Oto dezenfeksiyon Covid 19 ile daha önemli hale geldi!

Kategori: İç temizlik - 859 viewsYorum Yazın
Oto dezenfeksiyon Covid 19 ile daha önemli hale geldi!

Oto dezenfeksiyon işlemleri detaylı iç temizlik sistemleri olarak uygulanıyor. Korona salgını Oto dezenfeksiyon uygulamalarının önemini artırıyor.

Oto dezenfeksiyon araç içerisinin ozonla veya özel kimyasal malzemeler kullanılarak virüs, bakteri ve mite kalıntılarından kurtarılması için yapılıyor. Yapılan işlemlerle aracınızda kendinizi hijyen güvenliği açısından çok daha rahat hissedeceksiniz. Elbette aileniz ve sevdikleriniz de…

Araç dezenfeksiyon yaptıranlar gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Oto dezenfeksiyon nedir?

Arabalarımızda o kadar çok zaman geçiriyoruz ki, çoğumuz da orada yemek yiyoruz. İster tatlı, cips, sandviç, kızarmış tavuk veya suşi yiyor olun, kırıntılar her yere ulaşabilir. Kirli ve hijyenik olmayan bir arabaya neden olan diğer davranışlar sigara içmek ve evcil hayvanlarınızı gezintiye çıkarmaktır.

Oto dezenfeksiyon-oto yıkama dezenfeksiyonu-oto klima dezenfeksiyonu-oto yıkama dezenfeksiyon-oto dezenfekte ilacı-oto dezenfekte spreyi-oto dezenfekte makinesi-araç dezenfeksiyon-araba dezenfeksiyon
Oto dezenfeksiyonu

Ofisten ya da kamusal alanlardan çıktığımızda gün boyunca biriktirdiğimiz mikroplar bizimle arabaya biniyor ve dokunduğumuz her şeye bulaştırıyor. Bu, çapraz bulaşma olarak bilinir. Karışıklık için çocukları suçlamak kolay olabilir, ancak mantıklı sonuç şudur: aileyi sorunlu bakterilerden korumak için araba hijyeni mantıklıdır.

Oto yıkama dezenfeksiyonu

Oto yıkama noktaları ve car care istasyonları araç dezenfeksiyonu konusunda başarılı uygulamalar yapıyorlar. Bu uygulamalar içerisinde oto klima dezenfeksiyonu, oto yıkama dezenfeksiyon, oto koltuk dezenfeksiyon işlemleri yapılıyor.

İşlemler öncelikle detaylı temizlikle başlıyor. Daha sonra oto dezenfekte ilacı olarak bilinen virüs ve bakteri dezenfeksiyonu ürünleri kullanılıyor. Bu ürünler oto dezenfekte ilacı veya oto dezenfeksiyon kimyasalı olarak her firma farklı markaları kullanıyor.

Örneğin Ziebart firması üzerine konan virüs ve bakterilerin hücre duvarlarını parçalayarak fiziksel olarak yok eden Germ Defender® Mikrop Kalkanı ürününü kullanıyor.

Ayrıca bireysel uygulamalar için oto dezenfekte spreyi de bulunuyor. Oto marketlerden oto dezenfekte spreyi alarak kendiniz uygulama yapabiliyorsunuz.

Araç dezenfeksiyonu sonrası otomobilinizin iç ortamında virüs ve bakteriler yüzde 99 oranında etkisiz hale getiriliyor.

Covid19 ve araç içi dezenfeksiyonu

Uzmanların ortak bir tavsiyesi, arabanızın içi temizlendikten ve dezenfekte edildikten sonra, artık binmeden önce ellerinizi yıkamanın önemli olduğudur. Bu, arabanızın temiz bir yerde kalmasına yardımcı olacak ve bir virüsün aracınıza girme olasılığını azaltacaktır.

Direksiyon simidi, sürekli dokunma nedeniyle arabanızın en kirli yerlerinden biridir ve temiz ellere sahip olmak, dezenfekte edildikten sonra iyi durumda kalması için uzun bir yol kat edecektir.

Aracınızda COVID-19 olan birinin olduğuna inanıyorsanız, dezenfekte etmeli ve sonraki adımlar için doktorunuzu aramalısınız. Virüsün havada üç saate kadar ve yüzeylerde çok daha uzun süre hayatta kalabileceğine inanıyorlar, bu nedenle aracınızın maruz kaldığına inanıyorsanız dikkatli olmak en iyisidir.

Oto klima dezenfeksiyonu

Klima filtreleri ve hava kanalları virüs ve bakteriler için ideal yaşam ortamlarıdır. Bu nedenle araçlarda hijyenik bir yolculuk için öncelikle oto klima temizliği yapılmalıdır. Oto klima dezenfeksiyonu için özel kimyasallar ve hava ile klima filtreleri ve kanalları temizleniyor.

Oto klima temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.

Oto dezenfekte makinesi kullanarak ozonla oto temizliği

Ozon makinesi veya oto dezenfekte makinesi olarak bilinen cihazlar ozon gazi ile araç içini hijyenik hale getiriyor.

Güvenli, etkili ve ekolojik bir yöntem olan oto dezenfekte makinesi ile ozonla oto temizliği istenmeyen koku, bakteri, küf ve alerjenlerin giderilmesini içeren bir işlemdir. Birkaç seans bile sigara kokusunu tamamen yok edebilir.

Ozonla oto temizliği hangi faydaları sağlıyor?

  • Hoş olmayan kokuların giderilmesi. Ozon sigara dumanı, küf ve küf kokularını, kedi ve köpek kokularını veya teri giderir,
  • Sterilizasyon. Ozon uygulaması virüsleri ve bakterileri (grip gibi) ve bunun neden olduğu kötü kokuları öldürür.
  • Alerjenleri öldürür. Ozon ayrıca her tür akar, mantar, küf ve diğer mikroorganizmaları öldürür
  • Dezenfeksiyon. Ozon hamamböceği, karınca, güveler, sivrisinekler ve kemirgenler gibi zararlılara karşı korur
  • Klimanın fümigasyonu. Gaz halindeki ozon partikülleri, klima evaporatörünün en küçük girintilerine ulaşarak mantar ve mikroorganizmaları öldürür,
  • Aynı zamanda arabanın tüm içini dezenfekte eder. Ozon döşemeli koltukların yapısına derinlemesine nüfuz eder ve orada bulunan ve başka yöntemlerle yok edilemeyen bakteri, akar ve kokuları okside eder.

Araç dezenfeksiyon yaptıranlar gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araç dezenfeksiyonu ile otomobil yatırımını koruyanların ilgisini çeken diğer konular


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Oto dezenfeksiyon Covid 19 ile daha önemli hale geldi! (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] Oto dezenfeksiyon Covid 19 ile daha önemli hale geldi! […]

  2. […] Oto dezenfeksiyon Covid 19 ile daha önemli hale geldi! […]

YORUM YAZIN