Cam buğu önleyici çözümler

Kategori: İç temizlik - 5.467 viewsYorum Yazın
Cam buğu önleyici çözümler

Cam buğu önleyici çözümler kış aylarının sinir bozucu bir sorununu veda etmenizi sağlayacaktır. Şehir içinde aracının içerisinde boğuşan, camları bez veya havluyla silmeye çalışan insanlara sıkça rastlıyoruz. Gerçi yeni model araçlarda klima sistemlerinin gelişmesi ve buğu önleme düğmelerinin olması sorunu çözebiliyor. Yine de pek çok araçta bu özellik bulunmuyor. Araç cam buğusu nasıl önlenir? (cam bugusu nasıl önlenir) Cam buğu önleyici çözümler ile soğuk ve yağışlı günlerde araç kullanmak kâbus olmaktan çıkıyor. Oto cam buhar önleyici yöntemler arasında pratik olanlar olduğu gibi bilimsel araştırmalar sonucu geliştirilen araç cam buğu giderici ürünler de bulunuyor.

Cam buğu önleyici metotlar

Neden arabanın camı buğu yapıyor? Başka bir ifadeyle cam neden buğu yapar? Araba camının buğulanması iç ve dış ortam sıcaklığının farkından ortaya çıkıyor. Elbette içerideki havanın nem miktarının artması buğuya neden oluyor. İçerideki nem ile dışarıdaki nem farkı da ani buğu oluşmasına yol açabiliyor. Arabanın camı buğu yapıyor ne yapmalıyım diyenler arasındaysanız işte etkili araba camı buğu giderme çözümleri!

Oto cam buğusu nasıl önlenir? (cam bugusu nasıl önlenir)

Araba cam buğu yapmaya başladığında basit yöntemlerle önleyebilirsiniz. Kış aylarında ön camın içi buğulanırken yaz aylarında dışı buğulanabilir.

Kış aylarında ön cam buğusunu gidermek için klimayı doğrudan cama yönlendirin ve kademesini yükseltin.

Yaz aylarında buğulu pencereleriniz varsa, klimanızı kısın. Bu, arabanızı ısındıracak ve içerideki hava sıcaklığını dışarıdan biraz daha iyi bir şekilde eşleştirecek. Buğu, ön camınızın dışındaysa, yaz mevsiminde olduğu gibi, ön cam sileceklerinizle birlikte temizleyebilirsiniz.

Yan ve ön cam buğu yapmaması için iç ve dış hava sıcaklığını dengelemek gerekiyor. Aracınızın termometre göstergesinden dışarıdaki sıcaklığı ölçün. Eğer 10 derecenin altında ise otomobilin iç sıcaklığını en fazla 17-18 dereceye getirin. Eğer eksi derecelerde sıcaklık varsa 20-22 derecelerde iç ısıtma yapın.

Cam buğu önleme (cam bugu önleme) yerine özellikle uzun yolculuklarda araç ısısını oda sıcaklığında veya düşük tutmanız en iyi önlemdir. Bu sayede ön cam buğu nasıl giderilir sorusuyla muhatap bile olmayabilirsiniz. Çünkü araç iç ortamı serin olduğunda dış ortam da serin olacağı için ısı farkı ortaya çıkmayacaktır. Araç içerisini yüksek ısılara getirirseniz buğu kaçınılmaz olacaktır.

Cam buğu önleyici sprey

Cam buğusu nasıl engellenir sorusu için bilimsel temelli profesyonel çözüm Cam buğu önleyici sprey kullanmaktadır. Pek çok car care markasının cam buğu önleyici sprey ürünü bulunuyor. Siz de araç cam buğu giderici sprey alarak buğu sorunundan kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Araç cam buğu önleyici nasıl kullanılır?

Kış aylarında cam buğu önleyici sprey ile ön cam buğusu nasıl önlenir? Öncelikle ön camınızın temiz olmasını sağlayın. Daha sonra aracınızın iç ortamının kuru ve sıcak olduğundan emin olun. Sonra cam buğu önleyici spreyi camın içine püskürtün. İki, üç dakika bekledikten sonra camı kuru bezle silin. Günlerce ön cam buğu önleyici sayesinde camlarınız kristal parlaklığında ve netliğinde kalacaktır.

