Far parlatma ve sararmış farları temizleme!

Kategori: Aksesuar / Boya koruma - 11.230 viewsYorum Yazın
Far parlatma ve sararmış farları temizleme!

Far parlatma ile yeni, ilk günkü far görünümü ve aydınlatma performansını yaşayın. Araçlarda güvenli sürüş için bakımı ihmal edilmemesi gereken bölümlerden biri de farlar. Zamanla güneşin, tozun, kirin etkileri ve maddenin aşınımına bağlı olarak otomobil farları sararır, canlılığını yitirir, aydınlatma şiddeti azalır ve ışığı odaklama kabiliyeti etkisini yitirir. Bu durumda farlarınızı ilk günkü haline getirmek için dışarıdan yapılabilecek uygulamalar mevcut. Car care firmalarında profesyonel ekiplere far parlatma sistemi uygulatabilirsiniz. Bu sistemle farlarınızın üzerindeki çizik ve matlaşmalar ortadan kaldırılır. Farın aydınlatma gücü artırılır. İçeride hapsolmuş ışık yeniden tüm gücüyle yolu aydınlatmaya başlar.

Far restorasyonuyla elde edebileceğiniz sonuç

Far restorasyonuyla elde edebileceğiniz sonuç

Eğer farlarınızı kendiniz temizlemek ve parlatmak isterseniz bu konuda oto marketlerde ürün bulmanız mümkün. Far restorasyonu için yol göstermesi açısından bazı bilgileri paylaşıyoruz. Temel olarak far temizliği farın yüzeyindeki ölü tabaka kalıntılarının zımpara yardımıyla temizlenip, tekrar parlatma işlemi yapılarak koruma altına alınmasıdır.

İşe başlamadan önce aşağıdaki malzemeleri temin etmemiz gerekir.

Farın durumuna göre 800, 1000, 1200, 2000, 3000 grit su zımparası,

Maskeleme bandı,

Far Cilası veya Far Restorasyon Kiti

Polisaj Makinası, Pedi veya El Cila Pedi

Kova su, mikrofiber bezler

Kullanılan malzemeler tamamen tercihe bağlıdır, bazı detailing ürünleri üreten markaların setleri bulunmaktadır bu setleri de kullanabiliriz ya da polisaj makinası yerine matkap gibi alternatifler bulunmaktadır.

İşe koyulmadan önce uygulama yapacağımız far bölgesini yıkama yoluyla temizleyip, kurulayınız. Daha sonra boyalı yüzeyin zarar görmemesi için farın etrafını maskeleme bandı ile kapatınız. Hatta daha geniş yüzeyleri de naylon veya gazete ile kapatabilirsiniz. Burada dikkat edilecek nokta bandın kolay kaldırılabilir olmasıyla iz bırakmamasıdır.

Adım 1:

Farın zımparalanması,

Adım 2:

Polisaj yapılarak parlatılması

Adım 3:

Cila ile koruma altına alınması


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Far parlatma ve sararmış farları temizleme! (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] olarak UV koruyucu likit ve araba far parlatma işlemi […]

YORUM YAZIN