Kapı fitil bakımı

Kategori: Ses yalıtım - 9.713 viewsYorum Yazın
Kapı fitil bakımı

Kapı fitil bakımı ne işe yarar? Özellikle uzun yolda içeriye gelen rahatsız edici sesi engellemek için önemlidir. Ayrıca otomobil kapı fitil bakımı araç içi hijyeni için de önemli katı sağlıyor. İçeriye girebilecek toz, alerjik polenler gibi maddeleri engelliyor.

Otomobil kapı fitil bakımı yaptığınızda hem daha sessiz bir ortamda yolculuk yapabilirsiniz hem de toz ve hijyenik partiküller açısından daha siz ve sevdiklerinize güvenli bir yolculuk sağlayabilirsiniz.

Araç kapı fitili bakımı nasıl yapılır? Çok basit yöntemlerle aracınızın fitillerini ilk günkü gibi bakımlı hale getirebilirsiniz. Araç kapı fitili silikon sprey en öne çıkan uygulamadır. Bununla beraber sabunlu su ile düzenli olarak silmek, vazelin sürmek gibi garaj çözümleri de işe yarıyor. Bir serum hortumu ile fitili içeriden yağlamak gibi yöntemler de yaygın olarak kullanılıyor.

Bu yazıda; araç kapı fitili silikon sprey nasıl kullanılır, otomobil kapı fitil bakımı, araç kapı fitil bakımı, araç kapı fitili bakımı nasıl yapılır gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyebileceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Araba kapı fitili bakımı nasıl yapılır gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Kapı fitil bakımı

Kapı fitil bakımı için öncelikle elle kontrol ederek işe başlayın. yırtılmış, dökülmüş bölümler varsa buralarda ekleme yapılabilir. Eğer aracınızın kapı fitilleri bakım yapılamayacak kadar kötü hale gelmişse araç kapı fitili değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

Araba üreticileri, arabanızın içini sessiz ve kuru tutmak için EPDM (etilen propilen dien monomer) adı verilen özel bir sentetik malzeme kullanır. Gerçek kauçuk veya gerçek kauçuk içeren karışımlar, atmosferimizdeki güneş ışığına (ultraviyole ışık) ve kauçuk için zararlı oksitleyici gazlara doğrudan maruz kalmaya dayanamaz.

Araba kapı fitili bakımı için kontrol sonrası bir silikon sprey uygulaması sorunu çözebilir. Çünkü kapı fitilleri ısınma ve soğuma gibi genleşme faktörleriyle, güneş ışığına uzun süre maruz kalma sonucu gevreme, zamanla aşınma veya darbe ile hasar görme etkenleriyle yıpranabilir.

Araç kapı fitili silikon sprey uygulamak için yaklaşık 10 cm mesafeden silikon spreyin püskürtülmesi ile yapılıyor. Aşağıdaki videoda örnek uygulamayı izleyebilirsiniz.

Kapı Fitil Bakımı-würth fitil bakım spreyi-würth silikon sprey kapı fitili-silikon sprey cam fitili-würth silikon sprey cam fitili-araç kapı fitili silikon sprey-araba kapı fitili bakımı-otomobil kapı fitil bakımı-araç kapı fitil bakımı-araç kapı fitili bakımı nasıl yapılır-axam silikon sprey-müller silikon sprey yorumları-würth silikon sprey-würth silikon sprey kapı fitili-würth silikon sprey zararları-kapı fitili ne işe yarar-motip silikon sprey ne işe yarar
Araba kapı fitili silikon sprey nasıl uygulanır?

Araç kapı fitili silikon sprey

Araç kapı fitili silikon sprey uygulaması yıpranma görüntülerini ortadan kaldırır elinizle yumuşaklığı hissedecek biçimde kauçuk yüzeyi besler.

Silikon sprey cam fitili, vinil yüzeyler, kapı menteşeleri gibi bölgelerde de işe yarayacaktır. Otomobil silikon sprey esas itibariyle yağlayıcı olarak görev yapıyor.

Mineral yağ içerikli araba kapı fitili bakımı silikon spreyi plastik parçaları parlatır ve kırılganlıkları giderir. Kauçuk parçaların bakımı yapılır, böylece kırılgan hale gelmez, dondan etkilenmez ve yapışmaz.

Bu ürünler leke yapmaz, toz toplamaz. Piyasada yaygın kullanımı olan markalar arasında Würth silikon sprey, Henkel Teroson Kauçuk, Fitil Bakım Spreyi, WINKEL Silikon Sprey sayılabilir.

Ülkemiz pazarında Würth silikon sprey kapı fitili, Würth fitil bakım spreyi, Würth silikon sprey, Würth silikon sprey kapı fitili, Würth silikon sprey cam fitili gibi isimlerle biliniyor.

Dünyada yaygın kullanılan otomobil kapı fitil bakımı için silikon sprey ürünleri arasında Einszett Rubber Care (Gummi Pflege), Autoglym rubber cleaner, Nigrin gummi plefege, nextzett Gummi Pflege, Autosol Gummi-Pflege flüssig sayılabilir.

Araç kapı fitili silikon sprey çözümleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araba kapı fitili bakımı gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN