Araba paspas temizliği

Kategori: İç temizlik - 13.289 viewsYorum Yazın
Araba paspas temizliği

Araba paspas temizliği basit ama önemli bir ayrıntıdır. Car care sistemleri uygulamalarında araba paspas temizliği detaylı iç temizlik uygulamaları arasında yer alıyor. Aracınızın en çok kirlenen iç malzemeleri arasında yer alan paspas temizliği araç içinin genel temizlik ve hijyeni için önem taşıyor. Bu yazıda araba paspas temizliği nasıl yapılır, araç halı paspas temizliği, oto yıkama bez paspas, halı paspas nasıl temizlenir konularını okuyabilirsiniz. Ayrıca araç içerisinde oto yıkama kağıt paspas nasıl kullanılır inceleyebilirsiniz.

Araba paspas temizliği

Aracınızın detaylı iç temizliğini yaptırdıysanız paspaslarınız da bu bağlamda kir ve lekelerden arındırılmıştır. Yine car care istasyonlarından oto yıkama hizmeti alıyorsanız zaten en iyi çözümü uyguluyorsunuz demektir.

Ancak car care istasyonları, araç detailing merkezleri dışında ota yıkama yaptırıyorsanız veya profesyonel oto yıkama yerine kendiniz yıkama ve temizlikle ilgileniyorsanız bazı ip uçlarını uygulamanız gerekiyor.

Bir araç sahibi olarak, aracınızın en iyi durumda çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda periyodik olarak döşemesini ve paspasları da temizlemeniz gerekir . Otomobil döşemenizin profesyonel olarak yıkanması daha iyi olsa da, aracınızın daha iyi görünmesini ve kokmasını sağlamak için hem kauçuk hem de kumaş araba paspaslarını temizleyebilirsiniz.

Hangi malzeme araba paspasına sahip olursanız olun, önce onları arabanızdan çıkarmanız gerekir. Aracın içindeki paspasları temizlemeyin,

Çünkü yalnızca otomobilin iç kısmına zarar verebilecek su riski yoktur, aynı zamanda gaz, fren ve debriyaj pedallarına yağ veya köpük ulaşma ihtimali de vardır. Bu, sürüş sırasında ayağınızın pedallardan kaymasına neden olabilir.

Araba paspaslarınızı benzin istasyonunda, garajınızda veya evinizin otoparkında yıkayabilirsiniz. Araba paspaslarının çoğu çıkarılabilir olsa da, arabada temizlemekten başka seçeneğiniz olmadığı, arabaya yerleştirilmiş birkaç tane model vardır.

Araç halı paspas temizliği

Araç halı paspas temizliği doğru yapılmadığında iç ortamda inanılmaz kötü bir koku ile karşılaşabilirsiniz. Üstelik bu koku kalıcıdır! Aylarca çıkmayabilir. Çünkü döşeme ve tavanlarınıza da sinecektir.

Oto halı paspas temizliği doğru yapılmış araçların hem değeri artıyor hem de sağlıklı ve keyifli bir yolculuk imkanı bulunuyor.

Oto halı paspas temizliği aşamaları

Birkaç adımda oto halı paspas temizliği en mükemmel biçimde yapılabilir. Bu adımları takip ederek hem temiz hem de hoş kokulu bir iç ortam sağlayabilirsiniz.

Oto yıkama paspas vakumlama

İlk önce paspaslardaki tüm toz ve toprak parçacıklarını elektrikli süpürge ile süpürün ve çekin. Sert vakumlu nemli halı paspasları sert olduğundan nemi ve kötü kokuyu emmek için paspasın üzerine biraz kabartma tozu, karbonat serpin. Yaklaşık 10-20 dakika bekletin ve sonra her iki tarafı da vakumlamaya başlayın.

Daha sonra derine gömülmüş tozu çıkarmak için paspasları zemine veya sert bir yüzeye vurun veya çırpın. Ayrıca temizlemeden önce araba paspaslarındaki sertleşmiş artıkları gidermek için bir kazıyıcı kullanabilirsiniz. Bunlar hem kauçuk hem de kumaş araba paspaslarının temel temizleme adımlarıdır. Bir sonraki temizleme işlemi, ayrı ayrı tanımlanacak olan farklı tipteki paspaslar için farklıdır. Çünkü oto yıkama paspas çeşitleri kauçuk, halı, kumaş, bez gibi farklı malzemelerden olabilir.

oto yıkama kağıt paspas-oto yıkama kağıt paspas makinası-oto yıkama kağıt paspas fiyatları-oto yıkama malzemeleri kağıt paspas-oto yıkama paspas kağıdı fiyatları-oto yıkama paspas çeşitleri-oto yıkama paspas-araç halı paspas temizliği-oto halı paspas temizliği-oto yıkama bez paspas-araba paspas temizliği-oto paspas yıkama makinası-oto paspas temizleme makinası-oto paspas temizliği-oto paspas yıkama makinesi fiyatları
Oto halı paspas temizliği aşamaları

Kauçuk paspasların oto yıkama paspas temizliği

Kauçuk araba paspaslarıyla ilgili olarak, özellikle yağmurlu ve karlı yerde yaşıyorsanız, kaliteli paspaslar satın alın. İyi bir kauçuk zemin paspası, otomobilinizin iç kısımları için optimum nem koruması sağlar ve diğer paspaslardan çok daha hızlı kurur.

Düşük kaliteli bir paspas alırsanız, içlerinde delikler olabilir. Araba tabanına ulaşmak için deliklerden su geçebilir. Zamanla, bu arabanızın içinde gerçekten kötü bir koku oluşturmak için arabanızın içini çürütebilir.

Paspasların kirli tarafını, kauçuk zemin paspasında gevşek bir şekilde sıkışmış kir ve yiyecek parçacıklarını gideren bir hortum kullanarak yıkayın. Bir hortumunuz yoksa bir kova su kullanmak mümkün olsa da, bir hortum kiri ve yiyecek parçacıklarını gidermek için gereken basıncı sağlar.

Diğer bir alternatif, kir parçacıklarının basıncının yıkanması için bir araba yıkamaya gidiyor. Hangi seçeneği yaparsanız yapın, paspasların alt kısımlarının ıslanmadığından emin olun.

Daha sonra bir miktar çamaşır deterjanı ve karbonatı suyla karıştırmanız ve paspaslara uygulamanız gerekir.

Bu aşamada çok maksatlı temizleyicileri de uygulayabilirsiniz. Genel temizleme spreyleri kir ve lekeleri uzaklaştıracaktır.

Oto paspas temizleme spreyi veya karbonat yoksa, kauçuk paspaslardaki kiri temizlemek için yeterli miktarda sıvı sabun ve su kullanın. Şimdi paspaslara su hortumuna fazladan baskı uygulayarak iyice yıkayın.

Daha sonra paspasları arabaya koymadan önce kurutmanız gerekir. Paspaslarınızı bir benzin istasyonunda yıkayıp yıkamadığınızı bekleyemeyeceğiniz için, alternatif olarak paspasları ilgili yerlerine yerleştirebilir ve klimayı tam ısıda açabilirsiniz. Ayrıca fan düğmesini tam güç konumuna çevirin ve AC konum düğmesini en iyi ve en hızlı paspas kurutma çözümü için ısınma ayağına ayarlayın.

Oto paspas temizliği

Oto yıkama bez paspas, halı paspas temizliği daha titiz davranılması gereken bir konudur. Kabartma tozu, çok maksatlı temizleme spreyi, halı temizleme spreyi paspasların üzerine dökülür ve lekeleri giderir. Evcil hayvan, yiyecek ve diğer kokuları kumaş araba paspaslarındaki etkisiz hale getirir. Alternatif olarak sert bir fırça fırçasının kıllarına biraz su ve kabartma tozu koyabilir ve paspaslara tam bir temizlik yapabilirsiniz.

Deterjan tozu ve şampuan kullanmak gerekir. Sert bir fırça ve her bir yıkama tozu ve şampuandan oluşan iki yemek kaşığı karışımı kullanarak paspasları temizleyebilirsiniz. Ayrıca, mat kılları temizlemek ve temizlemek için sert kıllı küçük bir el fırçası veya bir güverte yıkama fırçası kullanabilirsiniz. Sonra sabunu temiz suyla yıkayın.

Ayrıca paspasların üzerine halı temizleyici ya da özel bir araba döşeme temizleyici püskürtüp 30 dakika bekleterek paspasları temizlemeyi deneyebilirsiniz. Halı veya döşeme temizleyici daha sonra buharlaşır veya mat tarafından emilir. Daha sonra temizleyiciyi minderin içine iyice çalıştırmak için bir el fırçası kullanmanız gerekir.

Ayrıca bir şişe sıcak su ve beyaz sirkeyi karıştırıp, araba paspaslarına püskürterek ve ardından fırça ile ovalayarak kendi spreyinizi de yapabilirsiniz. Bu özellikle tuz lekelerini çıkarmada iyidir. Paspaslarda sakız çiğnemek durumunda, üzerine biraz tuz ve fıstık ezmesi uygulayın ve sakız kalıntılarını gidermek için paspasları ovalayın.

Ayrıca, evinizin halısı gibi araba paspaslarını temizlemek için bir buharlı temizlik vakum veya elektrikli yıkama makinesi kullanabilirsiniz. Elektrikli çamaşır makineniz yoksa, oto yıkamada paspaslarınızın gücünü yıkatabilirsiniz.

Oto paspas temizliği için paspaslarınızı yıkadıktan sonra, suyun bir kısmını emmek için tekrar süpürün ve kalan kir parçacıklarını çıkarın. Nemi emmek için güçlü emme gücüne sahip olduklarından, hortum ekli ıslak / kuru vakum veya elektrikli süpürgeler kullanmak daha iyidir.

Oto yıkama bez paspasların arabaya asılmadan veya bir kurutucuda kurutularak arabaya yerleştirilmeden önce iyice kurutulması önemlidir. Nemli paspaslar nemli, mis gibi kokuyor. Paspaslara taze bir koku vermek için paspaslara temiz ve taze bir koku püskürtebilirsiniz. Paspası kurutucuda kurutursanız, paspaslardaki fazla tüyü gidermek için bir tıraş bıçağı kullanın.

Son olarak paspas parlatıcı bakım spreyi de uygulayabilirsiniz.

Oto paspas yıkama makinası

Benzin servis istasyonları, oto yıkama noktaları gibi yerlerde kişisel olarak aracınızın oto paspaslarını temizleyebileceğiniz özel makineler bunuluyor. Oto paspas yıkama makinası modelleri hem kauçuk hem de halı paspaslarda işe yarıyor. Basit, pratik bu oto paspas temizleme makinası çözümü aracınızdaki paspas setini iki dakika gibi bir sürede temizliyor. % 80 oranında kuru olarak hazırlıyor.

Oto paspas yıkama makinesi fiyatları marka ve modele göre değişkenlik gösteriyor.

Oto yıkama kağıt paspas

Kauçuk veya halı tipi paspaslar yıkama işleminden sonra uzun süre temizliğini korumak için üzerine oto yıkama kağıt paspas kullanılmalıdır. Oto yıkama kağıt paspas genellikle kalın gramaj Kraft kağıtlar arasından seçiliyor.

Oto yıkama malzemeleri kağıt paspas modelleri arasında Kraft, ince kağıt, baskılı, birinci kalite kağıt, beyaz kuşe kağıt gibi modelleri bulunuyor.

oto yıkama kağıt paspas-oto yıkama kağıt paspas makinası-oto yıkama kağıt paspas fiyatları-oto yıkama malzemeleri kağıt paspas-oto yıkama paspas kağıdı fiyatları-oto yıkama paspas çeşitleri-oto yıkama paspas-araç halı paspas temizliği-oto halı paspas temizliği-oto yıkama bez paspas-araba paspas temizliği-oto paspas yıkama makinası-oto paspas temizleme makinası-oto paspas temizliği-oto paspas yıkama makinesi fiyatları
oto yıkama kağıt paspas fiyatları

Oto yıkama kağıt paspas fiyatları

Suya ve yırtılmaya dayanıklı 200 gram kalın Kraft kağıt 5000 adet oto yıkama kağıt paspas fiyatları 400-550 TL arasında satılıyor.

Oto yıkama paspas kağıdı fiyatları 150 gram beyaz kuşe kağıt için 10.000 adet 1.050-1.500 TL arasında değişebiliyor.

Bazı noktalarda oto yıkama kağıt paspas makinası da bulunuyor. Bu makinalara bozuk para atarak özel tasarım kağıt paspas çeşitlerinden hemen anında alabiliyorsunuz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Araba paspas temizliği (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] otomobil detaylandırması, paspasları ve halıları vakumlamak gibi basit görevlerden, genellikle vinil temizleme, halı şampuanı […]

  2. […] temizliği yapılmalıdır. Editörlerimiz tarafından büyük bir özen ve emekle hazırlanan araba paspas temizliği nasıl yapılır konulu detaylı makaleyi mutlaka incelemenizi […]

YORUM YAZIN