Araç boya koruma

Kategori: Boya koruma - 3.613 viewsYorum Yazın
Araç boya koruma

Araç boya koruma nedir? Araç boya koruma otomobilin boyasının üzerine uygulanan görünmez bir kaplamadır ve koruyucu bir tabaka görevi görür. Boyayı, tümü yaygın olan ve işlenmemiş arabalara zarar veren taş yongaları, ağaç özsuyu, kuş pisliği ve solma gibi maddelerden korur. Yine de park çizikleri ve ezikler gibi daha ağır hasarlara karşı koruma sağlamaz.

Bu yazıda; oto boya koruma bilgisi araç boya koruma fiyat bilgisi gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Araç boya koruma fiyat çözümleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araç boya koruma nedir?

Araç boya koruma nedir? Boya koruması, aracınızın dışını en iyi durumda tutmanın kesinlikle iyi ve az bakım gerektiren bir yoludur. Bu, temizlemenin daha kolay olacağı ve cilalama veya küçük hasarlar konusunda çok fazla endişelenmenize gerek olmayacağı anlamına gelir.

araç boya koruma-oto boya koruma-araç boya koruma fiyat-araba boya koruma
Araç boya koruma fiyat

Bunun için ödeme yapıp yapmamaya karar vermeden önce, arabanızı kullanmadığınız zamanlarda zamanının çoğunu nerede geçireceğini düşünmelisiniz. Gece boyunca dışarıda, ağaçların veya kuşların tünediği kabloların yanına park ederseniz, boya koruması muhtemelen iyi bir yatırımdır.

Ayrıca, çok fazla km yapıyorsanız da dikkate değer, çünkü boyanın taş parçaları gibi küçük hasarları toplaması daha olasıdır.

Bununla birlikte, araba genellikle bir gecede garajda tutuluyorsa, bir akşamı nadiren dışarıda geçiriyorsa veya çok fazla kilometre yapmıyorsa, muhtemelen koruyucu bir kaplamaya daha az ihtiyaç vardır.

Aynı şekilde, arabanızı düzenli olarak temizlemeye ve boyaya bakmaya hazırsanız ya da cilalayıp kusurları gidermek için profesyonel bir detaycıdan yardım alıyorsanız, koruma ürünleri için çok az tartışma vardır. Bu yaklaşım, arabayı ne sıklıkta temizlediğinize bağlı olarak daha ucuza da gelebilir.

Sonuç olarak, karar size kalmıştır ve kararı, satıcının yumuşak konuşmasına değil, arabanızı nasıl kullandığınıza ve gereksinimlerinize göre vermelisiniz. Bu da iyi bir pazarlık noktasıdır, bu yüzden satıcının başlangıçta sunduğu fiyattan daha düşük bir fiyata alıp alamayacağınıza bakın.

Araba boya koruma öncesi şu noktalara dikkat edin!

Araba boya koruma konusunda hala kararsız iseniz göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var :

  • Bahçenizde çok ağaç var mı? Cevabınız evet ise, boyanızı kuşlara, meşe palamutlarına ve diğer doğal kalıntılara karşı korumayı düşünmelisiniz.
  • Uzun bir günlük işe gidip geliyor musunuz veya hafta sonu yol gezilerine çıkmaktan hoşlanıyor musunuz? O zaman boya koruması aracınız için iyi bir şeydir çünkü boyayı uçan taşların ve böceklerin neden olduğu talaşlardan koruyabilir.
  • Arabanızı kullanmadığınız zamanlarda garajda mı tutuyorsunuz? O zaman boya koruma seçeneğini atlamayı düşünebilirsiniz.
  • Arabayı düzenli olarak cilalayıp temizliyor musunuz yoksa profesyonelce cilalatıyor musunuz? O zaman korumaya ihtiyacınız yoktur, çünkü düzenli bakım aracınızın boya galerisini parlak tutabilir.

Araç boya koruma fiyat

Araç boya koruma fiyat bilgisi uygulama yapılan merkez, kullanılan kimyasal ürünler, aracın boya durumu gibi etkenlerle belirleniyor. Araç boya koruma fiyatları 350-450 TL düzeyinde bulunuyor.

Araç boya koruma fiyat çözümleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araba boya koruma yaptırmaya değer mi gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN