Jant parlatma

Kategori: Aksesuar - 55.185 viewsYorum Yazın
Jant parlatma

Jant parlatma yöntemleri bir otomobilin yeni ve değerli görünümünün simgesidir. Jant parlatma ile 3 yıl hatta 5 yıl otomobilinizi yeni ve spor görünüme kavuşturmak mümkün olabilir! Aracınızın görünümünde bir mucize yaşamak için doğru adrestesiniz! Yüz binlerce araç sahibinin otomobil yatırımını korumasını sağlayan ünlü car care markaları etkili görünüm, kalıcı temizlik ve parlaklık için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, hemen denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i otomobilinin jantlarını parlatanların tercihi, yüz binlerce kişi tarafından denenmiş diğer önerileri de inceleme radarına alıyor! Bunun için car care firmalarının çok özel jant temizleme ve parlatma sistemi çözümleri bulunuyor. Bu yazıda pratik olarak evde  yapabileceğiniz ipuçlarını bulabilirsiniz.

Jantlar kadar lastiklerin de temiz ve parlak olması önemlidir. Bunun için Lastik parlatma formülü öğrenin!

Jant parlatma yöntemleri

Jantların kötü görünümüne sebep olan etkenler nelerdir? Fren tozları, fren pabucundan çıkan karbon elyafları ve rotorun minik metal talaşları jantların yüzeyine yapışır. Tekerlekler tarafından üretilen yoğun ısı ve sürtünme, bu karışımın aşındırıcı olmasını sağlar. Muhtemelen her gün araç kullandığından, daha fazla fren tozu sürekli olarak yapışmaktadır. Sık sık temizlik, tekerleklerinizi güvende tutmanın tek yoludur.

 

jant parlatma-çelik jant temizleme-çelik jant parlatma yöntemleri-jant parlatma yöntemleri-jant temizleme ve parlatma-jant temizliği tuz ruhu-jant parlatma polisaj-kola ile jant parlatma-jant parlatma teknikleri-jant parlatma fiyatları-alüminyum jant parlatma nasıl yapılır-bisiklet jant parlatma-jant parlatıcı formülü-evde jant parlatma-alcoa jant parlatma-araba jant parlatma-alüminyum jant parlatma-jant lastik parlatıcı-motosiklet jant parlatma-jant parlatma cilası

Jant parlatma
foto:pixabay

Çelik jant temizleme

İlk önce jantların üzerindeki bu toz, kir ve kalıntılardan temizlenmesi gerekiyor. Bunun için arap sabunu işinizi görebilir. Ayrıca jant yıkama solüsyonları da kullanabilirsiniz. Jantları temizlemeye başlamadan önce su ile yıkayın. Sonra jant temizleme deterjanı kullanın. Bu aşamada tekerlek fırçası kullanarak en kavisli ve dar noktalara ulaşın.

Kullanacağınız jant temizleyici alaşım jantların yüzeyine zarar vermemek için asidik değildir. Bu özel ürünler dışında jant temizliği tuz ruhu ile yapılır görüşlerine itibar etmeyin.

İlk günkü görünüm!

Çelik jant parlatma yöntemleri için yıkadığınız jant yüzeyini emici mikrofiber bezlerle iyice kurulayın. Daha sonra jantları parlatmak için jant parlatma makinası kullanabilirsiniz. Polisaj olarak bilinen makinalar motor devirleri ve kullanılan jant parlatma aparatı pedlerinin jant yüzeyine uygun olmasına dikkat edin.

Jant parlatma nasıl yapılır?

Jant parlatma nasıl yapılır? Jant temizleme parlatma işleminde jant parlatma cilası olarak bilinen ürünleri kullanın. Cilası polisaj ile uygulanırsa çok etkili olabilir. Bunun için matkap ucuna takılan top şeklindeki

pedlerden bulabilirseniz mükemmel bir parlatma işlemine imza atmış olursunuz. Jant temizleme ve

 

parlatma için kullandığınız jant parlatma cilasını jant yüzeyine iyice yayın. Önce yavaş devirde sonra hızlı devirde jant cilası tamamen kuruyana ve kayboluncaya kadar uygulamayı sürdürün.

Daha sonra oto jant görünüm parlatma işlemine mikrofiber bezlerle cila artıklarını temizlemek için devam edin.

 

Jant parlatma spreyi

Jant parlatma spreyi olarak satılan ürünleri de denebilirsiniz. Bu ürünler ve diğer jant parlatma malzemeleri profesyonel olmalıdır. Ucuz ürünlerle jant ve lastik parlatma başarısız ve kötü sonuçlar verebilir. Kullanacağınız jant lastik parlatıcı ürünlerin mutlaka bilinen markalar olmasına dikkat edin. Aksi halde krom jant parlatma, alüminyum jant parlatma, araba jant parlatma gibi isimlerle satılan ürünlerin jant yüzeyine zarar vermesi ve jantı matlaştırması ihtimal dahilindedir.

Kolayla jant parlatma

Jant parlatıcı formülü olarak sunulan kolayla jant parlatma doğru bir yöntem değildir. Tam aksine asit oranı yüksek bir içecek olan kola jantın parlaması yerine zarar görmesine yol açabilir. Kola ile jant parlatma çok amatör bir yöntem olup günümüzün değeri 50-60 binlerden başlayan otomobillerin jantlarına uygulanması düşünülemez bile.

Alüminyum jant parlatma nasıl yapılır, sabırla ve doğru ürünlerle yapılır. Dört janta da aynı hava koşullarında ve aynı ürünlerle parlatma uygulayın. Nikelaj için kullanacağınız ürünler farklılık gösterir. Bu nedenle jantınızın alaşım ve kaplama özelliklerini doğru biliyor olmanız gerekir.

Jant görünümü parlatma işlemlerinizde mutlaka jant parlatma keçesi kullanın.

Car care firmalarının jant temizleme ve parlatma sistemlerini kullanın!               

Car care firmaları jant temizleme ve parlatma sistemleri sunuyor. Fiyatları son derece cazip olabiliyor. Evde uğraştığınıza değmeyebilir. Jant parlatıcı fiyatları ile fiyatlarını karşılaştırın. Yukarıda açıkladığımız jant temizlik ve parlatma teknikleri ile jantınızda ilk günkü temizlik ve parlaklığı her gün yaşayın!

 

Lastik parlatmak için karışım

 

Lastik parlatmak için karışım hazırlarken profesyonel aktif maddeler alarak bu işlemi yapabilirsiniz. Kitler halinde satılan kimyasallar gliserinle veya gliserinsiz olarak bulunabiliyor. Bu karışıma su ekleyerek hazır hale getirebiliyorsunuz.

Evde lastik parlatıcı jel yapacağım diyorsanız en basiti arap sabunu içerisine biraz gliserin eklemektir. Arap sabunu lastik parlatıcı etkiye sahiptir.

Uzun süreli arap sabunu kullanımında lastikte kabuklanma, beyazlaşma belirtileri görülebiliyor.

Hazır lastik parlatıcı ürün satın alabilirsiniz

 

Lastik parlatma yöntemleri

Lastik parlatma yöntemleri arasında çok basit bir öneri sıkça dile getiriliyor. Araba lastik parlatıcı yapmak için bildiğimiz içecek kolayı içerisine bir küp şeker koyarak eritip lastik parlatıcı sprey olarak kullanabilirsiniz.

 

Evde lastik parlatıcı nasıl yapılır konusunda diğer bir öneri elma sirkesi sürmektir. Elma sirkesini sürüp kurumasını bekleyin.

 

Oto lastik parlatıcı nasıl yapılır?

 

Sıkı durun. Yeni bir formül geliyor. Tıraş köpüğünü doğrudan lastiğin üzerine sıkarak lastik parlatıcı yapmak mümkün oluyor. Lastik parlatıcı formülü için tıraş köpüğü etkili bir çözüm olabilir.

 

Profesyonel lastik parlatıcılar

Lastik yanak parlatıcı uygulamak lastiklerin ömrünü uzatmalıdır. Bu nedenle en doğru yöntem profesyonel lastik parlatma ürünleri uygulatmak veya evde lastik parlatıcı yapmak için bu ürünlerin perakende kitlerinden satın almak olacaktır.

Lastik parlatıcı tavsiye konusunda profesyonel car care istasyonları size en doğru ve kalıcı uygulamayı gerçekleştirecektir. Lastik parlatma spreyi benzin istasyonlarında ve oto marketlerde de rahatlıkla bulunabiliyor.

Lastik parlatmak için ne kullanılır sorusuna amatör uygulamalardan örnekler verdik.

 

Lastik parlatıcı zararlımı?

Profesyonel ürünler özellikle bu amaçla ve lastiğin özelliklerine uygun geliştirildiği için lastik parlatıcı zararlımı sorusuna hayır cevabı verilebilir. Doğal lastik parlatıcı için formüller geliştirebilir. Lastik parlatmak sizin de hakkınız. Kullanacağınız formül lastiklerinize zarar vermemelidir. Bu nedenle lastik parlatıcı nasıl kullanılır kullanım prospektüsünü iyice okuyarak uygulama yapınız.

Lastik parlatıcı ürünlerle ilgili makalemizi okumanızı öneriyoruz.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Jant parlatma (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] Jantları yıkayarak başlamanızı öneririz. Bunun nedeni, tekerlek yuvalarının, jant kapaklarının ve lastik lastiklerin, arabanızın boyasının yakınında olmasını istemediğiniz her türlü aşındırıcı günkü toplamasıdır. Çoğu tekerlek yalnızca sabunlu su ve iyi bir fırçalama gerektirir. Jantları temizlemenin üzerinden uzun bir süre geçtiyse, özel bir jant / lastik temizleme ürününe yatırım yapmak iyi bir fikir olabilir. […]

YORUM YAZIN