yeni kalması ve hep ilk günkü görünümünü koruması için gerekli car care (oto detaylı temizlik ve boya koruma sistemleri) uygulamalarını yaptırmakta da kararlı olmalıyız. Çünkü otomobilin profesyonel temizlik ve bakımına harcanan para kesinlikle boşa gitmez. Bir yatırımın değerini koruması hatta artırmasını sağlar.

 

Lamborghini Centenario Özellikleri

  • Motor: V12
  • Beygir Gücü: 770 bg
  • 0-60 mil / saat: 2,8 saniye
  • 0-186 mil: 23,5 saniye
  • En yüksek hız: 217+ mil
  • Fiyatı: 1.900.000 ABD doları

Lamborghini Centenario fiyat kadar diğer özellikleriyle de öne çıkıyor. Karbon fiber gövdesinin altında, 770 beygir gücü üreten bir V12 motoru bulunuyor. Elbette, bu tür bir hızlanma biraz korkutucu. Akıllıca, Lamborghini bunu kabul etmiş görünüyordu. Buna göre, Centenario’nun en yüksek hızına ulaşmaya çalışırken, hem kendinizin hem de yolcunun dehşete düşmüş yüzlerini kaydeden (ve sonra paylaşan) iki iç dijital kamera kurdu.

Düz bir hızlanma makinesinden daha fazlası ya da yolcularınıza korku kaynaklı anevrizma vermenin bir yolu olan Centenario, hızlı viraj için de tasarlandı. Bunun nedeni Lamborghini’nin yeni dört tekerlekten çekiş sistemini başlatıyor.

Düşük hızlarda, arka tekerlekler, daha hızlı bir direksiyon tepkisi için ön kısımlar gibi zıt yöne döner. Bununla birlikte, daha yüksek hızlarda, arka tekerlekler ön tarafla aynı yöne dönerek yüksek hızlı manevralar sırasında daha istikrarlı hale gelir.

Performansı olduğu gibi, bir sonraki seviyeye kadar teknolojiyi benimseyen Centenario, ilk kez Apple CarPlay’i standart olarak sunan orta çizgide 10.1 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip. Ayrıca, aynı zamanda, kullanıcıların sosyal medya ve e-posta erişimi için İnternet’e erişmelerine de olanak tanır.

Muhtemelen, bu bağlantı ile iç kameralar tarafından çekilen videoları web’e aktarabileceksiniz.

Bir şeye baktığımda, bunun sadece bir ters kamera olduğunu ve sadece iç mekanların olmadığını umuyorum. Demek istediğim, bakmadan yedekleyeceksen, difüzördeki arka yüzgeçler gerçekten birisinin bir kısmını yapabilsin.

Otomobilinizi profesyonel car care firmalarına emanet edin!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN