Melekler kadar sessiz otomobiller!

Kategori: Aksesuar / Ses yalıtım - 14.231 viewsYorum Yazın
Melekler kadar sessiz otomobiller!

Araç sahiplerinin özellikle de ikinci el kullananların en büyük dertlerinden biri gürültüdür. Aracın içerisine giren gürültü keyifli bir yolculuk yapmayı engeller. Bazen öylesine rahatsız edici olur ki araç içerisinde birbiriyle veya telefonla konuşmak bile zorlaşabilir.

Araçlarda ses ve gürültü yapan etkenler ise, lastikler, motor sesi, aracın orijinal sacının ince ve ses yalıtımının yetersiz olması, rüzgar, yoğun trafik olabiliyor. Bu etkenlerin biri veya birkaçı aynı anda rahatsız edici bir ortama yol açabiliyor. Kabinde seyahat etmek adeta işkenceye dönüşüyor.

Araç ses yalıtım sisteminde car care firmaları özel köpük veya solüsyon uyguluyor

Araç ses yalıtım sisteminde car care firmaları özel köpük veya solüsyon uyguluyor

Ses yalıtımı yaptırarak aracınızın içerisine giren gürültüyü neredeyse sıfırlayabilirsiniz. Bunun için car care firmalarından profesyonel hizmet alabilirsiniz. Bu firmalar genellikle patenti kendilerine ait olan kimyasallarla ses yalıtımı yapıyor. Bazı firmalar ise ses yalıtım şilteleri kullanıyor. Tercih sizin.

Püskürtülerek atılan ses emici malzeme ile yapılan ses izolasyonu aynı zamanda yoldan gelen küçük çakıl, kum vb. zararlı maddelerin yol açtığı aşındırma, darbe ve ezilmeleri de engelleyebiliyor. Paslanmaya karşı koruyucu bir kalkan oluşturuyor. Araç içi daha keyifli ve eğlenceli hale geliyor. Araç içi ses ve görüntü sistemlerinden tam verim ve yüksek keyif alınabiliyor.

Ses yalıtım şiltesi, süngeri ile yapılan uygulama

Ses yalıtım şiltesi, süngeri ile yapılan uygulama

Oto ses yalıtım sistemi uygulamalarında davlumbaz içleri, alt gövde, kapı içleri, motor kompartımanı, yaşam kabini tabanı iç yüzeyi özel likit malzemeyle kaplanıyor.

Car care firmalarının araç ses yalıtım sistemleri fiyatları araç tipine ve uygulanan sistemin gerekliliklerine göre birbirinden farklılık gösteriyor. 750-1.500 TL arasında değişen uygulama fiyatları bulunuyor. Aracınıza ses yalıtımı yaptırmak istiyorsanız car care firmalarından teklif isteyin! Ödeyeceğiniz bedelin karşılığını fazlasıyla alabileceğinizi düşünün! Oto ses yalıtımı yaptıranlar genellikle memnuniyetlerini dile getiriyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN