Yağışlı havalarda aracınızı nasıl yıkamalısınız?

Kategori: Oto yıkama - 10.299 viewsYorum Yazın
Yağışlı havalarda aracınızı nasıl yıkamalısınız?

Kış günlerinde yoğun kar yağışları otomobillerin boya yüzeylerinde ve camlarında kir, çizik, matlık oluşturur. Bunları engellemek için önerimiz en yakın car care istasyonuna giderek boya koruma sistemi, cam suyu kaydırıcı uygulaması yaptırmanız. Ancak bu uygulamaları yaptırmadan hazırlıksız yakalandıysanız hani günü kurtaran türden iki önerimiz var.

Cam suyu itici uygulayarak yağmurlu havalarda güvenli görüş ve sürüş mümkün

Cam suyu itici uygulayarak yağmurlu havalarda güvenli görüş ve sürüş mümkün

Aracınızı içeriğinde lanolin bulunan saç kremiyle yıkayabilirsiniz. Böylelikle aracınızın boya yüzeyi wax ile kaplanmış gibi canlı ve parlak görünecektir. Yağmur damlaları boya yüzeyinde tutunamayacaktır. Yağmurlu günleri bu uygulamayı tekrarlayarak atlatıp boya parlatma ve koruma sistemi uygulatıncaya kadar günü kurtarabilirsiniz. Uygulamadan sonra “- Helal olsun!” diyeceksiniz.   Elbette önerilerimiz geçici çözümlerdir. Kalıcı bir parlaklık için yeterli olmayıp mutlaka boya koruma uygulaması yaptırılmalıdır.

Aracınızın camlarına yağmurlu havalarda yoldan gelen çamurlu su hem sürüş güvenliği açısından hem de görüş kalitesi yönünden sıkıntı oluşturmaktadır. Bu durumun da bir geçici çözümü var. Cama bildiğimiz kolayı dökerek kir ve lekeleri temizleyebilirsiniz. Kolanın kaputa temas etmemesi için bir örtü veya streç kullanabilirsiniz. Camdaki kirlerden kurtulduktan sonra su ile camı durulayarak kolanın yapışkan izlerini de yok edebilirsiniz. Bu organik önerileri yapabileceğiniz gibi güneşli havalara daha güvenli kavuşmak için profesyonel çözümleri de uygulamak gerekiyor. Sürüş anında daha iyi görüş için yağmur suyu itici ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünlere car care uygulama istasyonlarında ulaşabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN