Reçine lekesi nasıl çıkar?

Kategori: Oto yıkama - 56.274 viewsYorum Yazın
Reçine lekesi nasıl çıkar?

Reçine lekesi nasıl çıkar? Boya yüzeyindeki reçine lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını bilirseniz 3 yıl hatta 5 yıl otomobilinizi daha yeni bir görünüme kavuşturmak mümkün olabilir! Aracınızın görünümünde bir mucize yaşamak için doğru adrestesiniz! Dünyada yüz binlerce otomobil sahibinin otomobil yatırımını korumasını sağlayan ünlü car care markaları çarpıcı görünüm, kalıcı temizlik ve parlaklık için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, hemen denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i otomobilinin jantlarını parlatanların tercihi, yüz binlerce kişi tarafından denenmiş diğer önerileri de inceliyor! Yaz aylarında daha çok başınıza gelen bu sorunun çarelerini aşağıda okuyabilirsiniz. Hatırı sayılır paralar ödeyerek yatırım yaptığınız araçların çam ve benzeri reçine salan ağaçların altına güneşten korumak amacıyla park edilmesi önemli bir sorunla karşı karşıya bırakabilir. Aracınızın kaporta ve camlarına akan reçine lekesi çıkarılmaz ise size daha önemli sorunlar çıkarabilir.

Reçine lekesi nasıl geçer? Bu sorunun birden çok cevabı bulunuyor. Reçine lekesi nasıl geçer sorusunun cevaplarını aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Reçine lekesi arabadan nasıl çıkar?

reçine lekesi nasıl çıkar - reçine lekesi - sonax reçine temizleyici - reçine çıkarıcı - reçine lekesi arabadan nasıl çıkar - reçine lekesi kumaştan nasıl çıkar - atas resinol reçine çözücü - recine lekesi nasil cikar - araç reçine temizleyici - reçine lekesi nasıl temizlenir - reçine lekesi kaportadan nasıl çıkar - ağaç reçine lekesi nasıl çıkar - reçine lekesi ne ile çıkar - reçine lekesini ne çıkarır - reçine lekesi nasıl geçer - reçine lekesi nasıl çıkar araba - reçine lekesi çıkarma

Reçine lekesi

 

Reçine lekesi kaportadan nasıl çıkar? Aslında çoğu zaman reçine lekesi camda da olur. Camdaki lekeler daha az tutunduğu için cam spreyi ile çıkabilir. Ağaç reçine lekesi nasıl çıkar?

Bir otomobil yedek parça mağazasına giderek reçine çıkarıcı veya reçine çözücü ürün alamıyorsanız çoğumuzun evlerimizde bulunan ürünler, arabada biriken reçine lekelerini çıkarma konusunda oldukça etkili olabilir. Bunlardan herhangi birini doğrudan reçineye uygulamadan önce, aracın boyasına zarar vermeyeceğinden emin olmak için onu gizli bir noktaya uygulamak iyi bir fikirdir.

Reçine lekesi ne ile çıkar?

Reçine lekesi ne ile çıkar sorusuna alternatif ve kolay uygulanabilen cevapları listeledik. (recine lekesi nasil cikar?)

 • Reçine lekesi nasıl çıkar araba üzerinden? Bir mikrofiber beze alkol damlatın. Birkaç dakika bekledikten sonra reçine üzerine ovalayarak sürün. Reçine lekesinin çıkması için alkol çözüm sunabilir. Boya yüzeyine alkolü dökerek uygulamayın, zarar verebilirsiniz.
 • WD-40’ı kullanın. Bu yağlayıcı, alkol sürtme ile birlikte veya kendi başında kullanılabilir. Reçine noktasında WD-40’ı cömertçe uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Bu, reçineyi parçalamaya başlamalı. Damarı ovun ve tamamen yok olduktan sonra, yeri su ve sabunla yıkayın.
 • Kazıyarak çıkarma. Çözümü yumuşatmak ve yumuşatmak için reçine lekesine alkol veya WD-40 uygulayın ve bundan sonra sıyırmak için tıraş bıçağını çok dikkatli kullanın. Sabit bir el ve sabır anahtardır. Yine, boya hasarı bu yöntemle bir olasılıktır. Boyayı kazımayın!
 • Yemeklik pişirme yağı kullanın. Yemeklik yağın, özellikle reçine lekesi oldukça taze olması durumunda iyi çalıştığı bilinmektedir. Bu ürün toksik değildir ve aracın boyasına zarar vermez. Pişirme yağını doğrudan reçine lekesine uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Lekeyi silin, oto yıkama deterjanı ile yıkayın.
 • Aseton da çözücü özelliğiyle reçine lekesini ne çıkarır diye merak edenlerin imdadına yetişebilir. Asetonu doğrudan boya yüzeyine uygulamayın.
 • Limon kolonyası kullanın. Limon kolonyasını reçine lekesine doğrudan dökebilirsiniz. Birkaç dakika bekledikten sonra işlemi tekrarlayın. Bir bezle çözünen reçineyi otomobilden uzaklaştırın.
 • Gazyağı ile reçine lekesi çıkarma. Reçine lekesi nasıl temizlenir sorusunun bir cevabı da gazyağıdır. Gazyağı çözücü özelliği olan bir petrol türevidir. Bir beze damlatarak kullanılmasını tavsiye ediyoruz.
 • Araç reçine temizleyici kullanın. Profesyonel ürünler tercih edin! Car care markalarının reçine çıkarıcı ürünlerini kullanabilirsiniz. (Örneğin Atas resinol reçine çözücü, Sonax reçine temizleyici)

 

Özellikle yaz aylarında aracınızın reçine lekesine maruz kalabilir. Çözüm için en yakın car care merkezine uğramanız yeterlidir. Eğer evde kendim çözüm uygulayacağım diyorsanız yukarıdaki alternatifleri uygulayabilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun bir önerimiz var. Araç reçine lekesini fark eder etmez çıkarmak için acele edin!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Reçine lekesi nasıl çıkar? (6 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] ağaç gölgesine araba bırakmak da riskli olabilir. Çünkü ağaç reçineleri boya üzerinde reçine lekesi oluşturabilir. Reçine lekesini çıkarmak için yoğun çaba ve özel reçine çıkarıcı […]

 2. […] iyi seramik kaplama boya yüzeyini zift, reçine, haşere ve böcek kalıntıları, kuş pisliği, güneş ışığı gibi zararlı etkilere karşı […]

 3. […] far temizliği öncesi mutlaka araba sinek temizleyici ve araba camı temizleme işlemindeki gibi reçine temizleme yapmalısınız. Bu adımı […]

 4. […] veya çizici maddelere karşı boya yüzeyini çok daha iyi korur. Örneğin kuş pisliği, ağaç reçinesi gibi asitli maddelerin boya yüzeyine zarar vermesini […]

 5. […] sinek pisliği, reçine kalıntıları, yağ gibi durumları özel solüsyon ve yöntemlerle temizleyin. Bu konuda sitedeki makaleleri […]

 6. […] bu çabalara rağmen, aracınızın dış yüzeyinde lekeler, girdap izleri ve çatlaklar fark edersiniz. Bunun dışında, arabanızda artık yakın zamanda […]

YORUM YAZIN