En iyi oto şampuanı

Kategori: Oto yıkama - 40.383 viewsYorum Yazın
En iyi oto şampuanı

En iyi oto şampuanı için aracınızın durumu önemlidir. Özellikle seramik kaplama veya wax bulunan araçlarda oto yıkama yaparken çok dikkat edilmelidir. Çünkü kullanacağınız oto şampuanı PH dengesi bakımından nötr veya düşük olmalıdır ki seramik kaplamaya zarar vermesin. Çünkü oto şampuanı ile yıkama her defasında boya yüzeyine ve kaplama yüzeyine etki ediyor. Kullanılan oto şampuan, araç şampuanı boya yüzeyi ve uygulanan boya koruma veya seramik kaplama ile etkileşimi zarar verici olmamalıdır.

Bu yazıda; cilalı oto şampuanı için püf noktaları, araba şampuanı kapsamında oto yıkama şampuanı, başka bir ifadeyle araç yıkama şampuanı hakkında ip uçları gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyebileceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Oto şampuan önerisi gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

En iyi oto şampuanı

En iyi oto şampuanı (oto sampuani) aracınızın boya yüzeyinin durumuna göre belirlenmelidir. Forumlarda en çok oto şampuanı tavsiye edilen markaları sizin için derledik.

Burada önemli bir konuya değinmek istiyoruz. Bulaşık deterjanı gibi sabun kullanmaktan uzak durun, çünkü bunlar yağla savaşmak için tasarlanmıştır. Boya üzerindeki cila, wax ve korumayı çıkaracaktır. Araç şampuanı boya yüzeylerinde ve şeffaf kaplamada kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiştir,

Oto şampuanı (oto sampuani) otomatik köpük makineleri, veya köpük yapan basınçlı pompa modelleri ile kullanılabilir. Bazı oto şampuanı (oto sampuani) markaları ise elle çift kova yöntemiyle uygulanabiliyor.

Forumlarda en iyi oto şampuanı olarak en çok yorum yapılan markaları editörlerimiz sizin için belirlediler.

 • Meguiars Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Cilalı Oto Şampuanı
 • Divortex WashBerry Ph Nötr Oto Şampuanı
 • İtalyan ATAS Autobella 5kg Ph Nötür Elle Yıkama Şampuanı 
 • Flowey EV13 pH Nötr Snowfoam Köpük Evopur Foam Extra
 • 3D Wash N Wax- Cilalı Oto Şampuanı
 • Sonax Konsantre Şampuan 

Cilalı oto şampuanı

Cilalı oto şampuanı dikkatli kullanılmalıdır. Çünkü aracınız eğer cilalı ise cilalı araba şampuanı kullandığınızda boya yüzeyinde yeni bir cila katmanı oluşturmaya çalışabilir.

Bazı şampuanlar ön yıkama ve temizleme olarak bazıları da cilalı oto şampuanı olarak kullanılıyor. Hem yıkama hem cila yapan ürünler yani ikisi bir arada araba şampuanları da yoğun olarak kullanılıyor. Örneğin Meguiars Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Cilalı Oto Şampuanı yoğun tercih edilen markalar arasında bulunuyor.

araç şampuanı-oto şampuan-cilalı oto şampuanı-araba şampuanı-oto yıkama şampuanı-araç yıkama şampuanı-en iyi oto şampuanı-araba yıkama şampuanı-cilalı araba şampuanı-oto sampuani-oto şampuan önerisi-oto şampuanı tavsiye-oto şampuanı yerine ne kullanılır
Oto yıkama şampuanı nasıl seçilir?

Araba şampuanı

Araba şampuanı tercihini doğru yaparak aracınızın değerini koruyabilirsiniz. İyi kalitede temiz bir sünger veya araba yıkama eldiveni ve temiz bir kova su alın. Doğru miktarda şampuan ekleyin, hepsini hızlı bir şekilde karıştırın ve gitmeye hazırsınız. Tavandan aşağıya doğru çalışın ve tekerlekleri sonuna kadar bırakın. Bu şekilde boya çizebilecek kum toplama olasılığınız azalır.

Oto yıkama şampuanı ile suyunuz kirlendiğinde, atın ve temiz su kullanın. Aynı şekilde, etrafa kirli su bulaştırmamak için süngeri, bezi veya eldiveni sıkın.

Arabanıza bir kez daha baktıktan sonra, fazla şampuanı durulamak için bir kova taze temiz su kullanın. Ardından arabanızı bir güderi ile kurutmaya, kil çubukla ovalama ve son olarak çok önemli araba cilasını sürmeye hazırsınız.

Araç yıkama şampuanı

Bir cilalı araç yıkama şampuanı hiç cila olmamasından daha iyi olsa da, kesinlikle elle uygulanan ciladan daha düşüktür. Araba yıkamada püskürtülen cila, eşit ve hızlı bir şekilde uygulanacaktır. 

Aracın mevcut parlaklığını arttırmak ve su lekelerini önlemek gibi kozmetik faydaları vardır. Ancak, aracınızın bireysel ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bazı durumlarda sprey cila aslında arabanıza zarar verebilir. Spreyin basıncı, boyada kalan kiri veya kalıntıları öğüterek çiziklere neden olabilir.

Çift kova tekniği ile araç yıkama

Elle uygulanan cilalı araç yıkama şampuanı uygulayan kişinin daha mat olabilecek ve ekstra dikkat gerektiren alanlara odaklanmasını sağlar. Yüksek kaliteli el cilası, muhtemelen aracınızın değerini korumanın en iyi yoludur.

Oto şampuan önerisi

Oto şampuan önerisi veya oto şampuanı tavsiye olarak bir markayı önermek yerine her aracın boya yüzeyinin ihtiyacına göre seçim yapılmalıdır. Öncelikle oto yıkama yöntemini belirlemek gerekiyor.

 1. Elle yıkama
 2. Temassız yıkama
 3. Susuz yıkama
 4. Fırçasız yıkama
 5. Otomatik yıkama

Oto şampuanı yerine ne kullanılır?

Oto şampuanı yerine ne kullanılır? Evinizde bulunan temizleyicilerden veya sabunlardan yapılabilecek çok sayıda kendin yap oto yıkama çözümü vardır. En iyilerinin çoğu su, kabartma tozu, bir veya daha fazla farklı ev sabunu veya yukarıda belirtilen bileşenlerin bir kombinasyonunu içerir. 

En iyi kendin yap araba yıkama sabunları, yumuşak sabunlar, nötr pH sabunları veya doğal temizleyiciler kullanır.

Profesyonel markaların oto yıkama şampuanları tercih edilmelidir. Evde yapılabilecek oto şampuanı yerine ne kullanılır sorusunun alternatifleri genellikle boya yüzeyine uygun olmayacaktır.

Oto şampuan önerisi gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, korumabakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Cilalı oto şampuanı önerileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN