Pasta ciladan sonra araba yıkanır mı?

Kategori: Boya koruma - 91.818 viewsYorum Yazın
Pasta ciladan sonra araba yıkanır mı?

Pasta ciladan sonra araba yıkanır mı? Pasta cila ile otomobilinizi korumak mümkün olabilir! Bir mucize yaşamak için tam zamanı! Milyonlarca araç sahibinin  otomobil yatırımını korumasını sağlayan ünlü car care markaları etkili temizlik ve parlaklık için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, daha geç olmadan denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i otomobilini koruyanların tercihi, yüz binlerce kişi tarafından denenmiş diğer önerileri de inceliyor! Burada sözü edilen pasta cila uygulaması artık günümüzde anlamını değiştirmiş durumda. Pasta cila yerine boya koruma yapılıyor. Boya koruma boya yüzeyinin özel kimyasal koruyucu ve cilalarla işlenmesi anlamına geliyor. Boya koruma yapılan araç nasıl yıkanır elbette önemli bir konudur. Bu yazıda boya koruma yapılan araç nasıl yıkanır ve pasta cila sonrası yıkama önerilerini bulabilirsiniz.

 

Pasta ciladan sonra araba yıkanır mı?

Pasta ciladan sonra araba yıkanabilir. Burada asıl önemli olan aracın nasıl yıkandığıdır. Aynı şekilde boya korumadan sonra da araç yıkanabilir. Nano koruma yapıldığında birkaç gün yıkanmaması önerilebiliyor. Bununla birlikte boya koruma işlemi yapılmış bir araç yıkamaya da uygun hale gelmiş demektir.

Pasta ciladan sonra yağmur yağması sizi korkutmasın. Yapılan işlem doğru uygulandı ise aracınızı yağmurdan sonra aşağıdaki tarife uygun olarak yıkayabilirsiniz.

 

Boya koruma yapılan araç nasıl yıkanır?

 

pasta ciladan sonra araba yıkanır mı-pasta cila sonrası yıkama-yeni boyanan arabaya pasta cila-boya korumadan sonra yağmur-pasta ciladan sonra yağmur-boya koruma sonrası yağmur-boya koruma yapılan araç nasıl yıkanır

Boya koruma yapılan araç nasıl yıkanır

 

Boya koruma sonrası yağmur yağabilir. Aracınız toz ve kire maruz kalabilir. Boya koruma aracınızın boya yüzeyini koruma altına aldığı için artık eskisi gibi yıkanmamalıdır. Çünkü boya koruma yapılırken yüzeysel çizikler ve mikro çukurlar da tamir ediliyor. Boya yüzeyi pürüzsüz ve parlak hale geliyor.

Boya koruma yapılan araç nasıl yıkanır sorusundan önce artık boya koruma yapılan araç eskisi gibi yıkanmaz demeliyiz. Çünkü boya korumadan önce yaptığınız gibi her oto yıkamacıda veya kendi bulduğunuz bulaşık deterjanı dahil köpüren her şeyle otomobilinizi yıkayamazsınız. Yapmanız gereken boya koruma sonrası kullanabileceğiniz özel bir oto yıkama şampuanı almak veya aracınızı boya koruma yaptırdığınız car care istasyonlarında profesyonel olarak yıkatmaktır.

Boya koruma sonrası katkısız PH dengesi uygun yıkama şampuanı boya yüzeyini aşındırmaz, kimyasal etki yaparak boya korumanın etkisini azaltmaz. Oysa içeriğini bilmediğiniz sıradan şampuanlar boya koruma işlemine zarar verebilir.

Eğer kendiniz oto yıkama yapacaksanız mutlaka mikrofiber oto yıkama eldiveni kullanın. Boya yüzeyinin çizilmemesi için yıkama fırçası ve sünger kullanımına veda edin. Her ikisi de boya yüzeyine zarar verebilirler.

Pasta cila sonrası yıkama

Pasta cila sonrası yıkama yaparken oto şampuanı ve yıkama bezine önem vermeliyiz. Yıkama için bez kullanmadan özel içerikli köpük oto şampuanı da kullanılabilir. Aracınıza komple köpük sıkarak köpüklü oto yıkama yapabilirsiniz. Ancak yoğun kirlerde köpüklü oto yıkama yeterince etkili olmayabilir.

Boya korumadan sonra yağmur yağması veya benzeri etkenlerle hemen aracın yıkanması gerekebilir. Boya korumadan sonra yağmur da yağsa hatta asit yağmurları da yağsa artık endişe etmeyin. Çünkü boyanız koruma altındadır. Uygulattığınız boya koruma sisteminin gereklerine uygun olarak her yıl yenileme yapabilirsiniz.

 

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Pasta ciladan sonra araba yıkanır mı? (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] Pasta cila yumuşak bir bez ile uygulanacak bölgeye sürülür. Pamuk veya yumuşak bir bez ile silinir. […]

  2. […] öğrenebilirsiniz. Ayrıca pasta ciladan sonra araba yıkanır mı sorusunun cevabı için de hemen […]

  3. […] Pasta ciladan sonra araba yıkanır mı? […]

YORUM YAZIN