Araç koltuk yıkama konusunda bilmeniz gereken önemli noktalar!

Kategori: Koltuk koruma - 1.049 viewsYorum Yazın
Araç koltuk yıkama konusunda bilmeniz gereken önemli noktalar!

Araç koltuk yıkama basit bir işlem gibi görünmekle birlikte profesyonel bilgi ve beceri gerektiriyor. Birazdan okuyacaklarınız ile aracınızın çok daha değerli olacağını bilmelisiniz.

Bu yazıda; araç koltuk temizleme ve araba koltuk yıkama ile ilgili aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Araba koltuk yıkama çözümleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araç koltuk yıkama püf noktaları!

Bir düşünün: Siz ve çocuklarınız bazen terli, kirli veya hasta olduğunuzda bu koltuklarda oturuyorsunuz. Araba koltuklarını (deri, vinil veya kumaş) iyice temizleyerek istenmeyen kokuları azaltacak ve arabanızın iç kısmına temiz, yenilenmiş bir görünüm kazandıracaksınız. 

Araç koltuk temizleme neden önemlidir?

Çoğumuz çoğu gün arabalarımızda birkaç saat geçiriyoruz. Arabalarımızda yeyip içiyoruz. Çocukları, evcil hayvanları ve tüm eşyalarını arabalarımızda taşıyoruz. Sonuç olarak, arabanın içi ve kumaş araba koltuklarımız oldukça kirlenebilir. Neyse ki, su geçirmez kalem mürekkebi veya sigara yanık izleri gibi en kalıcı lekeler hariç tümü temizlenebilir. En azından kumaş koltuklarınız daha iyi görünecek ve kokacaktır.

Araç koltuk yıkama için önce yumuşak bir fırça başlığıyla araba koltuklarını süpürün ve ardından uygun hedefli temizleme yöntemini izleyin.

Adım adım araç koltuk temizleme ve araba koltuk yıkama

  • Kumaş araba koltuklarınızı temizlemeye hazır olduğunuzda kumaşı vakumlayarak başlayın. Bu, tozu, birikintileri ve evcil hayvan tüylerini giderecek ve bunları koltuk dolgusuna daha derine itmenizi önleyecektir. Sırt ve koltuk arasına ulaşmak için aralık aletini kullanın. Ardından kumaşın liflerini kaldırmaya yardımcı olması için döşeme fırçasını kullanın.
  • Çoğu yiyecek ve içecek, yağ ve çamur lekesi için, döşeme temizleyicisinden birazını lekeler üzerinde kullanın ve sert bir fırça ile kumaşa uygulayın. Genel bir temizlik yapmadan önce en az 15 dakika bekletin.
  • Sorunlu bölgelere araba koltuk temizleme spreyi uygulayın. Araba koltuk temizleme spreyi nasıl uygulanır buradan inceleyebilirsiniz. Çok amaçlı bir temizleyici püskürtün ve kurumasını bekleyin. Koltuğun tepesinden başlayın ve tüm koltuğa hafifçe püskürtün. Kumaşı aşırı derecede doyurmaya gerek yoktur.
  • Koltuk üzerine püskürttükten sonra temizleme solüsyonunda çalışmak için sert bir fırça kullanın. Kirli solüsyonun aşağıya damlaması için üstten başlayarak koltuğun her santimini geçin. Sert fırçanız kirlendiğinde, bir kova temiz suyla durulayın ve fazla nemi gidermek için sallayın.
  • Fazla nemi silmek için emici bir mikrofiber bez kullanın. Bu aynı zamanda keçeleşmiş liflerin kaldırılmasına da yardımcı olacaktır.
  • Mümkünse, aracı tekrar kullanmadan önce koltukların tamamen kuruması için zaman tanıyın. Genellikle iki ila üç saat sürer. İşlemi hızlandırmanız gerekiyorsa, arabada koltuklara doğru üfleyen büyük bir fanı hedefleyin. Veya kuruma süresini hızlandırmak için arabayı en güneşli yere park edin. Koltuklar hala nemli hissediyorsa, nemi hapsetmek için arabaya küçük bir nem emici kristal (kurutma maddesi) kabı koyun.

Araç koltuk yıkama fiyatları

Araç koltuk yıkama fiyatları otomobiller için 120 TL ile 250 TL arasında değişiyor. 14 kişilik minibüs koltuk yıkama fiyatı 300 TL düzeyinde. Buharlı koltuk yıkama ise 200 TL’den başlıyor.

Araba koltuk yıkama çözümleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Oto koltuk yıkama önerileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN