Demir tozu temizleyici fiyatları

Kategori: Boya koruma - 3.773 viewsYorum Yazın
Demir tozu temizleyici fiyatları

Demir tozu temizleyici fiyatları aracınızın jantlarındaki risk ve kirlilik oluşturan partiküllerin temizlenmesi yatırımı için cazip fırsatlar sunuyor. Pek çok markanın demir tozu temizleyici sprey ürünü bulunuyor. Demir tozu temizleyici fiyatları markaya göre 500 ml’lik ambalajlarda 40-80 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Demir tozu temizleyici fiyatları

Ayrıntılı demir tozu temizleyici fiyatları vermeden önce bazı bilgilere değinmek istiyoruz. Araç demir tozu temizleyici nedir? Havada yer alan tozlar, topraktan gelen tozlar ve balatadan çıkan toz parçacıkları aracınızda demir tozu olarak biliniyor. Bu tozlar özellikle boya yüzeyi için çok büyük zarar verebilir.

Demir tozu temizliği nedir? 100 binlerce lira yatırım yaptığınız otomobilinizin kaporta boya yüzeyine yapışan tozlar zamanlar risk oluşturmaya başlıyor. Boya yüzeyinde oksidasyon, yanma ve paslanma ilk ortaya çıkan sorunlardır.

İşte araç demir tozu temizleyici nedir sorusunun cevabı bu sorunların giderilmesini sağlıyor. Özel formüle eden oto demir tozu temizleyici ürünler ile aracınızın yüzeylerinin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Oto demir tozu temizleyici özel kimyasal ürünlerdir. Bayata tozları ve jant temizleme fırçaları gibi ürünlerle yapılan işlemler oto demir tozu temizleyici görevini görmez. Oto yıkama yaptırmak da demir tozlarını uzaklaştırmaz. Çünkü demir tozları yüzeylere yapışır. Bu nedenle yıkama ile yüzeyden çıkaramayacağınız partiküller zamanla birikir. Otomobilinizin boya yüzeyini yıpratır.

Araba demir tozu temizleme, demir tozu temizleyici nasıl kullanılır?

Araba demir tozu temizleme için hem jantlardaki hem de boya yüzeyindeki tozlar için ayrı uygulamalar yapılmalıdır. Ürünü etkilenen bölgelere püskürttükten sonra, demir tozu rengini mor olarak değiştirir.

Demir tozu temizliği nasıl yapılır?

Demir tozu temizleyici nasıl kullanılır? Demir tozu jant temizleme için öncelikle doğrudan güneş görmeyen bir bölgede jant temizleme kimyasalı kullanarak yıkanmalı, temizlenmelidir. Daha sonra kuruması beklenmelidir. Bundan sonra araç demir tozu temizleme spreyi kullanılarak müdahale edin. Demir tozlarının biriktiği yerler demir tozu temizleme spreyi ile etkileşime girerek mor, eflatun rengini alacaktır.

2-4 dakikadan az olmamak üzere demir tozu sökücü yüzeyde bekletilmelidir.

Demir tozu temizliği nedir?

En iyi demir tozu sökücü sonucu almak için badece spreyi sıkmakla yetinmeyin. Boya yüzeyini çizmeyecek basınçla bir sünger veya mikrofiber bezle ovun. Böylece demir tozlarının yüzeyden ayrılmasını daha kolay sağlayabilirsiniz.

Oto demir tozu temizleme spreyleri ve ürünlerinin PH değeri nötrdür. Bu nedenle arabanızın hasar görme veya renk değişikliği ihtimali yoktur. Kaplama ve plastik parçalar genellikle hasar ve lekelenmeye karşı hassastır, ancak arac demir tozu temizleme ürünleri asla bu tür sorunlara neden olmaz. Bu tür parçalar yanlışlıkla püskürtülürse bile lekelenmez.

Demir tozu sökücü tavsiye

Demir tozu ayrıca demir tozu çıkarmak için özel olarak yapılmış kil ile de çıkarılabilir. Bununla birlikte, kil genellikle küçük çizikler yapar ve bu nedenle çizikleri çıkarmak için işten sonra parlatma için bileşiklere ihtiyaç vardır.

Demir tozu sökücü sprey boya yüzeylerinde de kullanılabilir. Boya yüzeylerine zarar vermez. Demir tozu sökücü nedir sorusuna tekrar dönersek özel formülü ile demir bileşiklerine yapışıp, bu bileşikleri tutundukları yüzeyden çekip çıkaran ürünlerdir.

Demir tozu sökücü uygulama çok basit yapılabilir. Araç demir tozu sökücü uygulama için yüzeylerin suyla, yıkama ürünleriyle iyice temizlenmesi gerekiyor. Yüzey kuruduktan sonra demir tozu jant temizleyici ve jant balata tozu temizleme işlemi yapabilirsiniz. Boya yüzeylerindeki demir tozları da yine kaporta demir tozu temizleme kimyasalı veya oto boya demir tozu temizleme ürünleri ile temizlenir. Daha sonra su ile yüzeyi yıkayarak oto boya demir tozu temizleme ürünlerini boya yüzeyinden uzaklaştırabilirsiniz.

demir tozu temizleyici fiyatları-araç demir tozu temizleyici-demir tozu temizleyici nedir-demir tozu temizleyici nasıl kullanılır-demir tozu temizleyici sprey-demir tozu temizleyici tavsiye-en iyi demir tozu temizleyici-oto demir tozu temizleyici-auto finesse demir tozu temizleyici-auto finesse iron out - demir tozu sökücü 500 ml-autoglym magma demir tozu temizleyici - 500ml-demir tozu sökücü sonax (demir tozu temizleyici sonax)-divortex red storm demir tozu jant temizleyici-dragon demir tozu temizleyici-gtechniq w6 demir tozu temizleyici-gyeon iron demir tozu temizleyici-nasiol demir tozu temizleyici-technospray iron off demir tozu pas temizleyici-valet pro demir tozu sökücü-valet pro dragons breath demir tozu temizleyici 500ml-demir tozu temizliği nasıl yapılır-demir tozu temizliği nedir-araba demir tozu temizleme-demir tozu temizleme spreyi-oto demir tozu temizleme-demir tozu jant temizleme-demir tozu jant temizleyici-jant balata tozu temizleme-jant balata tozu temizleme-kaporta demir tozu temizleme-oto boya demir tozu temizleme-arac demir tozu temizleme-demir tozu sökücü fiyatları-demir tozu sökücü nedir-demir tozu sökücü sprey-demir tozu sökücü tavsiye-demir tozu sökücü uygulama-demir tozu sökücü yorum-demir tozu sökücü zararları-en iyi demir tozu sökücü

demir tozu temizleyici tavsiye

Araç demir tozu temizleyici tavsiye

En iyi demir tozu temizleyici hangisidir? Elbette markaların içerisinde ayrım yapmak doğru olmamakla birlikte araç demir tozu temizleyici tavsiye olarak değerlendirilebilecek ürünleri aşağıda listeledik. En iyi demir tozu sökücü için aracınızın durumuna göre ve uygulama yapacağınız bölgeye göre tercih yapabilirsiniz.

Demir tozu sökücü fiyatları ve markaları

 • Auto Finesse demir tozu temizleyici (auto finesse iron out – demir tozu sökücü 500 ml) 105 TL.
 • Autoglym Magma demir tozu temizleyici – 500ml 75,52 TL
 • Demir tozu sökücü Sonax (demir tozu temizleyici sonax)
 • Divortex Red Storm demir tozu jant temizleyici 39,90 TL
 • Dragon demir tozu temizleyici (Valet Pro Dragons Breath – Ph Nötr Demir Tozu Sökücü Jant Temizleyici 500 ml) 84 TL.
 • Gtechniq w6 demir tozu temizleyici 122 TL.
 • Gyeon iron demir tozu temizleyici (Gyeon Quartz Q2M Iron Jant Temizleyici ve Demir Tozu Sökücü 1 lt) 167,50 TL.
 • Technospray iron off demir tozu pas temizleyici
 • İron Coat – Demir Tozu Temizleme 500 ml 91,13 TL.
 • Valet pro demir tozu sökücü (valet pro dragons breath demir tozu temizleyici 500ml, Valet Pro Dragons Breath – Ph Nötr Demir Tozu Sökücü Jant Temizleyici 500 ml) 84 TL.
 • Nasiol demir tozu temizleyici
 • 3D BDX Jant ,Balata, Demir Tozu Temizleyici 500ml 45 TL.

Demir tozu sökücü zararları

Gözle görünmeyen demir tozu zerrecikleri zaman içerisinde boya yüzeyinde önce matlaşmaya neden olur. Daha sonra su ile temas ettiğinde boya yüzeyindeki demir tozları okside olur. Yani paslanır. Aracınız eski ve yıpranmış bir görünümde olur.

Demir tozu sökücü yorum yazıları incelendiğinde demir tozu sökücü zararları yanında faydaları ile anılıyor. Bu arada jant balata tozu temizleme ile demir tozu ürünleri birbirine karıştırılmamalıdır. Çünkü jant balata tozu temizleme demir tozlarının yüzeyden itilmesini ve geride parlak bir kat bırakılmasını sağlamaz. Jant balata tozu temizleme boya yüzeyine de uygulanmaz.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Demir tozu temizleyici fiyatları (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Fren tozu, endüstriyel serpinti, asit yağmuru birikintileri ve ray tozunun tümü aracınıza yapışabilir. […]

YORUM YAZIN