Araç çizik giderme yöntemleri

Kategori: Boya koruma - 22.303 viewsYorum Yazın
Araç çizik giderme yöntemleri

Araç çizik giderme yöntemleri orjinalliği bozulmadan ve değerini kaybetmeden otomobil yatırımınızı karımanızı sağlıyor. Bu nedenle araç çizik giderme yöntemleri dünyada car care veya car detailing sektörünün önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu yazıda araç çizik giderme yöntemleri olarak araba çizik giderici kalem, araba çizik giderici set, araba çizik giderici sprey gibi konularda çözümler bulabilirsiniz. Profesyonel önerilerin yanı sıra kendin yap biçiminde araba çizik giderme yolları da anlatılıyor.

Araç çizik giderme yöntemleri

Otomobillerin yüzeylerinde iki tür çizik oluşuyor. Birinci tür çizikler ince, kılcal boya yüzeyi çizikleri oluyor. Boya yüzeyinin hatalı yıkama, örneğin sert fırça ile yıkanması, yoldan sıçrayan çakıl ve taşların etkileri, zift bulaşması, böcek çarpması, tuzun ve güneşin yıpratıcı etkisi gibi nedenlerle oluşabiliyor.

Bu tür çiziklerin oluşmaması için koruyucu car care uygulamaları tercih edilebilir. Örneğin boya koruma sistemleri ince çiziklerin ortaya çıkmasını ve aracınızın boya yüzeyinin her zaman ilk günkü gibi kalmasını sağlayabilir.

Bu tür çizikler için özellikle wax, pasta cila uygulamaları yapılabilir.

İkinci tür çizikler ise çarpma, sürtme gibi bir darbe sonucu ortaya çıkan derin çiziklerdir. Bu çizikler boya yüzeyinin alt tabakalarına kadar ulaşabiliyor. Dolayısıyla otomobilin sacını etkiliyor ve boya yüzeyinde pas oluşmasına neden olabiliyor. Çoğu durumda parçanın komple boyanması gerekebiliyor. Elbette aracın orjinalliği kayboluyor. Çözüm araç çizik giderme yöntemleri ya da başka bir ifadeyle araba çizik giderme yöntemleri oluyor.

İnce çizikler için öneriler

Yüzeysel ince çizikler için araç çizik giderici ürünler kullanabilirsiniz. Bu tür çiziklerde kullanılabilecek ürünler arasından örnekler hazırladık.

 • Araç çizik giderici pasta
 • Araç çizik giderici krem
 • Araç çizik giderici cila
 • Araba çizik giderici kalem
 • Araba çizik giderici set

Araç çizik giderici pasta

Araç çizik giderici pasta ürünleri ince çizikleri, boya harelerini giderir. Boya yüzeyine bulaşmış lekeleri söker, cila öncesi pürüzsüz yüzey hazırlar. En bilinen araç çizik giderici pasta ürünlerinden bazılarını sıralıyoruz.

Araç çizik giderici pasta ürününü tüy bırakmayan mikrofiber bir bez veya pamuk üzerine dökerek dairesel hareketlerle uygulayın. Çizik giderilinceye kadar devam edin. Sonra bir bezle üzerinden geçerek izlerin kaybolmasını sağlayın.

araba çizik giderici

Araç çizik giderici krem uygulamaları basit kişisel çözümlerdir. İnce çiziklerde mükemmel sonuçlar verebilir.

 • Arexons 150 ml Yoğun Çizik Giderici Pasta Cila-44,90 TL
 • Turtle Wax Çizik Giderici Pasta-49,99 TL
 • Carpex Çizik Giderici Pasta-32,99 TL
 • Sonax Çizik Giderici Pasta-64,99 TL

Araç çizik giderici cila

Araç çizik giderici cila genellikle araç çizik giderici krem yani pasta sonrasında uygulanıyor. Bununla birlikte araba çizik giderici krem formunda ama cila etkili ürünler de bulunuyor.

Araba çizik giderici pasta cila ürünleri yüzeydeki ince çizikleri kapattığı gibi muhteşem bir parlaklık da sağlayabilir.

En iyi araba çizik giderici ürünler arasında araç çizik giderici cila sıklıkla tercih ediliyor. İşte en çok bilinen araç çizik giderici cila ürünleri arasından seçtiğimiz bir liste!

 • Sonax Çizik Giderici Güçlü Cila 250ML-58,90 TL
 • Meguiars 105 Ultra Cut Compound Çizik Çıkarıcı Pasta
 • Autokit Çizik Alıcı Pasta Cila Ekonomik – Hızlı Ve Kolay Uygulamalı 220 Gr.-10,90 TL

Araba çizik giderici kalem

Araba çizik giderici yöntem ve ürünler arasında kalem son yıllarda oto marketlerde en çok ilgi gören ürenler arasında yer alıyor. İnce veya derin çiziklerin üzerine araba çizik giderici kalem gezdirmeniz yeterli oluyor. Çok pratik ve etkili bu yöntemi uyguladıktan sonra aracın bir saat güneşte kalması gerekiyor.

Araba çizik giderici kalem yorumları arasında kolay kullanımı ve etkili sonucunu öven yorumlar çoğunlukta. Bazı araba çizik giderici kalem yorumlarında ise işe yaramadığı dile getiriliyor. Elbette doğru kullanımı etkisini artırıyor.

Böylece araba için çizik giderici kalem etkisini tam olarak gösterebiliyor. Araba için çizik giderici kalem arayanlar için birkaç markayı derledik.

 • Oto Kaporta Çizik Giderici Kalem Bütün Renklerde Çizik Giderici-19, 89 TL
 • Rotacar Fix it Pro Çizik Giderici Kalem-14 TL

Araç çizik giderici setler

Araç çizik giderici set içerisinde birinci adım için yüzeyi hazırlamak oluyor. Ürün içerisindeki pasta tüpü ile yüzey kılcal çiziklerden arındırılıyor. Bazı setlerde derin çizikler için zımpara da bulunuyor.

İkinci aşamada çizik giderilen bölgenin parlatılması ve korunması için gerekli cila ürünü bulunuyor.

 • Araç çizik giderici set Quixx Scratch Remover(quixx araç çizik giderici nasıl kullanılır, quıxx araç çizik giderici ve onarım kiti hakkında bilgiler televizyon reklamlarında da veriliyor)-24,70 TL
 • Araba cizik giderici Bormax(bormax araba cizik giderici yorumlar)-59 TL
 • Renumax araba çizik giderici set-59 TL         
 • Bugatti Veyron Sterling Met 59L31504 Rotüş Boyası Aracınızdaki taş izi ve çizikleri kapatan Alman Rötüş Kiti-89 TL

Araba derin çizik giderici

Derin çizikler için de pratik ürünler tercih edilebilir. İşte araba derin çizik giderici ürünlerden bazıları!

 • Jsv 330 Gr Kalın Çizik Pasta-44,35 TL
 • Stac Italy Derin Çizik Giderici Pasta Cila-39,70 TL
 • Sihirli Araba Çizik Onarım Düzeltme Bezi
 • Araba çizik giderici boya, oto kaporta çizik giderici kalem bütün renklerde çizik giderici-27,90 TL
 • Turtle Wax Jet Black Siyah Araç Bakım Seti- siyah arabada çizik giderme-88,90 TL
araba çizik giderme fiyat

Araç çizik giderme fiyatları

Bizim araç çizik giderici tavsiye olarak önerimiz profesyonel car care hizmeti almanızdır. Bir car care servisine giderek aracınızın boya yüzeyi durumu hakkında bilgi alabilir ve araç çizik giderici tavsiyelerini öğrenebilirsiniz.

Araba çizik giderme fiyat listeleri aracın durumuna ve kullanılacak araç çizik giderici ürünlere göre değişkenlik gösteriyor. Çizik giderme sonrası boya yüzeyinin korunması için boya koruma sistemi de yapılmalıdır.

Araç çizik giderme fiyatları 2018 yılı için 200-500 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor. Profesyonel olmayan kendin yap tarzı ürünlerin yani araba çizik giderme fiyat bilgilerini yukarıda verdik.

Bunlar da ilginizi çekebilir

 • Araba plastik çizik giderici
 • Araba torpido çizik giderici
 • Araba camı çizik giderme yöntemleri

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Araç çizik giderme yöntemleri (3 Yorum)

Yorum Yaz

YORUM YAZIN