Pasta cila

Kategori: Boya koruma - 2.234 viewsYorum Yazın
Pasta cila

Pasta cila özellikle ikinci el araçlarda uygulanan bir boya parlatma tekniğidir. Car care istasyonlarında uygulanan boya parlatma sistemi ile ilgisi yoktur. Aksine boya yüzeyine zarar verebilir. Bu nedenle çok dikkatli ve gerektiği zamanda uygulanmalıdır.

Pasta ve cila iki farklı malzemedir. Ayrı ayrı uygulanır. Polisaj makinesi veya elle uygulama yapılabiliyor.

Bu yazıda; en iyi pasta cila nasıl yapılır, güncel pasta cila fiyatları gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyebileceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Araç pasta cila önerisi gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Pasta cila

Pasta aracın boya yüzeyindeki çiziklerin giderilmesi için tercih ediliyor. Genellikle küçük çiziklerin giderilmesi için kullanılıyor. Çünkü pasta yapılmadığında boya yapılmak zorunda kalınıyor. Bu durum da aracın ikinci el değeri üzerinde olumsuz etki yapıyor.

Pasta cila-Pasta cila fiyatları-Pasta cila fiyat-Araba pasta cila-Oto pasta cila-Araç pasta cila-En iyi pasta cila-Pasta cila nasıl yapılır
En iyi pasta cila nasıl yapılır?

Pasta sıvı zımpara olarak tanımlanabilir. Boya yüzeyini çizik seviyesine kadar inceltme işlevi görüyor. Microfiber bez, sünger veya polisaj makinesi ile uygulanabilir. Pastanın ince, orta, kalın gibi aşındırıcı gücünü gösteren dereceleri vardır: Coarse – medium – fine – extra fine sayılabilir. Cila ise boya parlatıcıdır.

Pasta cila nasıl yapılır?

Pasta cila nasıl yapılır? Pasta işlemi de bu katmanlardan en üsttekinin alınması yani kaldırılması işlemidir. Böylece en üst katmanda oluşan çizikler giderilmiş, temizlenmiş olur.

Aracın rengine göre ince ya da kalın pasta kullanılır. Araç koyu renk ise ince pasta, açık renk ise kalın pasta tercih edilir.

Pasta yapılacak yüzeyin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. Pasta yapılacak alan dışındaki bölgeler bantla maskelenmeli ve sınırlandırılmalıdır. Polisaj makinesi kullanılarak pasta yapılabilir. Elle de pasta yapabilirsiniz. Önemli nokta el hassasiyeti hem makinede hem de mikrofiber bezde iyi ayarlamaktır.

Cila ise pasta uygulanan yüzeyin tam olarak temizlenmesi sonrası uygulanır. Cila uygulaması bezle veya makine ile yapılabilir. Uygulama sonrası kuruma beklenilmeli sonra tekrar bezle temizlenmelidir. C

Cila boya yüzeyinin pürüzsüz ve parlak olmasını sağlıyor.

Pasta cila fiyatları nelerdir?

Pasta cila fiyatları için pek çok alternatif bulunuyor. Güncel pasta cila fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz. Eğer kendiniz uygulayacaksanız ful set alarak 100 TL gibi bir fiyata mal edebilirsiniz. Full araç pasta cila seti içerisinde hızlı cila 500 ml, çizik alıcı formula 1 227 g, ınset polishing tabanlı pasta cila süngeri, 1 paket cila parlatma üstübü yer alıyor.

Yalnız pasta fiyatı 20 – 100 TL düzeyindedir. Yalnız cila fiyatı ise 70 – 100 TL aralığında bulunuyor. Pasta ve cila uygulamasını oto kuaförlerde de yaptırabilirsiniz. Pasta ve cila oto kuaför fiyatları 100-300 TL aralığında değişebiliyor. Fiyatta araç, malzeme, ekipman, şehir ve firma standartları belirleyici oluyor.

Araç pasta ve cila önerileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Pasta cila (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] de yaparak daha uygun rakamlara çözebilirsiniz. Kendi garajınızda pasta cila nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz. Ayrıca pasta ciladan sonra araba yıkanır mı sorusunun cevabı için de […]

YORUM YAZIN