Car care ne demek?

Car care ne demek?

Car care sistemleri sitesinin yayına başlamasıyla birlikte sektörün olumlu tepkilerini görüyoruz. Bu süreçte bizi takip edenlerin veya ilk defa karşılaşanların sordukları temel bir soru oldu. Car care ne demek?

Sektörün içerisinde yer alanlar için car care kelimelerinin neyi kapsadığı aşikar. Ancak otomobil sahibi olup bu sektörde yer almayan okurlarımızın için car care sistemleri tabirinin açıklanması gereği olduğunu gördük.

Car care genel anlamıyla otomobil boya koruma ve detaylı temizlik sistemlerinin adıdır.

Car care genel anlamıyla otomobil boya koruma ve detaylı temizlik sistemlerinin adıdır.

CAR CARE NE DEMEK?

Otomobil boya koruma ve detaylı temizlik sistemlerinin adıdır. İngilizce car care systems olarak ifade edilmekte Türkçe olarak ise oto boya koruma ve detaylı iç temizlik sistemleri biçiminde ifade edilmektedir.

Oto boya koruma deyince sıfır kilometre, yeni araçların boya korumaları anlaşılıyor. İkinci el araçlarda ise önce boya temizlik, boya parlatma daha sonra ise boya koruma anlaşılmalıdır. Boya parlatma ve korumanın pasta ciladan farkı var mıdır sorusu akla gelebilir. Pasta cila geçici bir parlaklık sağlayan uygulamadır. Boya parlatma ve koruma ise uzun süreli koruma sağlar, bu amaçla özel olarak formüle edilmiş ürünler kullanılır. Boya parlatma ve koruma uygulamalarının pasta ciladan bir farkı da uygulama sürecidir. Uygulama cihazları, polisaj makineleri, makine pedleri, bu pedlerle uyumlu wax’lar hep sistemin parçalarıdır. Yıllarca süren bilimsel araştırmalar sonucunda birbirini tamamlayan kimyasallar ve özel formüllü ürünler kullanılarak bir proses içerisinde uygulanır. Tüm konseptin adı car care olarak ifade edilebilir.

Car care kapsamında detaylı iç temizlik ve koltuk koruma uygulamaları da yer almaktadır. Araç bütünlüğü içerisinde detaylı bir temizlik konsepti uygulanmakta, tüm alanlar özel kimyasal maddelerle temizlenmekte ve anti-bakteriyel koruma altına alınmaktadır. Oto kuaföründe araç iç dış yıkama bu işlemin ilkel, başlangıç halidir diyebiliriz. Kumaş ve deri koltuklardaki lekeler temizlenmekte, tüm yüzeylere koruyucu, parlatıcı ürünler uygulanmaktadır.

Car care uygulamaları bağlamında motor temizlik ve koruma, cam filmi, aksesuarlar, klima temizliği, far parlatma, ses yalıtım, pas önleme, motosiklet temizlik ve koruma işlemleri de yapılmaktadır.

Car care sistemleri uygulayan firmalar bütün hizmetleri birlikte, bir sistem, konsept olarak sunmaktadır. Bu uygulamalar profesyonel ve eğitimli ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir. Aracınız önemli bir yatırımınız olarak görülmekte tüm uygulamalar bu yatırımın değerinin korunmasına yönelik olmaktadır. Bu hassasiyet ve titizlik aracınızın ilk günkü gibi temiz, parlak, gösterişli, yeni görünümlü kalmasını sağlamaktadır. Zamanla maruz kalacağı güneşin zararlı UV ışınları, yoldan gelen taş, pislik, zift gibi zarar verici unsurlar, aracın kullanıldığı ortamdaki atmosferik olayların (nem, kar yağışı, dolu vb.) yıpratıcı etkileri car care uygulamaları ile ortadan kaldırılmakta, aracınız koruyucu bir zırha kavuşmaktadır.

Aracınızı profesyonel car care uygulama merkezlerine güvenle teslim edebilirsiniz. Bu konuda firma ile ilgili yapacağınız kısa bir araştırma yol gösterici olabilir. Car care uygulamaları ile aracınızın değerini koruyun!

Kampanyaları takip edin!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Car care ne demek? (8 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] makalede araba far temizleme için kullanabileceğiniz car care pazarında bulunabilen araba far temizleyici ürünlerin listesini […]

  2. […] düzenli bir uygulamadır. Araba koltuğu yıkama evde yapılabilecek bir uygulama olduğu gibi car care firmaları tarafından da hizmet […]

  3. […] göçük onarımı daha doğru ifade ile boyasız göçük giderme ülkemiz car care pazarında son yıllarda çok popüler hale geliyor. Bu onarım tekniği küçük park […]

  4. […] bu işlemleri profesyonel car care istasyonlarında işin uzmanları tarafından […]

  5. […] bu işlemleri profesyonel car care istasyonlarında işin uzmanları tarafından […]

  6. […] bu işlemleri profesyonel car care istasyonlarında işin uzmanları tarafından […]

YORUM YAZIN