Aracınızdaki tehlikeli akarlar (mite böcekleri)

Aracınızdaki tehlikeli akarlar (mite böcekleri)

Mite olarak tanımlanan küçük böceklerin evlerde özellikle halı, yorgan, yastık, koltuk gibi bölümlerde ürediğini ve yaşadığını pek çoğumuz biliyoruz. Oysa zamanımızın belirli bir bölümünü geçirdiğimiz üstelik yine maaile kullandığımız otomobillerimizin koltuklarında, halılarında, klima kanallarında, havalandırma ızgaralarındaki tozlarda, cep ve gözlerde, el freni ve vites körüğünde, bu böceklerin yaşayabildiği aklımıza gelmiyor. Bazen iş yoğunluğundan veya tembellikten uzun zaman temizlik yaptıramadığımız araçların içinin o tozlu halini gözünüzün önüne getirin. Özellikle yaz aylarında artan tozlanma otomobillerin içini mite’lar için ideal yaşam alanı haline getirebiliyor.

Araç içi temizliği araç yatırımınıza ve sağlığınıza verdiğiniz önemi gösteriyor

Araç içi temizliği araç yatırımınıza ve sağlığınıza verdiğiniz önemi gösteriyor

İsterseniz mite’ların nelere yol açabildiğini hatırlayalım. Öncelikle mite’lar alerjik reaksiyonlara ve astıma sebep olabiliyor. Aynı zamanda cilt alerjileri, ciltteki kızarıklıklar, kaşıntı, egzama, bütün vücudun nedensiz kaşınmasına da neden olurlar. Akarlarına karşı olan allerji; astıma ve rinit, nadiren de konjonktivite yol açar. Yakınmalar özellikle uykudan uyanınca başlar. Belirtiler yıl boyu sürer ancak sonbahar ve kışın kötüleşme gösterebilir. Alerjik reaksiyonlara neden olurlar, özellikle astımı ve alerjisi olanlar dikkat etmelidir.

Detaylı iç temizlik uygulamalarının uzman car care istasyonlarında yaptırılması öneriliyor

Detaylı iç temizlik uygulamalarının uzman car care istasyonlarında yaptırılması öneriliyor

Toz akarları insanların deri artıklarıyla beslenirler. Yaz aylarında güneşten kavrulan ve sonra aracımıza dökülen derilerimiz akarlara ziyafet sunuyor olabilir.

Akarlarla mücadele etmek için öncelikle aracımızı sık sık temizletmeliyiz. Bu temizleme işinin profesyonel ekipler ve uzman kuruluşlar tarafından yapılması gereklidir. Çünkü ehil olmayan oto yıkamacıların araç içerisini temizlerken daha çok mite’lara uygun hale getirebildiklerini unutmayın! Şöyle ki nemli bezlerle sildikleri koltuklar, tozların iyice kumaşa sıvaşmasına ve bu böceklerin yaşam alanlarına dönüşmesine yol açabiliyor. Ayrıca mite popülasyonunu yok etmek yerine onlar için cennete dönüşmüş süpürgelerle (uygun olmayan ve gerekli temizliği yapılmayan elektrikli süpürgeler) bir araçtan diğer araca transfer dahi edebiliyorlar.

Araç içi mite böcekleri  özellikle havalandırma ızgaraları gibi tozlu bölgelerde yaşam alanı bulabiliyor

Araç içi mite böcekleri özellikle havalandırma ızgaraları gibi tozlu bölgelerde yaşam alanı bulabiliyor

Araç sahiplerinin dikkatini detaylı iç temizlik uygulamalarına çekmek istiyoruz. Mutlaka yakınınızdaki bir car care istasyonuna uğrayın. Detaylı iç temizlik uygulamaları, antibakteriyel çözümler konusunda bilgi alın. Aracınızda gerçek temizliğe adım atın. Bu işlemler için ödediğiniz paralar emin olun gereksiz değildir. Çünkü karşılığında satın aldığınız şey doğrudan sizin ve ailenizin sağlıdır! Bu yatırımı yapmaya değmez mi?


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN