Oto cam cilası nasıl yapılır?

Kategori: Boya koruma - 18.108 viewsYorum Yazın
Oto cam cilası nasıl yapılır?

Oto cam cilası nasıl yapılır sorusunun cevabı ile aracınızın görünümünde mükemmel bir fark sağlayabilirsiniz. Basit bir uygulama olana oto cam cilası ile ilk günkü görünüm, kristal parlaklığında cam, net görüş ve parlak bir görünüm aracınızı bekliyor. Bu yazıda oto cam cilası nedir, oto cam cilası nasıl yapılır, oto cam cila fiyatları, Sonax cam cilası hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Oto cam cilası nedir?

Otomobil camları zamanla bazı etkilerle yıpranır ve parlaklığını kaybeder. Aynı zamanda net görüş özelliği azalır, mat ve kalitesiz bir görünüm alır.  Oto cam cila nedir? Otomobil camlarındaki kir ve lekeleri sökerek cam yüzeyi parlatan bir üründür. Kolayca uygulanır. Oto detaylı temizlik ve bakım merkezlerinde de yaptırabilirsiniz.

Otomobil camlarını yıpratan etkenler nelerdir?

 • Cama yapışan kir
 • Reçine atıkları
 • Asfalt, zift kalıntıları
 • Küçük kılcal yıkama çizikleri
 • Böcek kalıntıları
 • Sigara isi
 • Çevre ve hava kirliliği
 • Asit yağmurları
 • Su ve kireç lekeleri

Oto cam cilası ne işe yarar? Oto cam cilası faydaları nelerdir?

Oto cam pasta cila uygulaması yaparak aracınıza iyi bir yatırım yapmış olursunuz. Oto cam pasta cila ile elde edebileceğiniz temel faydalar şunlardır:

 • Keskin görüş
 • Sileceklerin performansında artış
 • Su tutmama, su kaydırma özelliği
 • Kirlere karşı dayanıklılık
 • Kılcal çiziklerin giderilmesi
 • Leke ve izlerin yok olması
 • Oto cam cilası ne işe yarar sorusunun cevabı sadece ön ve yan camlar için değildir. Cam tavan ve sunroof için temiz, lekesiz, göz alıcı bir görünüm sağlar. Ayrıca yan aynalarda da kullanılabilir.

Oto cam cilası nasıl yapılır?

Cam cilası sadece otomobil camı için geliştirilmiş özel bir bileşiktir. Bu ürünler profesyonel araba temizleme dükkânlarında yani car care istasyonlarında popülerdir. Herkesin pencerelerdeki lekeleri gidermek için kolaylıkla kullanması için geliştirilmiştir.

Cam Cilası, ön cam dışında yan ve arka camlar için de kullanımı kolaydır.

araba cam cila-araba cam cilası-cam cila nasıl yapılır-cam cila nasıl sürülür-cam cila kaç saatte kurur-autoglym cam cilası-cam cila polisan-oto cam cilası-oto cam cilası nasıl yapılır-oto cam pasta cila-cam cila fiyatları-cam cila nedir-cam cila uygulaması-cam cilası ne işe yarar-cam pasta cilası-sonax cam cilası-sonax cam cilası 250 ml-sonax cam cilası nasıl uygulanır-sonax cam cilası uygulama
oto cam cilası nasıl yapılır

Oto cam cila nasıl yapılır?

Oto cam cila nasıl sürülür? Oto cam cila ürünü farklı markalarda değişik formüllerde üretilebiliyor. Bazı araba cam cilası markaları krem, macun, pasta kıvamında olabiliyor. Bazı araba cam cilası ürünleri ise sıvı sprey olarak hazırlanıyor.

Araba cam cila uygulaması

Araba cam cila uygulaması maksimum görünürlüğü sağlamak için aracınızdaki camı ve ön camları düzenli olarak temizlemeniz önemlidir. Ön camın ne kadar çabuk bozulmadığını fark etmek sadece bir pist günü veya otoyol turu alıyor. Özellikle çok fazla yıpranmış ön camlar için. Araba cam cila uygulaması, üzerindeki pullu lekeleri tamamen gidermek için geliştirilmiştir.

Araba cam cila ürünleri, güçlendirilmiş camı parlatmak için kullanılabilir. Cam, katı madde olduğundan, cam yüzeylerdeki lekelerinin, normalde piyasada mevcut olan boya filmi sökücüleri veya boya yüzeyleri için olan bileşiklerle çıkarılması neredeyse imkânsızdır. Otomobil camlarının yüzey koşullarını iyileştirmek Araba cam cila uygulaması önemlidir.

Araba cam pasta cilası video

Aşağıda bir markanın araba cam pasta cilası uygulaması yer alıyor. Bu ve benzeri markalar otomobil camınız için önemli ve koruyucu etkiler kazandıracaktır. Ödediğiniz ücretin tam karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sonax cam cilası

Ülkemizde car care sektöründe bireysel kullanım yani kendin yap ürünler içerisinde Sonax cam cilası yoğun ilgi gören ürünler arasında yer alıyor.

Sonax cam cilası 250 ml’lik ambalajda sunuluyor. Sonax cam cilası 250 ml 79 TL fiyatla sunuluyor.

Sonax Shop adresinde ürün ile ilgili şu bilgiler yer alıyor:

“Işıldayan Camlar, Lekesiz Bakışlar! Ev, ofis, dükkan ve arabalarda bulunan tüm cam, ayna ve polikarbon malzemelerin yüzeyine yapışan böcek, kir, is, kurum ve sigara birikintilerini ve sert kirleri kolayca çıkarır. Malzemenin dokusuna ve vernikli yüzeyine zarar vermeden, yüzeyde oluşmuş kılcal çizikleri gidererek göz alıcı parlaklığa kavuşturur. Yüzeyi koruma altına alarak, su kaydırma etkisi kazandırır.

Sonax Cam Cilası, insan sağlığına, evcil hayvan ve çevreye asla zarar vermediğine ilişkin sertifikalara sahiptir. Sonax cam cilası uygulama son derce kolaydır. Cam yüzeye ürünü uygulayın.

Sonax cam cilası nasıl uygulanır?

Autoglym cam cilası nasıl uygulanır?

Autoglym cam cilası nasıl uygulanır aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Oto cam cila fiyatları

Oto cam cila fiyatları için bilgi vermek amacıyla aşağıdaki listeyi yayınlıyoruz.

 • Sonax oto cam cila fiyatları 79 TL
 • AutoGlym Cam Cilası (car glass polish) 325 ml – 69 TL


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Oto cam cilası nasıl yapılır? (2 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] camı parlatma için oto cam cilası kullanabilirsiniz. Ayrıca cam buğu önleyici çözümler çok işinize […]

YORUM YAZIN