Cam buhar giderici spreyleri aynalara da uygulayabilirsiniz.

 

Cam buhar giderici, cam buhar önleyici ürünler

Camlar buhar yapmaması için pek çok markanın cam buhar giderici ürünleri (cam bugu giderici) bulunuyor. Bunlar arasında Türkiye car care pazarında yaygın olarak bulunan ve bilinen bazılarını aşağıda listeledik.

  • Würth Buğu Önleyici Sprey 170 ml
  • Sonax Buğu Önleyici ( 300 Ml )
  • Carpex cam buğu önleyici
  • Automix Oto Buğu Önleyici Sprey 225 Ml
  • Autokit Buğu Önleyici 200 Ml Sprey
  • Technolog Buğu Önleyici (Islak Mendil Formatında Minimun 14 gün

 

Arka cam buğu nasıl önlenir?

Otomobilinizin arka cam buğu sıkıntısını çözmek için ilk yapılacak şey rezistansları çalıştırmak olmalıdır. Bu sayede arka cam buğu hızla çözülecektir.

Aynı şekilde ön cam için kullandığınız yöntemleri ve cam buhar önleyici ürünleri arka cam için de kullanabilirsiniz.

Oto cam buğu nasıl önlenir?

Önünüzü göremiyorsanız güvenlik için hareket etmeyin. Hemen tüm camlarınızı açarak dışarıdaki hava ile içerideki havanın eşitlenmesini sağlayın. Bu yöntem en doğal oto cam buğu nasıl önlenir sorusunun karşılığıdır.

Oto cam buğu önleyici pratik çözümler

  • Kedi kumu çorap çözümü

Kedi kumu kullanın. Kedi kumu ile bir çorap doldurun. Ağzını bir parça ip ile bağlayın ve ardından ön panonuzun ön tarafına yakın bir veya iki tam çorap yerleştirin. Bu, aracınızın içindeki nemi gece boyunca emecek ve herhangi bir buğu oluşumunu önleyecektir. Bu eşsiz cam buğu önleyici (cam bugu önleyici) yöntem kış aylarında büyük yardımcınız olabilir.

  • Tıraş köpüğü metodu

Pratik olarak oto cam buğulanması nasıl önlenir sorusunun bir çözümü de bildiğimiz erkek tıraş kremi kullanmaktır. Tıraş köpüğünü ön camınıza uygulayın. Yumuşak bir pamuklu bez üzerine köpük püskürtün ve tüm ön camınızın üzerine sürün. Temizlemek için temiz ve kuru bir bez kullanın. Bu, pencerenizde nemli bir bariyer oluşturmalı ve buğu oluşumunu önler.

Aklınıza gelebilir nemlendirici tıraş kremleri de aynı işi görür mü? Evet, ama tıraş kremini camdan temizlemek biraz daha zahmetli bir iştir. Bu nedenle köpük kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Köpüğü doğrudan cama püskürterek de kullanabilirsiniz.

  • Dilimlenmiş patates

Dilimlenmiş patatesleri akşamdan aracınızın içerisine koyabilirsiniz. Daha hızlı olarak oto cam buğusu nasıl önlenir diyorsanız patates dilimlerini doğrudan cama sürebilirsiniz.

cam buhar önleyici-cam buhar giderici-cam bugu onleme-cam bugu onleyici-araba cam buğu-araba camı buğu giderme-arabanın camı buğu yapıyor-carpex cam buğu önleyici-cam bugusu nasıl önlenir-arka cam buğu-araç cam buğu giderici-araç cam buğu önleyici nasıl kullanılır-cam bugu giderici-cam buğu önleyici-cam buğu önleyici sprey-cam buğusu nasıl engellenir-cam neden buğu yapar-oto cam buğu önleyici-oto cam buğu nasıl önlenir-oto cam buğulanması nasıl önlenir-oto cam buğusu nasıl önlenir-ön cam buğu-ön cam buğu nasıl giderilir-ön cam buğu önleyici-ön cam buğusu nasıl önlenir-cam silme buhar makinesi-camlar buhar yapmaması için
cam bugusu nasıl önlenir

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Cam buğu önleyici çözümler (2 Yorum)

Yorum Yaz

YORUM YAZIN