Araba sinek temizleyici nasıl kullanılır?

Kategori: Boya koruma / Oto yıkama - 6.373 viewsYorum Yazın
Araba sinek temizleyici nasıl kullanılır?

Reçine temizleyici, zift temizleyici ve araba sinek temizleyici yaz aylarında adeta çileden çıkaran, araçların görünümünü ve boya yüzeyini bozan, camda yapışarak kuruyup camın yüzeyini işlev yapamaz hale getiren uçan haşerelerle mücadelede sihirli bir kurtarıcıdır. Araba sinek temizleyici ile uzun yolculuk sonrası aracınıza eşlik eden tüm haşere kalıntılarından kurtulmak mümkün oluyor. Araba sinek temizleyici ürünleri bulunan markalar hangileridir? Bu ürünler nasıl kullanılır? Birkaç dakikanız varsa otomobilinize ve kendinize daha çok güveneceğiniz önemli bilgilerle karşılaşacaksınız.

Sinek ve haşere kalıntıları nasıl temizlenir?

Camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir? Bu konuda pratik çözümleri linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Burada profesyonel ürünlerden de bahsedeceğiz.

Uzun yolculuk sonrası haşere ve sineklerle dolu boya yüzeyi nasıl yıkanır? Ezilmiş yaratıklar yüksek hızlarda sürüş yaparken hızla birikir, görünürlük azalır ve çirkin bir araç olur. Bazen ön cam sileceklerinin basitçe kapanması onu kesmiyor. İşte o zaman yıkama, cila ve özel ürünler kullanarak daha ağır bir çözüme dönmelisiniz.

 

Aracınızı Yıkama

Etkilenen bölgeyi bir hortumla ıslatın. Otomobilinizi potansiyel olarak boya zarar verebilecek yüksek basınçlı bir hava yerine, zahmetli noktaları ıslatın ve sonra birkaç dakika bekletin. Bu, kuruyan sinek kalıntıları ile böcek artıklarını yumuşatır.

Böceklerden kurtulmak için bir kovaya sabunlu su hazırlayın. Daha sonra bol köpüklü suyu sünger marifetiyle uygulayın. Evde kullanılan sabunlar veya temizleyiciler değil, özel bir araba yıkama ürünü kullanın.

Parçaları temizleyin. Düzgün dairesel hareketler kullanın. Süngeri gerektiği gibi tekrar ıslatın ve boya veya ön camınız lekesiz olana kadar sürmeye devam edin. Izgaralar, farlar, aynalar ve ön camın tabanı gibi daha az dikkat çekici alanda böcekleri kontrol etmeyi unutmayın.

Zorlu noktalarda tırnak veya plastik bir kazıyıcı ile toplanması böcek kalıntılarını yerinden oynatmaya yardımcı olabilir.

Tekerleklerinizi temizlemek için ayrı bir bez veya sünger kullanın. Bu, kum, fren sıvısı ve gres gibi maddelerin aracınızın dışına taşınmasını önlemenize yardımcı olacaktır.

Aracınızı durulayın ve kurutun. Arabanızı yıkadıktan sonra, kalan sabun veya artık parçaları temizlemek için hortumla su püskürtün. Ayakta duran suyunu mikrofiber havlu veya silecek ile silin ve sonra aracı hava ile kurutun. Daha sonra, yeni gibi iyi görünmelidir!

 

Böcek temizleme ürünleri

Aracınıza yapışan böcek kalıntılarından kurtulmak için kullanabileceğiniz profesyonel ürünleri sizler için araştırdık. Reçine temizleyici, zift temizleyici grupta yer alan böcek temizleyici ürünler ve markaları aşağıda yer alıyor.

 • Sonax Böcek Temizleyici

Firma ürünü şu bilgilerle tanıtıyor: Aracın cam, boya, krom ve plastik yüzeylerindeki böcek dışkılarını süratli ve mükemmel bir şekilde çözer. SONAX tarafından özel olarak geliştirilmiş ve fosfat içermeyen bu ürün sayesinde işlem esnasında yüzeylerin yapıları korunur, hiçbir zarar görmez. Kendiliğinden kurumuş olan böcek artıkları zahmetsiz bir şekilde temizlenir.

 • Würth böcek temizleyici

Böcek kalıntıları giderici perakende ve car care istasyonu boyu olmak üzere farklı ambalajlarda piyasaya sunuluyor.

 • ERAUTO SBT-40 (Era Kimya)

ERAUTO SBT-40 araç kaporta ,cam ve aynalarında oluşan sinek-böcek leke ve kalıntılarını temizlemekte güvenle kullanılabilir. Otomobil yüzeyine yapışmış, temizlenmesi güç olan ve oto şampuanlarının temizleyemediği böcek lekesi ve organik kalıntılarını yüzeyden uzaklaştırır.

Biyolojik olarak parçalanabilir. Su bazlıdır. Yanıcı ve uçucu değildir.

 • Arexons Sinek ve Böcek Temizleyici

Arexons Sinek ve Böcek Temizleyici cam, radyatör peteği, karoser ve aracınızın diğer bütün yüzeylerindeki sinek ve böcek kalıntılarını temizler İçerdiği aktif temizlik molekülleri sayesinde leke ve iz bırakmaz.

 • Meguiars Gold Zift Böcek Reçine Temizleyici İlaç

Böcek izleri ve asfalt zifti çok yapışkan olup temizlenmediği taktirde yüzey üzerine yapışır ve ileriki zamanlarda boyanın çatlamasına ve lekelere sebep olur. Bu formül yüzey hasar görmeden yapışkan kirlerin güvenle yüzeyden temizlenmesini sağlar.

 

 • Dr Beasley’s Böcek Sinek Temizleyici – Insect Remover

Aracına yapışan böcek ve sinek kalıntılarını temizlemek çoğu zaman ızdırap hale gelir. Dr. Beasley’s Insect Remover bu noktada imdadınıza basit bir püskürtme işlemiyle yetişiyor. Temiz bir mikrofiber bez ile kalıntıları temizledikten sonra geriye ne böcek ne de sinek kalacak, bak gör!

 • Technolog Sinek Böcek Temizleyici

Araç dış boyalı/boyasız aksam ve cam yüzeylerinde sinek böcek pilikleri temizliği için kullanıma uygundur. normal temizlik ile temizleyemediğiniz sinek böcek ve kuş pisliklerinin temizliği yada asidik etkilerini nötrleştirme amaçlı kullanılır. Bu nedenle ürün kullanımında israfı önlemek için uygulama öncesi yüzeyi yıkayıp , iyice kurulayın. Ambalajından çıkardığınız mendil ile yüzeyi önce kabaca silip, 30 sn kadar bekleyin. Arkasından kirleri aynı mendil ile ovarak temizleyin.

 • Turtle Wax Zift & Böcek Temizleyici

Turtle Wax Zift ve Böcek Temizleyici aracınızdaki inatçı lekeleri ve böcek kalıntılarını sorunsuzca temizler. Hiçbir iz bırakmaz.

 • Astonish Zift ve Böcek Temizleyici

Astonish Zift ve Böcek Temizleyici aracın boyası üzerinde ön yıkayıcı olarak kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Aracınızı yıkamaya başlamadan önce kullandığınız takdirde zift, yağ, böcekler ve trafik filmini çıkaracaktır.

İngiltere’den ithal edilmiştir.

 • Simoni Racing Rimozione Degli İnsetti – Böcek Temizleyici

Böcek izleri ve asfalt zifti çok yapışkan olup temizlenmediği taktirde yüzey üzerine yapışır ve ileriki zamanlarda boyanın çatlamasına ve lekelere sebep olur. Belirtilen uygulama çıkarılması zor lekeleri güvenle temizler

zift temizleyici - reçine temizleyici - zift temizleme spreyi - zift lekesi temizleme - reçine temizleme spreyi - autokit zift temizleyici - sonax böcek temizleyici - en iyi reçine temizleyici - böcek temizleyici - würth reçine temizleyici - reçine filtre temizleme - araba sinek temizleyici

Araba sinek temizleyici

Reçine temizleyici

Aracınızın boya yüzeylerine zift yapışması da yaz sıcaklarında en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu can sıkıcı sorunla baş etmek için zift temizleyici ürünler, zift temizleme spreyi kullanabilirsiniz. Zift lekesi temizleme, zift temizleyici ürünlerle ilgili makalemizi incelemenizi öneriyoruz.

Araba sinek temizleyici, böcek temizleyici ürünler kullanmak aracınızın boya ve cam yüzeylerinin ilk günkü temiz halini korumasını garanti ediyor.

 

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Araba sinek temizleyici nasıl kullanılır? (2 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] sinek pisliği, reçine kalıntıları, yağ gibi durumları özel solüsyon ve yöntemlerle temizleyin. Bu konuda […]

YORUM YAZIN