Seramik kaplama nasıl anlaşılır? En pratik yolunu öğrenin!

Kategori: Boya koruma - 21.341 viewsYorum Yazın
Seramik kaplama nasıl anlaşılır? En pratik yolunu öğrenin!

Seramik kaplama nasıl anlaşılır sorusu son zamanlarda araçlardaki yükselen car care uygulaması olarak önem kazanıyor. Aracın değerini artırdığı gibi kötü yapılan uygulamalar tam tersi etki yapabiliyor.

Bu makalede, seramik kaplama yapılıp yapılmadığını anlama ile ilgili kolay bir yöntemi okuyabilirsiniz.

Seramik kaplama yaptıranlar gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Seramik kaplama nasıl anlaşılır?

Bir arabanın üzerinde zaten seramik kaplama olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı? Bir araç satın aldığınızda, satın aldığınız andaki durumunu korumasını istersiniz. Bu nedenle sık sık temizler ve tavsiye edildiği gibi cilalarsınız.

Tüm bu çabalara rağmen, aracınızın dış yüzeyinde lekeler, girdap izleri ve çatlaklar fark edersiniz. Bunun dışında, arabanızda artık yakın zamanda yıkamasına rağmen üzerinde kir, kir ve lekeler var.

seramik kaplama nasıl anlaşılır-araçta seramik kaplama nasıl anlaşılır-arabada seramik kaplama nasıl anlaşılır-seramik kaplama nasil anlaşılır
Seramik kaplama var mı anlama yöntemi!

Bu, araçları için seramik kaplamayı henüz keşfetmemiş olan araç sahipleri için yaygın bir sorundur. Bu, aracınızı çevresel tehlikelerden korumak ve yıkamayı kolaylaştırmak için dış yüzeyine uygulanan bir kaplamadır. Ancak, seramik kaplamalar hakkında kafanızı karıştırabilecek pek çok çelişkili bilgi var.

Gerçek seramik kaplama nedir?

Seramik kaplama, bir aracın dışına elle uygulanan sıvı bir polimerdir. Kaplama, otomobilinizin fabrika boyasıyla kimyasal olarak bağlanarak bir koruma katmanı oluşturur. Bununla birlikte, seramik kaplamanın daha geniş bir savunma biçimi sunan boya koruma filmi yerini almadığına dikkat etmek önemlidir.

Bunun yerine, aracınızdaki boya ile yarı kalıcı veya kalıcı bir bağ oluşturan bir mum alternatifidir. Arabanız temizlendiğinde bozulmaz, yıkanmaz ve birkaç ayda bir uygulamanıza gerek yoktur.

Araçta seramik kaplama nasıl anlaşılır? (seramik kaplama nasil anlaşılır)

Arabada seramik kaplama nasıl anlaşılır? (seramik kaplama nasil anlaşılır) Bir arabanın seramik kaplaması olduğu nasıl anlaşılır?

Bir arabanın seramik kaplaması olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, otomobili gezintiye çıkarın. Arabaya su püskürtün. Aracın hızını artırdıkça su boncukları aracınızdan akacak akarsularda toplanacaktır. Seramik kaplama olmadığında, su damlaları otomobilin yüzeyine yapışacaktır.

Kaplama etkinliğini kaybetmeye başladığında, su damlası daha az belirgin hale gelecektir. Su tabakalarının görünür boncuklara dönüştüğünü fark edeceksiniz. Bu da suyun dış yüzeylerde eskisinden daha uzun süre kalmasına neden olur.

Seramik kaplamanın koruma kapasitesi azaldıkça, su aracınıza yapışmaya devam edecektir.

Araçta seramik kaplama varsa seramik kaplamaya uygun şampuan ile yıkanması da çok önemlidir.

Seramik kaplama yaptıranlar gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Seramik kaplama ile otomobil yatırımını koruyanların ilgisini çeken diğer konular


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Seramik kaplama nasıl anlaşılır? En pratik yolunu öğrenin! (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] Seramik kaplama nasıl anlaşılır? En pratik yolunu öğrenin! […]

  2. […] Seramik kaplama nasıl anlaşılır? En pratik yolunu öğrenin! […]

  3. […] Seramik kaplama nasıl anlaşılır? En pratik yolunu öğrenin! […]

  4. […] Seramik kaplama nasıl anlaşılır? En pratik yolunu öğrenin! […]

YORUM YAZIN