Otomobiliniz için ideal yıkama yöntemi hangisi?

Kategori: Oto yıkama - 4.162 viewsYorum Yazın
Otomobiliniz için ideal yıkama yöntemi hangisi?

Otomobil toplumumuzda bir statü sembolü olarak görülüyor. Bu nedenle toplum içerisinde adeta duyguları olan bir birey gibi ete kemiğe bürünüyor, hatta isim bile veriliyor. Durum böyle olunca otomobilin temizlik ve bakımı da büyük önem taşıyor.

Otomobiliniz için ideal yıkama yöntemini biliyor musunuz?

Otomobiliniz için ideal yıkama yöntemini biliyor musunuz?

Son 15-20 yıllık süreçte ülkemiz otomobil pazarında temizlik ve koruma yöntemleri alanında gerek ürün bazında gerekse uygulama bazında pek çok global marka pazara girdi. Bu markalar başlangıçta çok zorlansalar da önemli başarılar yakaladılar. Car care olarak tanımladığımız araç temizlik ve koruma sistemleri alanında bir sektörün doğmasını sağladılar. Bu sektöre sonraları yerli aktörler de dahil oldu. Tüm bu süreçte markalar araç yıkama konusunda dünyayla paralel konseptler geliştirdiler. Fırçasız yıkama, köpüklü yıkama, cilalı yıkama, solüsyonlu yıkama, süngerle yıkama, susuz yıkama, buharla oto yıkama… gibi uygulama yöntemleri geliştirip otomobil sahiplerine sundular.

Aracınızın boyasını yıkarken eskitmeyin!

Aracınızın boyasını yıkarken eskitmeyin!

Bu yıkama yöntemlerinden hangisi daha iyi veya en iyisi hangisi? Bu sorunun tek bir cevabı yok. Çünkü otomobil yıkama yöntemlerinin birbirine göre avantajları ve dezavantajları var. Burada izlenmesi gereken en iyi yolu belirtebiliriz. www.carcaresistemleri.com sitesinde yer alan firmaların yıkama yöntemlerini inceleyerek sahip olduğunuz aracın özelliklerine (aracın tipi/jeep, otomobil, minibüs, motorsiklet, yaşı, boya yüzeyinin durumu, boya türü, iklim koşulları, yıpranma koşulları, lokasyon…) uygun ideal yıkama çözümünü bulabilirsiniz.

Aracınızın yıkamasına özen gösterin. Yıkama basit bir iş değildir. Teknik bilgi ve ilgi ister. Zaman ayırın, aracınızı doğru yöntemle yıkayın ve ömrünü uzatın!

Araç yıkama haberlerini okuyun!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Otomobiliniz için ideal yıkama yöntemi hangisi? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] Oto yıkama yapılırken araç başına 50 Lt su tüketimi oluyor. Bu durum dünyayı bekleyen ene büyük tehlike kuraklık için olumsuz bir duruma işaret ediyor. Dünyadaki milyonlarca aracı hesap ettiğinizde çılgın bir su tüketim rakamı ortaya çıkıyor. […]

  2. […] Otomobiliniz için ideal yıkama yöntemi hangisidir? Geleneksel bir araba yıkamadan daha kısa sürede, buhar oto yıkama makinası tarafından üretilen buhar sadece aracınızı iyice yıkamakla kalmaz, aynı zamanda iç mekanı dezenfekte eder ve yağlı motor parçalarını yeniden yeniler. […]

YORUM YAZIN