Pas sökücü nasıl kullanılır?

Kategori: Boya koruma - 17.093 viewsYorum Yazın
Pas sökücü nasıl kullanılır?

Pas sökücü özellikteki spreyler ve ürünler ile otomobilinizdeki pası nasıl temizleyebilirsiniz? Pas aracınızın değerini düşüren ve ömrünü azaltan bir sorundur. Bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün mü? Bu yazıda araba boyası üzerindeki pas lekesi nasıl çıkar, pas giderici sprey kullanımı, pas çözücü yöntemler konu ediliyor.

Pas sökücü işlemler

Araba boyası üzerindeki pas lekesi nasıl çıkar? Bu sorunun detayını incelemeden önce pas nedir sorusuna cevap verelim. Pas nedir? Pas, oksijen ve demir metal moleküllerinin etkileşiminden kaynaklanan kimyasal bir reaksiyondur.

Havaya maruz kaldıklarında pek çok otomotiv metalinde gerçekleşir, ancak tuzlu su ve kış yollarının işlemleri hızlandırır. Kimyasal bir reaksiyon olduğu için, kimyasalın paslanma sürecini durduran ürünler sunarak günü kurtaracağı mantıklıdır. İşte pastan kurtulmak için.

Özellikle deniz kenarı olan bölgelerde pas ciddi bir sorundur. Otomobil yatırımınızın değerini korumak için öncelikle pas oluşmamasına dikkat etmek gerekiyor. Bunun için de bir profesyonel car care firmasına aracınızın boya korumasını yaptırmış olmalısınız.

Düzenli olarak yenilenen boya koruma sistemi araç kaportası üzerinde pas oluşmasını da engelliyor. Boya koruma sistemlerine harcadığınız bedelin kat be kat karşılığını aldığınızın güzel bir göstergesi pas oluşumunu engellemesidir.

Korozyon önleyici sprey kullanmak da oto kaportasında pas olmasını engelleyebilir. Korozyon önleyici sprey fiyatı 20-120 TL arasında değişebiliyor.

Araç üzerindeki pas lekesi nasıl çıkar?

Davlumbazın ön kenarındaki gözenekler veya çatıda pas lekeleri gibi küçük pas sorunları için, sıvı veya aerosol pas sökücü kullanmak bir çözümdür. Paslanmış yüzeye araç pas temizleme spreyini talimatlara göre uygulayın.

Bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Genellikle oto boya pas sökücü spreyler yeterli olmaktadır. Bu spreyleri kullanmadan önce kullanılacak yüzeyin temiz ve kuru olmasına dikkat edin.

Eğer paslı yüzey kabarmış veya derinleşmişse boya yüzeyinin yanında katmanlarına da zarar vermiş olabilir. Bu durumda zımparalama işlemi de gereklidir. Öncelikle pas sökücü uygulayıp, sonra zımpara ile paslı bölgeyi indirgemek gerekiyor.

Daha sonra macun ile katman yeniden doldurularak sprey boya veya oto boyası işlemi yapılabilir.

pas sökücü-pas sökücü fiyatları-pas sökücü araba boyaya zarar verir mi-würth pas sökücü-araba disk pas sökücü-araba için pas sökücü-araba jant pas sökücü-araba kaporta pas sökücü-araba pas sökücü-araç jant pas sökücü-araç pas sökücü-oto boya pas sökücü-pas çözücü-oto pas sökücü-oto kaporta pas sökücü-korozyon önleyici sprey-korozyon önleyici sprey fiyatı pas giderici-pas giderici sprey-araba kaporta pas giderici-araba pas giderici-araç pas giderici-araç pas temizleme-araba boyası üzerindeki pas lekesi nasıl çıkar-araba pas lekesi nasıl çıkar-araç altı pas temizleme-araba pas temizleme-araç üzerindeki pas lekesi nasıl çıkar-beyaz araba pas lekesi nasıl çıkar-pas önleyici sprey boya-pas nedir
pas sökücü

Pas giderici

Bazı pas giderici solüsyonlar boya yüzeyindeki pas lekelerini zımparalamaya meydan vermeden çıkarabiliyor. Bu nedenle pas giderici sprey veya solüsyon tercihini iyi yapmanız gerekiyor. Derin paslı yüzeylerde araba kaporta pas sökücü seçiminde boya yüzeyine zarar vermeyecek ürünler tercih edilmelidir.

Adım adım araba pas lekesi nasıl çıkar?

Büyük araba pas lekesi nasıl çıkar? Otomobilinizdeki paslı bölgeyi maske bantları ile çevreleyin. Araba için pas sökücü kimyasal veya pas giderici sprey kullanabilirsiniz.

Pası zımpara ile çıkarabilirsiniz. Pası kazdıktan sonra kalan delikler ve girintiler için cam elyaf takviyeli bir dolgu kullanın. Dolguyu giderek daha ince zımpara kağıdıyla zımparalayın.

Yüzey Pası

Bir problemin ilk belirtileri boya çatlakları, çatlaklar ve çiziklerde ortaya çıkar. Kolay bir düzeltme.

Pas, metal alaşımlarındaki yapısal ve kimyasal katışkıları mikroskobik ve moleküler düzeyde avlar. Saf demir agresif olarak oksitlenmez; Eski bir demir motor bloğunu inceleyin ve ince bir yüzey tabakası pas görüyorsunuz, fakat metalin içine çok az nüfuz edersiniz.Ne yazık ki, demir, otomobilleri inşa etmek için özellikle iyi bir malzeme değildir. Demirden bir tortu karbon eklenmesi, esneklik, gerilme mukavemeti ve şekillendirilebilirlikte önemli gelişmeler sağlayan çelik oluşturur. Fakat tanım gereği bu, kirlilik sürecini hızlandıran safsızlıklar katıyor.

Ölçek Pas

Kimyasal işlem yüzeyini bozar ve metal gücünü azaltır.

Çeşitli faktörlere bağlı olarak farklı oranlarda ortaya çıkan çelik paslar: alaşım bileşenleri, kalınlık, çeliğin içinde bulunduğu ortam ve çeliklerin ısıl işlemden geçirdiği ısı türü. Paslanmayı kesmek için nikel ve krom gibi alaşım elementleri eklenebilir, ancak hiçbir şey kusursuz değildir – her şey sonuçta korozyona uğrar. Etkisi herhangi bir tuzun varlığı ile hızlandırılır.

Suda çözünmüş yol tuzları ve diğer kirleticiler, elektrolitler gibi davranırlar ve reaksiyon bölgesine sokulduklarında, moleküler bileşenlerin değişimini çok daha hızlı yaparlar. Gerçek dünyada bu, otomobilin vücudunda bir yerlerde sıkışmış kirli ya da tuzlu suyun, daha hızlı bir şekilde paslanmasına neden olduğu anlamına gelir. Ayrıca, kışın tuz kullanıldığı kuzey iklimlerindeki araçların neden çürümeye eğilimli olduğunu da açıklıyor.

Penetran Pas

Uzun süreli maruz kaldıktan sonra çelik kırılgan demir okside dönüştürülür ve delikler oluşur.

Otomobil üreticileri korozyonu önlemek için çok şey yaparlar. Çok miktarda test ve malzeme bilimi, arabanızın altından uzaklaşmasını engellemeye adanmıştır. Alüminyum ve magnezyum bileşenleri, hafif olmaları nedeniyle popüler hale geliyorlar, fakat aynı zamanda insan yaşamı boyunca fark edilemeyecek oranlarda da paslanıyorlar. Bununla birlikte, bu metaller idareli olarak kullanılacak kadar pahalıdır.

Modern çelik sac, yüksek dayanıklı kaplamalarla rulodan çıkıyor. Bunlar, yeni yapılan cisimler boyama işleminden önce uygulanan korozyon önleyici maddeler banyosuna daldırıldığında, son montaj tesislerinde daha da arttırılır. Birçok aracın alt tarafında, çeliği oksitleyici ajanlara karşı kimyasal olarak sızdırmaz hale getiren kalın bir kaplama vardır.

Ancak, aracın yola bakan tarafı temel olarak karayolu hızlarında kum püskürtme kabinidir. Kaplamalar zamanla yıpranır. Düzenli gözetleme ve kaplama yerleri, aşınmadan dolayı paslanmaya ve ek hasarlara neden olacaktır. Astar ve hafif çerçeve pas, astar astar (evet, alma-yatak malzeme) ve çerçeve ve alt çerçeve pas üzerinde pas nötrleştirici onarmak için astar ve boya kullanın.

Pas sökücü araba boyaya zarar verir mi?

Araba pas sökücü boya yüzeyine zarar vermez. Ancak araba pas sökücü uygulandığında yeterli sonuç alınamaz ise veya paslı yüzey, pas lekeleri derin ise zımpara ile temizlemek gerekir. Bu durumda boya yüzeyi incelir.

Macun ve boya ile araba pas temizleme işlemi sonrası kapatılan bölge boyanır. Sıcak yaz günlerinde bu bölge tekrar çatlayabilir. Bir diğer risk de kılcal çatlaklardan yeniden su, tuz sızması ve içten içe paslanma, oksitlenme olmasıdır.

Bazen pas aracın altında olabilir. Hatta çürümeye bile sebep olabilir. Araç altı pas temizleme için de metal yüzeylerdeki paslanmalar için önce fırçalama, temizleme yapın. Pası kazıdıktan sonra pas durdurucu özel spreyler kullanabilirsiniz. Metal yüzeyler için antipas, astar ve son kat boyayı tek bir kutuda buluşturan Hammerite benzeri ürünleri kullanabilirsiniz.

Araba jant pas sökücü

Aracınızın jantlarında pas lekesi oluşabilir. Araba jant pas sökücü ve yağlayıcı ürünler işinizi görecektir. Bunun için araba disk pas sökücü, araç jant pas sökücü ürünler kullanabilirsiniz.

Araba jant pas sökücü spreyle MoS2 içeriği sayesinde anında harekete geçerek cıvata, bijon gibi mekanik parçalar üzerindeki pası ortadan kaldırır.

Pas sökücü fiyatları

Pas sökücü fiyatları

Araba pas giderici uygulamalar için araç pas sökücü kullanma kararı verenler için pas sökücü fiyatları merak ediliyor. Sizin için pas sökücü fiyatları aralıklarını derledik.

  • Würth pas sökücü 300ML-24,99 TL
  • SONAX Süper Pas Sökücü-300 ml-56 TL
  • LIQUI MOLY Hızlı Pas Sökücü 300 ml-20 TL
  • Oxy Kireç ve Pas Sökücü 5 kg-15,67 TL
  • Astonish Metal, Krom & Pas Lekesi Temizleyici 235 Ml-25 TL
  • Marshall Hammerite Direkt Pas Üstü Çekiçlenmiş Metal Boyası Sprey Siyah 400 Ml-35,90 TL

Pas çözücü ile araç pas giderici uygulama nasıl yapılır?

Beyaz araba pas lekesi nasıl çıkar? Aracınızın ön kaportasındaki paslı bölge için yapılabilecek adım adım uygulamaları aşağıdan takip edebilirsiniz.

Öncelikle pas oluşmuş yüzeye spiral taşlama makinası ile pasları temizlemek için müdahale edin. Kullanacağınız spiral pedi veya ince zımpara ile tüm paslanmadan kurtulmak çok önemlidir – eğer küçük bir pas lekesini bile özlerseniz, aracınızın boyasının altında zamanla paslanabilir ve başka bir paslanmaya yol açabilir.

Kaportada pası çıkardıktan sonra oluşan çukuru macun dolgu ile doldurun. Ticari araç dolgularının çoğunu otomobil mağazasında oldukça ucuza satın alabilirsiniz.

Ardından, yeni “yama” ve aracın gerçek gövdesi arasında düzgün ve eşit bir yüzey oluşturmak için zımpara kağıdı kullanın. Bu uzun, sıkıcı bir süreç olabilir – kumladığınız zaman, muhtemelen ek dolgu eklemeniz gerektiğini ve mevcut dolguyu zımparalayarak periyodik olarak kurumaya bırakmanız gerektiğini fark edeceksiniz.

Çalışma alanınızın etrafında maske yapın. Ardından, yeni tamir edilmiş pas lekenize yeni bir kaplama uygulamanız gerekir. Bunun için hazırlamak için, arabanızın çoğunu, astar boyadan ve diğer havadaki parçacıklardan korumak için maskelemeniz gerekir. Pencerelerinizi ve lastiklerinizi unutma.

Yeni boya ve eski boya arasındaki küçük farkları gizlemek için maskenin kenarlarını aracın gövdesindeki mevcut dikişlerle aynı hizaya getirmeye çalışın. Kaynaştırma spreyi kullanabilirsiniz.

Pas önleyici sprey boya

Oto kaporta pas sökücü uyguladığınız yüzeylerde başarılı sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz. Bununla birlikte oto kaporta pas sökücü haricinde boya gerektiren durumlarda pas önleyici sprey boya kullanabilirsiniz.

Araba kaporta pas giderici

Aracınızın kaportasında oto pas sökücü kullanarak pas lekelerinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca paslanmış vida ve cıvata gibi parçalardın pas çözücü ile çıkarılması ve temizlenmesi de mümkündür.  Araba kaporta pas giderici asitsiz olduğu için boyaya, cama ve lastiğe zarar vermez.


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Pas sökücü nasıl kullanılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] kirleticiler daha sonra oksitlenir ve pasın şeffaf kaplamanın altına yayılmasına izin verir. Bugün küçük turuncu noktalar, […]

YORUM YAZIN