Araba kuş pisliği temizleme

Kategori: Boya koruma - 28.117 viewsYorum Yazın
Araba kuş pisliği temizleme

Araba kuş pisliği temizleme konusu aracınızın değerini koruması açısından çok önemlidir. Araç kaporta temizleme ile otomobilinizi 3 yaş hatta 5 yaş yeni görünüme kavuşturmak mümkün olabilir! Aracınızın boya yüzeylerinde bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Yüz binlerce araç sahibinin otomobil yatırımını korumasını destekleyen ünlü car care markaları  kalıcı temizlik ve koruma için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, hemen denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i otomobilinin motorunu temizleme yapanların tercihi, yüz binlerce kişi tarafından denenmiş diğer önerileri de okuyor ve uyguluyor! Çünkü araç üzerindeki kuş pisliği araba boyası için ölümcül bir tehdittir. Çünkü karga pisliği, martı pisliği gibi şehirde yaşayan kuşların pislikleri oldukça asidik bir yapıya sahiptir. Asidik maddeler boya yüzeyi için en büyük aşındırıcı risktir. Araba kuş pisliği temizleme konusunda izleyebileceğiniz yolları bu yazıda okuyabilirsiniz.

 

Araba kuş pisliği temizleme

Araba üzerindeki lekeler nasıl çıkar sorusunun içerisinde yer alan araba kuş pisliği temizleme uzmanlık gerektiren bir işlemle temizlenebilir. Bu konuda car care firmalarının çözümleri bulunuyor. Bu çözümleri kullanarak araba kuş pisliği sorununu çözebilirsiniz. Örneğin Ziebart Diamond Gloss uygulaması ve Meguiars Scratch boya yüzeyi koruma ve parlatma ile kuş pisliği araba boyası işlemleri için örnek olarak incelenebilir.

 

Araba kuş pisliği temizleme

ziebart diamond gloss-meguiars scratch-araba üzerindeki lekeler nasıl çıkar-kuş pisliği araba boyası-kuş pisliği temizleme-balkondan güvercin pisliği nasıl temizlenir-kuş pisliği araba-araba kuş pisliği temizleme-araba kuş pisliği-araba kuş pisliği lekesi

Kuş pisliği araba boyası

Bir noktada, çoğu araba sahibi, arabalarını kuş pislikleri ile temasa sokmanın talihsiz ve can sıkıcı bir olayına sahip olacaklar. Çoğu kişi, kuş pislikleri kaldırılmadığında ve bir araç yüzeyine oturduğunda ve kurutulduğunda, hasara neden olabileceğini ve çirkin aşındırma izlerini bırakabileceğini biliyor. Yine de, insanlar bunu biliyor olsalar da, pek çok kişi onları çıkarma konusunda başarılı olamıyor ve boya yüzeyinde kalıcı hasara yol açıyor.

kuş pisliği temizleme

Arabanızdaki kuş pislikleri fark edilir edilmez hemen temizlenmelidirler. Herhangi bir sebepten dolayı bunların derhal uzaklaştırılmasının mümkün olmadığı durumlarda, bölgenin düzgün temizlenene kadar pislikler yüzeyde kurumasını önlemek için etkilenen bölgeyi ıslak bir havlu ile kapatmanız önerilir.

 

İdeal olarak kuş pisliği araba üzerinde bırakılmamalı hemen müdahale edilmelidir. Temizleme ürünü kalıntılarının yüzeye kurutulmasını önlemek için aracınızdan gölgeli bir alanda temizlenmelidir. Kuş pisliklerini başlangıçta gevşetmek ve kaldırmak için en etkili yol, bölgeyi köpük haline getirmektir; bu, emniyetli ve etkili bir şekilde pisliğe emdirilir ve onları daha kolay çıkarmak için yapar. Belirli bir köpürme püskürtme borusuna veya boru hattı bağlantısına erişemiyorsanız, alan temizlenmeden önce pislikleri gevşetip parçalamaya yardımcı olacak, seyreltilmiş, çok amaçlı temizleyici püskürtülebilir.

Araba kuş pisliği temizleme kimyasalı uyguladıktan sonra tüm temizlik ürünlerini ve kuş pisliği bölgesini tortu bırakmamak için alanın iyice durulanması gerekir. Yıkandıktan sonra alan normal bir oto yıkama şampuan solüsyonu kullanılarak yıkanmalı, sonra tekrar iyice durulanıp ve mikrofiber havlu ile kurutulmalıdır.

Araba kuş pisliği lekesi

Alan uygun bir şekilde temizlendikten ve kurutulduktan sonra herhangi bir hasar açısından muayene edilmelidir. Boya işleri için, bir cila ürünü kullanılabilir.

Otomobil yıkamak için dikkat edilmesi gereken noktaları ‘Araba nasıl yıkanır?’ başlıklı yazıdan takip edebilirsiniz.

Otomobil boyasından kuş pisliğini temizledikten ve aracınızı yıkadıktan sonra parlatma işlemi uygulayacaksanız ‘Araba parlatma ipuçları ve teknikleri’ isimli yazımızda belirtilen yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kuş pisliği kaporta boya yüzeyinde değil plastik yüzeylerde ise özel çok maksatlı temizleyicileri deneyebilirsiniz.

Balkondan güvercin pisliği nasıl temizlenir sorusundan çok daha önemlidir araba kuş pisliği temizleme konusu. Lütfen aracınızın değerini kaybetmemesi için bu konuya dikkat edin ve başınıza geldiğinde acele edin!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Araba kuş pisliği temizleme (6 Yorum)

Yorum Yaz

  1. isak tamfıranko dedi ki:

    gayrettepe ye en yakın bayii adresi verin

  2. […] iyi seramik kaplama boya yüzeyini zift, reçine, haşere ve böcek kalıntıları, kuş pisliği, güneş ışığı gibi zararlı etkilere karşı koruma altına […]

  3. […] kili ayrıca inatçı öz, katran ve böcek kalıntılarını da giderir. Detay veren kil işleri cam üzerinde de harikadır. Bir dahaki sefere camlarınızı […]

  4. […] özellikli bu bez araba yüzeyindeki çizikleri, kuş pisliklerini, kolloidleri, boya oksidasyonunu, asfalt, araba gövdesini parlatmada etkili olan […]

  5. […] Kuş pisliği, kir, reçine ve asfalt gibi zararlardan korur. […]

  6. […] hortumla çıkardığından emin olun. Aracınızın boyasına çok zararlı olabileceğinden kuş pisliklerini, ölü böcekleri ve ağaç reçinesi temizlemek özellikle […]

YORUM YAZIN