Camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir?

Kategori: Oto yıkama - 26.985 viewsYorum Yazın
Camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir?

Camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir? Haşere ve sinek pisliklerini temizleyerek otomobilinizi 3 yaş hatta 5 yaş yeni görünüme kavuşturmak mümkün olabilir! Aracınızın özellikle ön camında bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Yüz binlerce araç sahibinin otomobil yatırımını korumasını destekleyen ünlü car care markaları  kalıcı temizlik ve net görüş için, size özel yaz ve kış için yararlanabileceğiniz hediye niteliğindeki uygulamaları, hiç durmaksızın denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i otomobilinin camlarını temizleme yöntemlerini kullananların tercihi, yüz binlerce kişi tarafından denenmiş diğer önerileri de kaçırmıyor! Bu soru ülke gündeminde şu sıralar en çok tartışılan konulardan birini oluşturuyor. Gündemin yoğun siyasi ve gergin atmosferi arasında medyaya çok yansımayabiliyor ama halkın gündeminde bu soru var. Soru şu: Camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir?

Camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir?

camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir - sinek lekesi nasıl çıkar - camdan boya temizleme - sonax böcek temizleyici - böcek temizleyici - sinek boku lekesi nasıl çıkar - würth böcek temizleyici

sinek lekesi nasıl çıkar

Otomobil ve araç kullananlar için yaz aylarının en büyük sorunlarından biri oto boyasına ve camına yapışan sinek başta olmak üzere uçan haşerelerdir. Bu haşereler yüksek hızlarda özellikle gece yolculuklarında ve sulak bölgelerde adeta ön cama akın ediyor. Kaporta yüzeyi seri cinayet alanı gibi oluyor! Ayrıca ön ızgara, radyatör havalandırma ızgaraları bu canlıların leşleriyle tıkanıyor.

Uçan haşerenin otomobile çarpması engellenebilir mi?

Yolculuk sırasında böceklerin, uçan haşerenin araca çarpması engellenebilir mi? Eğer engellemek mümkünse camlar ve boya yüzeyleri için sorun ortadan kalkabilir. Ancak bu mümkün değil. Hayvan alarmı olarak satılan bazı sonik ses alarmları bulunuyor. Bu alarmlar araç hareket halindeyken belirli hızlarda etkili olabiliyor. Ancak cama veya boyaya böcek yapışmasını tam olarak engelleyemiyor.

Kaput filmi uygulaması da boya yüzeyini korumakla birlikte doğru uygulanmazsa boya yanığı gibi yan etkiler ortaya çıkarabiliyor.

Cam suyu özellikle kostik miktarı fazla cam suyu hem sinekleri uzaklaştırabiliyor, hem de yapıştığı anda kolay söküyor. Yazlık cam suyu olarak oto marketlerde, benzin istasyonlarında bulabilirsiniz.

Sinek lekesi nasıl çıkar?

Sinek yapışmasını engellemek mümkün olmadığına göre temizlemek konusuna odaklanmak gerekiyor. İşte camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir, boyaya yapışan böcek kalıntıları nasıl çıkar sorusunun altın cevapları:

  • Öncelikle acele etmek gerekir. Uzun yolcukta bile olsanız her gece yolculuğu sonrası cam ve boya yüzeyini sabunlu su ile yıkayın ve kalıntıları aracın üzerinde bırakmayın.
  • Böcek kalıntılarının aracın üzerinde uzun süre kalması kesinlikle boya yüzeyine zarar verir.
  • Hızlı cila yaptırmadan uzun yola çıkmayın. Hızlı cila uygulamaları böcek kalıntılarının yapışmasını azalttığı gibi yıkama sırasında tutunmasını da engelliyor. Boya yüzeyindeki böcek kalıntıları hızla uzaklaşıyor.
  • Hayvan alarmı kullanabilirsiniz.
  • Böcek temizleyici kullanın. Normal yıkama böcek kalıntıları için yeterli olmayabilir. Bu durum için özel formüle sahip böcek temizleyici ürünler kullanın. Böcek temizleyiciler için hazırladığımız makaleyi
  • Sinek boku lekesi nasıl çıkar? Böcek temizleyici sinek boku lekesi nasıl çıkar sorusunun da ilacıdır.
  • Uzun yolculuklar öncesi veya sonrası car care istasyonuna uğrayarak boya yüzeyi temizlik ve koruması yaptırın.

Temiz ve zarar görmemiş boya yüzeyleri

Aracınızın değerini korumak için camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir veya oto boya yüzeyine yapışan böcek kalıntıları nasıl temizlenir soruları için profesyonel destek alın. Car care markalarının bu konuda özel uygulama konseptleri bulunuyor. Siz de en yakın car care istasyonuna uğrayın. Yola çıkmadan boya yüzeyi koruması yaptırın. Yolculuk sonrası yine car care istasyonlarında profesyonel oto yıkama ve koruma hizmeti alabilirsiniz.

Hayatın tadını çıkarmak ve genç kalmak, hayatı genç yaşamak için otomobilinize önem verin. Çünkü eğitim düzeyiniz ne olursa olsun otomobil aynı zamanda bir statü sembolüdür. Siz de aracınıza verdiğiniz parayı yılların yıpratıcı etkisinden koruyun. Car care sistemleri aracınızın değerini korur!

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir? (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] Camdaki sinek pisliği nasıl temizlenir? Bu konuda pratik çözümleri linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Burada profesyonel ürünlerden de bahsedeceğiz. […]

  2. […] iyi seramik kaplama boya yüzeyini zift, reçine, haşere ve böcek kalıntıları, kuş pisliği, güneş ışığı gibi zararlı etkilere karşı koruma altına […]

  3. […] far temizliği öncesi mutlaka araba sinek temizleyici ve araba camı temizleme işlemindeki gibi reçine temizleme yapmalısınız. Bu adımı […]

YORUM YAZIN