Ozon temizliği ile hijyenik otolar!

Kategori: İç temizlik - 23.764 viewsYorum Yazın
Ozon temizliği ile hijyenik otolar!

Ozon temizliği nedir? Oto ozon temizliği ile aracınızın içindeki kötü kokulara, bakterilere ve virüslere karşı savaşın galibi olun! Bu yazıda oto ozon temizliği nasıl yapılır, araç ozon temizliği fiyat, ozon ile temizlik faydaları gibi başlıkları bulabilirsiniz.

Ozon temizliği nedir?

Oto ozon temizliği nedir? Ozon arıtımı, koku, bakteri ve virüsleri gidermek için gaz ozonunun (O 3 ) kullanılmasıdır. Bayiniz, kokunun gücüne bağlı olarak aracınıza belirli bir süre boyunca ozon jeneratörü yerleştirir. Gaz arabanıza nüfuz ettiğinde, koku nötralize edilir ve bakteri ve virüsler öldürülür. Ozon tedavileri inatçı kokuları gidermek için en iyi yöntemdir. Bir gaz olarak, havalandırma deliklerinin içine, koltukların çok altına ulaşabilir, döşemelik elyafları doygun hale getirebilir ve yapamayacağınız tüm köşe ve vinçlere ulaşabilir.

Kısaca otomobil ozon temizliği klordan çok daha güçlü (7 kat) bir molekülden yararlanır: Ozon!  Otomobillerde ozon ile temizlik havadaki oksijen moleküllerinin ozon molekülüne çevrilmesi esasına dayanıyor. Bu yöntemle araç içerisindeki tüm bakteri, virüs, myte gibi hastalık sebebi olabilecek zararlılardan kurtuluyorsunuz. Yaklaşık 20 dakika içerisinde araç içerisindeki kötü kokular ve zararlılar yok oluyor!

Özellikle çocuklu aileler için ozon ile temizlik düzenli, rutin yaptırılması gereken bir uygulamadır.

Ozon nedir?

Ozon ayrıca aktif oksijen olarak da bilinir. Oksijen O2 ve Ozon O3’tür, yani iki yerine üç oksijen molekülü içerir. Kısa bir süre sonra, bu üçüncü molekül parçalanacak ve ozon tedavisi çalışmalarına başlayacaktır.

Ozon, 1900’lerin başından beri tıbbi uygulamalarda kullanılmaktadır. Dünyada Rusya, İtalya, Almanya, Küba, Meksika ve daha pek çok ülkede kullanılıyor. ABD’deki bazı eyaletler de tedaviyi onaylıyor.

Araç ozon dezenfeksiyonu neden gereklidir?

Ozon temizliği araba içerisindeki pek çok etkenin bertaraf edilmesine neden olur? Araç içini mikroplu ve anti hijyenik hale getiren etkenler neler olabilir?

 • Ayakkabı ile araca girildiği için ayakkabıların gün içerisinde tuvalet gibi noktalardan topladığı mikroplar araca taşınıyor.
 • Direksiyon ve vites topuzu gibi noktalara da benzer mikropları elle taşınıyor.
 • Klima kanallarındaki küf ve nem kötü kokuya sebep oluyor.
 • Evcil hayvan pire, kene gibi asalakları araçlara taşıyabiliyor.
 • Evcil hayvan tüyleri de unutulmamalı!
 • Sigara isi ve kokusu!
 • Koku oluşturan yiyecek ve ürünlerin araç içerisinde taşınması.
 • Araç içerisindeki tekstil, halı paspas gibi yüzeylerin bakteri üremisine uygun ortam hazırlaması!
araç içi ozonlama nedir-araç ozon temizleme nedir-araç içi ozonlama cihazı-araç ozon temizleme makinası-araç ozonlama fiyat-araç ozonlama makinası-araç ozonlama nedir-oto kuaför ozonlama-oto ozonlama nedir-otomobil ozonlama-ozon temizlik makinası-ozon temizlik malzemesi-ozon temizlik nedir-araç ozon temizliği fiyat-araç ozon temizliği fiyat 2018-araç ozon temizliği kampanya-oto ozon temizliği fiyatları-ozon temizliği fiyatları-ozon ile araba temizliği-ozonla oto temizleme-ozonla oto temizliği-ozon temizliği zararları-würth ozon temizliği-araç ozon dezenfeksiyonu-ozon temizliği-oto ozon temizliği-oto ozon temizliği nasıl yapılır-oto ozon temizliği nedir-otomobil ozon temizliği-ozon ile temizlik-ozon temizliği araba-ozon temizliği faydaları-ozon temizliği ne işe yarar-ozon temizliği nedir
ozon temizliği ne işe yarar

Ozon temizliği ne işe yarar?

Ozon, dünyadaki en güçlü sterilizatördür. Ozon, istenmeyen molekülleri parçalamak için oksidasyonun kimyasal reaksiyonunu kullanır. O3, herhangi bir türden bir başka molekül ile temas durumuna geldiği zaman, oksidasyon işleminde yok edecek, stabil olmayan bir moleküldür.

Tam bu noktada sormak gerekiyor. Ozon temizliği ne işe yarar? Ozon hücre duvarı ile temas ettiğinde bakteriler ve virüsler tahrip olur ve moleküler seviyede parçalanır ve hücreyi tamamen tahrip eder.

Araç içi ozonlama nedir?

Araç içi ozonlama nedir diye baktığımızda karşımıza ozon jeneratörü olarak bilinen araç içi ozonlama cihazı, araç ozonlama makinası çıkıyor. Araç ozonlama makinası araç içerisindeki oksijen moleküllerini ozon molekülüne çeviriyor.

Araç ozon temizleme makinası

Pek çok araç ozon temizleme makinası modeli bulunuyor. Bunlar arasında profesyonel kullanım için car care sektörü firmalarının kullandıkları da var bireysel olarak amatör amaçlı kullanıma uygun tasarlananlar da!

Ozon temizlik makinası fiyatları 30-600 TL aralığında bulunabiliyor. Oto kuaför ozonlama cihazları özel olarak geliştiriliyor. Daha hızlı ve tekili sonuçlar veriyor.

Araç ozonlama nedir, ne zaman yapılmalıdır?

Özellikle çocuklu ailelerin araçlarını her üç ayda bir otomobil ozonlama işlemine tabi tutmaları öneriliyor.

Otomobil ozonlama profesyonel car care istasyonlarında veya oto kuaförlerde yapılıyor.

Ozon temizliği faydaları          

Araç ozon temizleme nedir? Satıcınız tarafından bir ozon işlemi bir ozon jeneratörü kullanılarak yapılır. Ozon temizlik malzemesi tipik olarak, bu işlem oksijen atomlarına spesifik dalga boylu UV ışığı gönderilerek yapılır. Jeneratör, kokuyu gidermek için aracınıza gerektiği kadar uzun süre yerleştirilecektir. Ozon kokusunun giderilmesi, koku kaynağını kaldırmanız şartıyla kalıcıdır. Satıcınız ozon ile araba temizliği işleminden önce aracınızı tamamen temizleyecektir. Herhangi bir kokunun nedeninin halledildiğinden emin olmak önemlidir. Küf durumunda, rutubet kaynağını da kontrol ettiğinizden emin olun. Ozon ile araba temizliği tüm bu sorunları kökünden halledecektir.

Oto ozonlama nedir?

Ozon temizlik nedir? Kaldırılamayan araç kokularının en büyük sebeplerinden biri tütün dumanıdır. İkinci el sigara dumanında bulunan görünmez bir kimyasal olan fenol, gözlerin ve solunum yollarının tahriş edilmesinden sorumludur.

Bir ozonla oto temizleme işlemi, kalan fenol gazını tamamen okside ederek kokuyu etkin bir şekilde etkisiz hale getirir. Bu durumda, koku geri dönüşmeyecektir çünkü moleküller maskelenmiş veya filtrelenmiş değil de tahrip edilmiştir.

Ozon, tedaviden yaklaşık yarım saat sonra kaybolacak bir gazdır, bu nedenle aracınızın maruz kalma riski yoktur. Yetkili car care istasyonları ozonla oto temizliği sonrası size geri dönmeden önce aracınızı yeterince havalandırdığınızdan emin olacaktır.

araç içi ozonlama nedir-araç ozon temizleme nedir-araç içi ozonlama cihazı-araç ozon temizleme makinası-araç ozonlama fiyat-araç ozonlama makinası-araç ozonlama nedir-oto kuaför ozonlama-oto ozonlama nedir-otomobil ozonlama-ozon temizlik makinası-ozon temizlik malzemesi-ozon temizlik nedir-araç ozon temizliği fiyat-araç ozon temizliği fiyat 2018-araç ozon temizliği kampanya-oto ozon temizliği fiyatları-ozon temizliği fiyatları-ozon ile araba temizliği-ozonla oto temizleme-ozonla oto temizliği-ozon temizliği zararları-würth ozon temizliği-araç ozon dezenfeksiyonu-ozon temizliği-oto ozon temizliği-oto ozon temizliği nasıl yapılır-oto ozon temizliği nedir-otomobil ozon temizliği-ozon ile temizlik-ozon temizliği araba-ozon temizliği faydaları-ozon temizliği ne işe yarar-ozon temizliği nedir
araç ozon temizliği fiyat

Araç ozon temizliği fiyat 2019

Araç ozon temizliği fiyat 2019 aralığı 50-200 TL aralığında bulunuyor. Araç ozonlama fiyat bilgisi için örnek olarak Sonax ozonla dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemi 90 TL fiyata sunuluyor.

Araç ozon temizliği kampanya fiyatları, oto ozon temizliği fiyatları (ozon temizliği fiyatları) 50 TL’den başlıyor ve 200 TL gibi rakamlara ulaşabiliyor.

Ozon temizliği zararları

Ozon temizliği zararları yoktur. Bununla beraber ozon temizliğinde bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Ozonun insanlar dahil hayvanlar için toksik olduğuna dikkat etmek önemlidir. Ozonu solumak, vücudunuzda arabanızdaki bakteri ve virüslere olan aynı kimyasal reaksiyonun oluşmasına neden olabilir.

Belirtileri arasında üst solunum yollarında tahriş, öksürük ve solunum zorluğu vardır. Evinizde koku giderici arıyorsanız, kabartma tozu veya kedi kumu gibi kokuyu gidermek için doğal yollar aramak en iyisidir.


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Ozon temizliği ile hijyenik otolar! (6 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] nem görüş hem de sürüş kalitenizi olumsuz etkileyecektir. Ayrıca araba cam temizliği araç içi hijyen için de […]

 2. […] geldi. Araç içi dezenfektan için farklı yöntemler bulunuyor. Bunlar arasında son zamanlarda ozonla araç içi dezenfeksiyon biraz daha öne […]

 3. […] dezenfeksiyon araç içerisinin ozonla veya özel kimyasal malzemeler kullanılarak virüs, bakteri ve mite kalıntılarından […]

 4. […] bakteri ve mikroorganizmaların tümden yok olması için ozonla dezenfeksiyon işlemi […]

 5. […] bakteri ve mikroorganizmaların tümden yok olması için ozonla dezenfeksiyon işlemi […]

YORUM YAZIN