Oto hızlı cila ile haftalar süren parlaklık!

Kategori: Boya koruma - 17.250 viewsYorum Yazın
Oto hızlı cila ile haftalar süren parlaklık!

Oto hızlı cila nedir? Oto hızlı cila aracın boyası üzerine uygulayabileceğiniz ve çabuk etki eden, kısa sürede yapılabilen ve üstün parlaklık sağlayan Carnauba özlü boya üzerine uygulama ürünüdür. Bu makalede en iyi hızlı cila hangisi, hızlı cila nasıl uygulanır, oto hızlı cila markaları hangileridir. Oto hızlı cila ne kadar süre etkilidir gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

 

Oto hızlı cila nedir?

Sıvı veya balmumum biçiminde olan oto hızlı cila boya yüzeyine uygulanır. Diğer cilalardan farkı çok çabuk etki etmesidir. Bununla birlikte etkisi klasik oto cilaya veya boya parlatma sistemi uygulamalarına göre çok daha kısadır.

Oto hızlı cila çözücü madde içermez. Bu nedenle boya yüzeyine bir zarar vermez. Örneğin boya yüzeyine kalın pasta uyguladığınızda çizikleri kapatmak isterken boyayı çözerek zarar verebilirsiniz. Buna karşın hızlı cila formülü çözücü madde içermiyor. Bu nedenle boya yüzeyini parlatır ama çözerek zarar vermez.

Hızlı cila kullanımında dikkat edilmesi gereken konu boya yüzeyinin cila yapmaya hazır hale getirilmiş olmasıdır. Çiziklerle dolu, matlaşmış, boyası dökülmüş yüzeylere hızlı cila kullanımı uygun değildir. Bu nedenle genellikle önce wax, boya yüzeyi temizlik ve hazırlık aşamalarının profesyonel olarak yapılması gereklidir. Sonra hızlı cila kullanımı uygun olur.

Oto hızlı cila her boya tipi için uygundur. Çiziksiz, pırıl pırıl bir yüzey sağlar. Bunun için içeriğinde yüksek Carnauba özü kullanılır.

Carnauba balmumu bir ağaçtan elde ediliyor. Carnauba ağacı, birçok yararlı ürünü için “hayat ağacı” olarak adlandırılan kuzeydoğu Brezilya savanlarının bir fan avuç içi. 50 yıl sonra ağaç 14 metre yüksekliğe ulaşabilir. Yuvarlak, açık yeşil yaprakların yoğun, büyük bir taç vardır.

Hızlı cila sprey şeklinde olduğu gibi krem kıvamında da formüle edilebiliyor. En iyi hızlı cila 2018 markaları içerisinde genellikle likit hızlı cilaların ağır bastığı görülüyor.

 

Hızlı cila nasıl uygulanır?

Hızlı cila nasıl uygulanır sorusunun cevabı markadan markaya farklılık gösterebiliyor. Burada Sonax hızlı cila nasıl uygulanır sorusunun cevabını ürünün kullanma kılavuzundan veriyoruz.

Sonax hızlı cila nasıl uygulanır sorusunun cevabının ilk adımı ürünü iyice çalkalayarak formülün homojen hale gelmesini sağlamaktır. Hızlı cila nasıl uygulanır noktasında bölgesel olarak işlem yapmanın önemini vurguluyoruz. Tüm araç boya yüzeyine bir anda uygulamaya kalkmayan, bölge bölge uygulayın.

Otomobilinizi iyice yıkayıp temizledikten sonra ıslak boya üzerine Sonax hızlı cila kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Bazı markalarda boya yüzeyinin kuru olması gerekebilir.

Ürünü ıslak boya yüzeyine püskürtün. Bir sünger veya mikrofiber bez yardımıyla eşit biçimde dağıtın. Daha sonra silin. Kuruyan bölgeleri tekrar ıslatın ve uygulamayı tekrarlayın.

Genel olarak iki veya üz püskürtme mükemmel parlaklık için yeterlidir. Hızlı cila nasıl kullanılır sorusunun cevabı farklı markalarda farklı şekillerde olabilir. Bu nedenle hızlı cila satın aldıktan sonra ürün üzerindeki hızlı cila nasıl kullanılır etiketini mutlaka okuyun.

Islak boya yüzeyine hızlı cila nasıl atılır? Islak boya yüzeyine hızlı cila atarken mutlaka bölgesel uygulama yapın ve su lekesi bırakmaması için uygulama sonrası iyice silin. Su lekesi olan bölgeye tekrar hızlı cila uygulaması gerçekleştirin.

Hızlı cila uygulamasını güneş altında yapmayın. Gölge bir yerde hızlı cila uygulaması yapmak her zaman daha parlak, daha kalıcı ve daha etkili sonuçlar verecektir.

 

Hızlı cila ne işe yarar?

Hızlı cila ne işe yarar sorusuna verilebilecek temel açıklamalar aşağıda sıralanıyor.

 • Üstün parlaklık ve yeni görünüm sağlar.
 • Kılcal boya çiziklerini kapatabilir.
 • Boya yüzeyini temizler ve pürüzsüzleştirir.
 • Boya yüzeyini birkaç hafta için çevresel ve trafikten kaynaklanan yıpratıcı etkilere karşı koruma altına alır.
 • Hızlı cila yorumlarında su tutmaması nedeniyle boya yüzeyinin gerçek parlaklığını gösterdiğini ve yaz kış etkili olduğunu görüyoruz.
 • Eski arabalarda boya yüzeyini yeniler.

 

Hızlı cila tavsiye eder misiniz?

Arabaya hızlı cila nasıl yapılır? Hızlı cila tavsiye isteyen okurlarımız için eğer yeni bir otomobile sahiplerse hızlı cila öncesi mutlaka bir car care sistemleri bayisinde boya koruma yaptırmalarını öneriyoruz. Daha sonra hızlı cila tavsiyesi gerçekleştirilebilir.

Eğer ikinci el bir araba için hızlı cila önerisi isteniyorsa özellikle boya yüzeyi hazırlanmadan uygulama yapılmamalıdır. Bu durumda boya temizlik, parlatma ve koruma işlemlerinden sonra hızlı cila uygulaması etkili olacaktır.

Wax üzerine hızlı cila nasıl yapılır? Tüm hızlı cilaların doğrudan boya yüzeyi yerine wax üzerine yapılması daha etkilidir. Unutmayın hızlı cila kısa süre etkili olan ve tekrarlanması gereken bir uygulamadır. Hızlı cila nasıl yapılır sorusunun cevabından da anlaşılacağı üzere kişilerin otomobil hobileri içerisinde uygulayabilecekleri bir prosedürdür.

araba hızlı cila-arabaya hızlı cila nasıl yapılır-hızlı araba cilası-arexons hızlı cila-autokit hızlı cila-autokit hızlı cila nasıl-autokit hızlı cila yorum-carpex hızlı cila-carpex hızlı cila nasıl-divortex hızlı cila-ebrayn hızlı cila-guex hızlı cila-hydrorep hızlı cila-hızlı cila meguiars-hızlı cila sonax-mafra hızlı cila-meguars hızlı cila-meguiars hızlı cila nasıl uygulanır-meguiars hızlı cila uygulama-meguiars hızlı cila yorum-myro hızlı cila-plenty hızlı cila-turtle wax hızlı cila-sonax hızlı cila kullanımı-sonax hızlı cila nasıl uygulanır-sonax hızlı cila yorum-turtle hızlı cila-würth hızlı cila-zenith hızlı cila-hızlı cila-en iyi hızlı cila-en iyi hızlı cila 2017-en iyi hızlı cila hangisi-en iyi hızlı cila markası-formula 1 hızlı cila-hızlı cila fiyat-hızlı cila fiyatları-hızlı cila formülü-hızlı cila kullanımı-hızlı cila nasıl-hızlı cila nasıl atılır-hızlı cila nasıl kullanılır-hızlı cila nasıl uygulanır-hızlı cila nasıl yapılır-hızlı cila ne işe yarar-hızlı cila nedir-hızlı cila sprey-hızlı cila tavsiye-hızlı cila uygulaması-hızlı cila yorum-hızlı cila zararları-hızlı cila önerisi-hızlı oto cilası-hızlı pasta cila-oto hızlı cila-oto hızlı cila fiyatları-oto hızlı cila nasıl yapılır-3d hızlı cila-3m hızlı cila

hızlı cila

Oto hızlı cila nasıl yapılır? Arabaya hızlı cila nasıl yapılır?

Oto hızlı cila nasıl yapılır yukarıda bahsettik. Burada ek olarak otomobil boya yüzeyi el değmeyecek kadar veya ona yakın sıcaklıkta iken hızlı oto cilası uygulanmamasıdır. Bu durumda hızlı oto cilası yanacak ve boya yüzeyinde istenmeyen izlerin ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Soğumuş otomobil boya yüzeylerine ve gölgede hızlı oto cilası uygulanmalıdır.

 

En iyi hızlı cila hangisi?

Oto hızlı cila markaları arasında en iyisi hangisidir? Elbette bu sorunun tek bir cevabı yoktur. Aracınızın boya yüzeyi, yaşı, boya durumu, bulunduğunuz şehir ve iklim koşulları, bütçeniz oto hızlı cila seçiminde etkili olmaktadır.

Burada en iyi hızlı cila markası yarıştırmak yerine bir oto hızlı cila ürünleri rehberi niteliğinde markaların ürünlerini listeledik. Bu listeden inceleme yaparak sizin ve aracınız için en iyi hızlı cila markası tercihini yapabilirsiniz.

 • Autokit hızlı cila (Autokit hızlı cila nasıl yapılır, autokit hızlı cila yorumları için sitemizi takip edebilirsiniz.)
 • Hızlı cila Sonax. Sonax hızlı cila ziyaretçilerimiz ve otomobil forumları arasında popüler olarak konu ediliyor. Sonax hızlı cila yorumları için sitemizi takip edebilirsiniz.
 • Turtle Wax hızlı cila. Amerika’dan ithal Turtle Wax hızlı cila adıyla müsemma olarak kaplumbağa kadar sağlam ama bir tavşan kadar hızlı etki gösterebiliyor. Kullananlar arasında Turtle hızlı cila olarak da isimlendiriliyor.
 • Carpex hızlı cila nasıl etki ediyor sitemizi takip ederek yorumları inceleyebilirsiniz.
 • Meguars hızlı cila. Hızlı cila Meguiars markası da ziyaretçilerimizin sıklıkla merak ettiği ürünlerden. Meguiars hızlı cila nasıl uygulanır, Meguiars hızlı cila uygulama önerileri, Meguiars hızlı cila yorumları için sitemize her zaman bekliyoruz.
 • 3M hızlı cila
 • Formula 1 hızlı cila.
 • Würth hızlı cila.
 • Arexons hızlı cila.
 • Mafra hızlı cila.
 • Divortex hızlı cila ıslak ve kuru uygulamalı olarak sunuluyor.
 • Quex hızlı cila.
 • Ebrayn hızlı cila.
 • Myro hızlı cila.
 • Atas Hydrorep hızlı cila
 • Plenty hızlı cila
 • Zenith hızlı cila
 • Auto GLYM hızlı cila

 

 

Oto hızlı cila fiyatları

Auto GLYM hızlı cila Rapid Detailer 500 Ml. 69 TL fiyatla satılıyor. Başka bir örnek olarak Sonax hızlı cila fiyatı olarak Sonax High Speed Wax Hızlı Cila 32,50 TL fiyat etiketine sahip.

Hızlı cila fiyatları elbette markadan markaya değişiyor. Bir hızlı cila fiyatları genellemesi yapar isek 9-99 TL aralığında olduğunu belirtebiliriz.

 

Hızlı cila zararları

Hızlı cilalar çözücü içermedikleri için boya yüzeyine zarar vermezler. Bununla birlikte hatalı uygulamalar veya çok sık uygulamalar zamanla hızlı cila zararları olarak boya deformasyonlarına veya çatlamalara neden olabilir.

Bazı durumlarda boya yüzeyinde lekeler veya yanmalar da görülebiliyor. Doğru kullanımla boya için ve aracınız için mükemmel parlaklığın hızlı pasta cila ile birlikte sağlandığını görüyoruz.

Araba hızlı cila uygulamaları ile aracınız görsel olarak örneğin deniz kenarında gece ay ışığı veya şehir ışıkları altında adeta bir yakamoz gibi parlayacaktır.

Araç hızlı cila yaptıysanız hayatı da hızlı yaşamak için iyi bir gerekçeniz vardır. Hızlı araba cilası kullanarak limitlerinizi aşın!

 

 


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Oto hızlı cila ile haftalar süren parlaklık! (2 Yorum)

Yorum Yaz

YORUM YAZIN