Kaput filmi nedir?

Kategori: Boya koruma - 13.457 viewsYorum Yazın
Kaput filmi nedir?

Kaput filmi otomobil yatırımınızı korumak için önemli ve kârlı bir yatırımdır. Kaput filmi ne işe yarar kısaca belirtmek gerekirse boya yüzeyinin eskimesini önler ve aracınızın ilk günkü gibi kalmasını sağlar. Bu yazıda en iyi kaput filmi hangisi, kaput filmi fiyat bilgisi, kaput koruma filmi zararları var mıdır konuları ele alınıyor.

Arabanızın boyasını korumak için koruma kalkanı görevi gören saydam koruyucu film sayesinde sağlanır. Boya Koruma Filmi, aracınızın orijinal boya işini çiziklerden, kaya yongalarından ve kirleticilerden korumak için kullanılan şeffaf ve kalın bir termoplastik üretan filmidir.

Oto kaput filmi tüm aracınıza uygulanabilir; bununla birlikte çoğunlukla boyalı yüzeylere, farlara ve aynalara uygulanır. Bununla birlikte en çok ön kaput bölgesine uygulanıyor. Bu nedenle ön kaput filmi olarak da biliniyor.

Kaput filmi

Yepyeni, güzel bir araba, özellikle pratik olması için sahip olmak için harika bir şeydir, ancak uzun süre boyunca harika görünmesini sağlamak için elinizden geleni yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Ne yazık ki, elementler, doğa ve hatta kendi alışkanlıkların bile, yeni aracınızla birlikte gelen yepyeni boya işine büyük tehdit oluşturuyor. Oto Karoseri kaput film kaplama ile tüm endişeleriniz, sertifikalı bir montajcı tarafından kurulur kurulmaz halı altına çekilebilir.

Kaput filmi nedir? Poliüretan esaslı kaput koruma filmi aracınızın boya yüzeyi ile yıpratıcı ve eskitici etkenler arasında bir bariyer oluşturur. Bunu yaparken aracınızın boya rengini ve görünümünü değiştirmez.

Kaput filmi ne işe yarar?

Araç ön kaput filmi tarafından sunulan ince koruma katmanı görünmez, aracınızın orijinal tasarımını ve rengini değiştirmez. Dahası, boya ve tasarım özelliklerini güvende tutar, aksi takdirde mahvedebilecek veya zarar verebilecek şeylerden korunmuş olur.

Aracınızın boya yüzeyi pek çok faktör tarafından eskimeye sebep olur. Bu etkenleri şeffaf kaput filmi uygulayarak önleyebilir ve kontrol altına alabilirsiniz. Kaput koruma filmi ne işe yarar sorusuna cevap verebilecek olan maddeler şunlardır:

kaput filmi-araç ön kaput filmi-en iyi kaput filmi hangisi-kaput film kaplama-kaput filmi ne işe yarar-kaput filmi nedir-oto kaput filmi-renkli kaput filmi-şeffaf kaput filmi-poliüretan kaput filmi-ön kaput filmi-kaput filmi fiyat-kaput film kaplama fiyatları-ön kaput filmi fiyat-kaput koruma filmi uygulama-kaput filmi nasıl çekilir-kaput filmi nasıl çıkarılır-kaput filmi sökme-kaput filmi sökme ilacı-kaput filmi uygulama-kaput koruma filmi video-kaput koruma filmi çıkarma-kaput filmi markaları-llumar kaput filmi fiyat-oraguard kaput filmi-oracal kaput filmi yorum-ventureshield kaput filmi-3m kaput filmi-kaput koruma filmi zararları-kaput filmi boyaya zarar verir mi-kaput koruma filmi-kaput koruma filmi yorum
kaput filmi ne işe yarar
 • Yıkama çizikleri,
 • Kuş pislikleri
 • Reçine
 • Asfalt zerrecikleri
 • Küçük taş ve toz zerrecikleri
 • Asit yağmurları
 • Ağaç özleri
 • Güneş ışınları
 • Isı
 • Nem

Katman sürekli olarak kendini yeniden düzenler, böylece kendilerini belirgin yapan küçük çizikler bile bir süre sonra kaybolacaktır.

Uyguladığınız kaput koruma filmi ile bile, aracınızı normalde yaptığınız gibi yıkayabilir ve parlatıcı uygulayabilirsiniz. Dahası, filmi ne zaman isterseniz arabanızın tasarımına ve rengine zarar vermeden tamamen çıkarabilirsiniz. Oto kaporta boya koruma filminin yerinde kaldığından ve işini uzun süre sürdürdüğünden emin olmanız için genellikle 5 yıl garanti verilir.

Kaput koruma filmi

Araba Boya Koruma Filmi, arabanızla arabanızın görünümüne zarar verebilecek her şey arasında oluşturabileceğiniz en kapsamlı savunma şeklidir. Boya Koruma Filminin yüksek darbe direncine sahip olması nedeniyle, boyayı taş ve yol kalıntılarından kaynaklanan cips ve çiziklerden koruyacaktır.

