Far çiziği giderme nasıl yapılır?

Kategori: Aksesuar - 4.101 viewsYorum Yazın
Far çiziği giderme nasıl yapılır?

Far çiziği giderme basit ama etkili yöntemlerle çözülebilir. Fardaki çizikler hem aydınlatma kalitesi hem de farın kullanım ömrü açısından giderilmesi gereken durumlardır.

Bu yazıda; derin far çiziği nasıl giderilir ve far çizik giderme nasıl yapılır ile ilgili aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Far çizik giderme nasıl yapılır çözümleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Far çiziği giderme nasıl yapılır?

Far çiziği giderme nasıl yapılır? Far camları yaşlandıkça sararma ve orijinal rengi bozma eğilimi gösterirler. Diğer bir yan etki de, farlardaki ışık çıkışını bozabilecek bir şey olan çizikler almalarıdır. Bir far restorasyon kiti ile sararma ve basit çiziklerin üstesinden gelebilseniz de, daha derindeki çiziklerin giderilmesi biraz daha zahmetlidir ve düzgün bir şekilde düzeltilmesi biraz zaman alabilir.

far çiziği giderme-far çizik giderme nasıl yapılır-derin far çiziği nasıl giderilir-çizik far temizleme-fardaki çizikler nasıl giderilir-far ciziklerini gidermek
Far çizik giderme nasıl yapılır?

Far çizik giderme nasıl yapılır? Adım adım uygulama

Çizik far temizleme Adım !

Elinizi farın üzerinde gezdirin ve çizikleri hissedin. Çiziklere tırnağınızı takabilirseniz Adım 2’ye geçin. Değilse, işlemin sadece cilalama kısmını yapabilmeniz gerekir; 4. Adıma atlayın.

Far ciziklerini gidermek Adım 2

Far ciziklerini gidermek için zımpara kağıdını 10 dakika su kovasında bekletin. Ardından, bir zımpara bloğunun etrafına 1000 tane zımpara kağıdı sarın. Farı ıslatın ve yüzeyi hortumla ıslak tutarak blokla zımparalamaya başlayın. Çiziği çevreleyen plastiği zımparalayacaksınız, böylece sonunda çiziği tamamen parlatabilirsiniz. Devam etmeden önce çiziğin etrafındaki alanın görünüşte donuk olmasını istiyorsunuz.

Fardaki çizikler nasıl giderilir Aşama 3

Fardaki çizikler nasıl giderilir? Adım 2’yi 2.000 kumlu zımpara kağıdı ile tekrarlayın, ardından 3.000 kumlu zımpara kağıdı ile bitirin. Çizilen bölgeye tek tip bir donukluk istiyorsunuz ve bu noktada orijinal çiziğe çivi çakmamalısınız.

Çizik far temizleme 4. Adım

Çizik far temizleme için far restorasyon kitinden parlatma tekerleğini matkaba yerleştirin. Kitle birlikte verilen ciladan çeyrek boyutlu bir dolguyu polisaj çarkına sürün ve far camına uygulayın. Matkabı açın ve cilayı farın tüm yüzeyi boyunca düzgün bir görünüm elde edene kadar yavaşça çalıştırın.

Mikrofiber bir havlu kullanarak kurumuş cilayı silin ve lens yüzeyinde çizik olup olmadığını kontrol edin. Herhangi birini görürseniz, Adım 4’ü tekrarlayın ve çizik alanın üzerine geri dönün.

Derin far çiziği nasıl giderilir?

Kaba zımpara kağıdı, farlardaki çizikleri giderecektir. Daha ince zımpara kağıtları, kaba zımpara kağıdının geride bıraktığı farlardaki çizikleri giderecektir. Farları zımparalarken kullandığınız su, yıkadığınızda sütlü olacak, cam yıkamanın bulanıklığını veya solgunluğunu ortadan kaldıracaktır. Ne kadar çok kumlarsanız su o kadar berraklaşır. Arada durup lensi kontrol etmeniz gerekebilir.

Zımparalama, farın çizik tabakasının pul pul dökülmesine yardımcı olacaktır. Far lenslerinizi eski haline getirmenin kolay ve ucuz bir yoludur. Lenslerin ne kadar iyi cilalandığını görmek için arada durup lensleri kurutmanız gerekebilir. Daha sonra lenslere dokunduğunuzda pürüzsüz hissedene kadar zımparalamaya devam edebilirsiniz.

Derin far çiziği nasıl giderilir gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN