Araç seramik kaplama hakkında ilk defa okuyacaklarınız!

Kategori: Boya koruma - 2.997 viewsYorum Yazın
Araç seramik kaplama hakkında ilk defa okuyacaklarınız!

Araç seramik kaplama nedir? Aracınız için uzun süreli, yüksek parlaklıkta bir parlaklık ve elementlere karşı şaşırtıcı, yüksek teknolojili koruma arıyorsanız, Seramik Kaplama sizin için mükemmel bir seçenektir. Bu sıvı polimer arabanızın yüzeylerine yapışarak hidrofobik (su geçirmez), temizlemesi kolay ve hafif hasara karşı dayanıklı hale getirir. Hatta arabanız cila kullanmaya gerek kalmadan o muhteşem galerinin parlaklığını koruyabilir.

Araç seramik kaplama, bir aracın dış boya hasarından korumak için dışına uygulanan kimyasal bir polimer çözümdür. Tipik olarak elle uygulandığında, aracınızın boyasıyla karışır ve ek bir hidrofobik koruma katmanı oluşturur.

Bu yazıda; seramik kaplama ne işe yarar, arabaya seramik kaplama yaptıranlar memnun mu gibi  seramik kaplama ile ilgili aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Seramik kaplama ne işe yarar çözümleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araç seramik kaplama püf noktaları

  • Herhangi bir boya koruma ürününe yatırım yapmadan önce ilk adım boyanızın kalitesini belirlemektir. Seramik kaplamalarla ilgili önde gelen bir efsane, boyayı iyileştirdiği veya düzelttiğidir. Bu doğru değil. Aslında tamamen yanlış. Seramik kaplama, boyanın mevcut durumunu güçlendirir.
  • Profesyonel kalitede seramik kaplama, endüstriyel güçte bir çözümdür. Formülasyonun uzun ömürlü olması ve dar bir hata payına sahip olması nedeniyle, yalnızca sertifikalı kurulum merkezleri tarafından uygulanır. Bunun ana nedeni inanılmaz derecede yüksek SiO2 yüzdesidir. Silika dioksit, öncelikle güçlü koruma katmanından sorumlu olan ‘gizli sos’tur.
  • Tüm seramik kaplamaların ana ürün özelliği sertliktir – çünkü bu genellikle ürünün koruma düzeyine ve uzun ömürlülüğüne eşittir. Emniyet kemeri veya uzun ömürlü koruma genellikle SiO2 yüzdesi ile belirlenir. Uzun ömür sizin için önemliyse, kaplamanın %80’in üzerinde bir SiO2’ye sahip olduğundan emin olun.

Seramik kaplama ne işe yarar?

Oto Seramik kaplamalar, boyayı hava koşullarından, döküntülerden, kimyasallardan ve daha fazlasından korumada mükemmeldir. Satın aldığınız herhangi bir seramik kaplamanın yol tuzuna, UV ışınlarına, kuş pisliklerine, böcek sıçramalarına ve diğer günlük kirleticilere karşı koruma sağlayacağından emin olun. Aynı zamanda büyük hidrofobik özelliklere sahip olmalıdır (bu, su boncuklanması anlamına gelir).

araç seramik kaplama-seramik kaplama fiyatları-araç seramik kaplama nedir-seramik kaplama ne işe yarar-arabaya seramik kaplama yaptıranlar
Araç seramik kaplama ne işe yarar?

Güneşin zararlı UV ışınlarının arabanızın boyasına verebileceği zararı sadece hayal edebilirsiniz. Seramik kaplama aracınızın boyasını oksitlenmeye karşı koruyarak solmasını ve mat bir görünüm kazandırmasını engeller. Arabanızı dışarıya park ederseniz bu kesinlikle çok önemlidir.

Oto Seramik kaplama kimyasal lekelere karşı koruma sağlar. Havadaki asidik kirleticilerden kaynaklanan kimyasal lekeler, aracınıza gelebilecek bir başka olası hasardır. Bir kaplama, bu kirleticilerin boyaya yapışmasını önleyecektir. Sadece şehirde artan hava kirliliği oranı ile seramik kaplama büyük bir rahatlama olabilir.

Seramik kaplama da arabanızın boyasına parlaklık ve derinlik katar. Orijinal boya işinden en iyi sonucu alarak aracınıza parlak bir görünüm kazandıracaktır.

Arabaya seramik kaplama yaptıranlar hangi beklentilerini karşılayamıyor!

Arabaya seramik kaplama yaptıranlar adeta sihirli bir beklenti içerisine giriyor. Oysa seramik kaplamanın da yapabileceklerinin bir limiti var. Aşağıdaki konularda seramik kaplama beklentilerinizi karşılamayacaktır.

  • Her Türlü Çizik ve Girdap İşaretlerinden Koruma. Seramik kaplama, aracınızı olağan tehditlerden korumaz: çizikler, girdap izleri ve kaya parçaları. Karıştırma özelliklerine rağmen, boya özelliklerini korur. Bu nedenle, arabanızın bu yaygın, istenmeyen unsurların alıcı tarafında olmasını beklemelisiniz. Boya yüzeyini çizilmelerden ve göçüklerden korunmak için daha gelişmiş oto boya koruma filmini tercih etmelisiniz .
  • Su Lekelerinden Korunma. Daha önce de tartışıldığı gibi, seramik kaplama uygulamasından sonra su bazlı kirleticiler aracınızın yüzeyine damlayacak ve sonunda kayacaktır. Ancak yine de su buharlaştıktan sonra yüzeyde kalacak doğal mineraller ve çözünür parçacıklar içerirler. Seramik kaplama sonucunda oluşan su lekelerinden kurtulamaz ve giderilmesi çok daha fazla uygulamalı bir yaklaşım gerektirir.
  • Oto yıkamadan kurtulmak. Bu mümkün değil. Yine de arabanızı düzenli olarak yıkamanız gerekecek. Bir seramik kaplama tabakası, aracınıza kendi kendini temizlemesi için süper güçler vermez. Hepimiz bunu yapacak mucize bir ürün beklerken, şimdilik seramik kaplamanın parlak tarafına odaklanalım.

Seramik kaplama ne işe yarar çözümleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Seramik kaplama ne işe yarar gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Araç seramik kaplama hakkında ilk defa okuyacaklarınız! (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] Araç seramik kaplama hakkında ilk defa okuyacaklarınız! […]

  2. […] Araç seramik kaplama hakkında ilk defa okuyacaklarınız! […]

YORUM YAZIN