Poliüretan kaput filmi korozyona ve asidik kirletici maddelere karşı dirençlidir; bu, kuş birikintileri, böcek sıçraması veya mineral birikintileri ve asit yağmuru nedeniyle oluşan kimyasal lekeler ve dağlamalardan bir savunma hattı oluşturur. Güneşe maruz kaldığında oksitlenmez ve boyayı UV ışınlarının neden olduğu solmalara karşı korur. Kaliteli bir filmin üst katmanı, filme bir “kendi kendini iyileştirme” özelliği kazandıran, gerdirildikten veya şekil değiştirildikten sonra doğal hallerine dönen elastomerik polimerlerden oluşur. Bu, filme hafif çizikler girdiğinde, hasarı emer ve olaydan önceki dokusuna ve özelliklerine geri döner.

Kaput koruma filmi yorumlarında doğru kullanımın çok büyük faydaları olduğunu okuyoruz.

Kaput koruma filmi zararları var mıdır?

Kaput filmi boyaya zarar verir mi? Arabanızın bakımı boya koruma filmi ile kolaydır, aracınızı normalde yaptığınız gibi yıkayabilirsiniz. Fabrikada önerilen bir cila, wax kullanmak, aracınızın ilk günkü gibi görünmesini sağlar.

Kaput koruma filmi uygulama ile pek çok faydayı elde edebilirsiniz. Bununla birlikte dikkatli uygulanmaz veya gereken hassasiyet gösterilmez ise kaput koruma filmi zararları ile karşı karşıya kalmak da olasıdır.

kaput filmi-araç ön kaput filmi-en iyi kaput filmi hangisi-kaput film kaplama-kaput filmi ne işe yarar-kaput filmi nedir-oto kaput filmi-renkli kaput filmi-şeffaf kaput filmi-poliüretan kaput filmi-ön kaput filmi-kaput filmi fiyat-kaput film kaplama fiyatları-ön kaput filmi fiyat-kaput koruma filmi uygulama-kaput filmi nasıl çekilir-kaput filmi nasıl çıkarılır-kaput filmi sökme-kaput filmi sökme ilacı-kaput filmi uygulama-kaput koruma filmi video-kaput koruma filmi çıkarma-kaput filmi markaları-llumar kaput filmi fiyat-oraguard kaput filmi-oracal kaput filmi yorum-ventureshield kaput filmi-3m kaput filmi-kaput koruma filmi zararları-kaput filmi boyaya zarar verir mi-kaput koruma filmi-kaput koruma filmi yorum
kaput filmi

İşte Kaput filmi boyaya zarar verir mi, kaput koruma filmi zararları neler olabilir!

 • En iyi kaput filmi hangisi diye araştırırken beklentilerinize en uygun olanı seçmelisiniz. Aksi takdirde aracınızda istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Örneğin estetik kaygılarınıza cevap vermeyecek bir uygulamadan kaçının. Profesyonel car care merkezlerinde ve bilinen markaları tercih edin.
 • Renkli kaput filmi kullanmak her zaman beklentilerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle lokal bir uygulama yaparak içinize sindikten sonra renkli kaput filmi uygulatınız.
 • Kaput filmi markaları araba boyasının güneşe zarar vermesini önleme konusunda etkilidir . Ancak bu kaliteyi aracınızı uzun süre solunabilir bir kılıf olmadan bırakarak kötüye kullanmak, kesinlikle feci sonuçlara ve ağır satıcı ücretlerine yol açacak bir reçetedir. Otomobilinizin boyası cildinize benzer – güneşin altında korunmadan bırakıldığında nem oluşturur. Plastikten imal edilmiş olan otomobil boya koruma filmi, içerideki nemi hapseder. Bu, oksidasyona ve boya çatlamasına yol açabilir.
 • Otomobil boya koruma filmi takma niyetiniz, kendinizi aracınızı düzenli olarak yıkamaktan kurtarmaksa, tekrar düşünün. Filmin altına toz ve kum girebilir ve bu da daha sonra aşınmaya neden olabilir.
 • Kendiniz kaput filmi nasıl çekilir kullanım kılavuzları veya kaput koruma filmi video izleyerek yaparsanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Çünkü kabarcıklanma, sararma veya soyulma gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Kaput filmi markaları

Dünya genelinde bilinen ve pek çok arabada defalarca uygulanarak kendini kanıtlamış markalar arasından seçtiklerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

 • Oraguard kaput filmi
 • Llumar kaput filmi
 • Oracal kaput filmi
 • Ventureshield kaput filmi
 • 3m kaput filmi

Kaput filmi uygulama

Ön kaput koruma filmi nasıl uygulanır, kaput filmi nasıl çıkarılır gibi konular uzman car care istasyonlarında veya Kaput filmi markaları yetkili hizmet noktalarında yapılmalıdır.

Aynı şekilde kaput koruma filmi çıkarma işlemi de uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Tezgah altı markasız ürünler ve yetkisiz noktalarda kaput filmi sökme işlemi kesinlikle yaptırmayınız.

Kaput filmi sökme ilacı olarak satılan spreyleri kullanarak da kaput filmi sökme yapabilirsiniz. Aşağıdaki videoda kaput koruma filmi sökme işlemi yer alıyor.

Kaput filmi fiyat

Kaput film kaplama fiyatları araç durumuna ve kaput filmi markaları fiyat politikalarına göre değişkenlik gösterebiliyor. Bununla birlikte ön kaput filmi fiyat aralığı 350-1100 TL arasında değişebiliyor.


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN