Buz çözücü sprey nasıl kullanılır?

Kategori: Oto yıkama - 7.033 viewsYorum Yazın
Buz çözücü sprey nasıl kullanılır?

Buz çözücü sprey veya buz önleyici yöntemlerle kışın en sıkıntılı durumundan kurtulabilirsiniz. Kış aylarında otomobil camlarını korumak için yapılabilecekleri çok az kişi biliyor. Genellikle otomobiller don, buz ve kara teslim ediliyor. Bu yazıda araba buz çözücü sprey çözümleri, araba ön cam buz önleyici branda, araç camı buz önleyici sprey fiyatları ve uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Buz çözücü sprey

Buz çözücü sprey uygulamadan önce aracınızın camlarını, özellikle ön camını kışın zorlu koşullarına karşı koruyacak önerileri vermek istiyoruz.

Kış mevsimi havası beklenmedik şekillerde ön camınıza zarar verebilir. Kışın ön camınıza bakmak için bu işaretleyicileri takip ederek çizik, çizik ve çizik oluşumlarını önleyin.

 • Kazımadan önce ön camını çözün. Ön cam dayanıklıdır, ancak zorla kazıma mevcut çatlakları veya talaşları daha da kötüleştirebilir. Araba camı buz çözücü spreylerden birini kullanarak buzunu çözün, sonra sıyırın!
 • Ağaçların veya dalların altına park etmekten kaçının. Ağaç dallarında kar ve buz birikmesi, araçlarda kırılma ve düşmeye eğilimli olmalarını sağlar.
 • Küçük talaşları ve çatlakları derhal onarın. Soğuk kış havaları çatlakların daha çabuk ilerlemesine neden olabilir. Bu nedenle tam bir ön camın değiştirilmesi gerekmeden önce onlardan kurtulmak için en iyisidir.

Oto buz çözücü sprey çözümleri

Oto marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz oto buz çözücü sprey markalarını listeden inceleyebilirsiniz. Liste aynı zamanda buz önleyici solüsyon fiyatları olarak da değerlendirilebilir.

 • Würth Süper Buz Çözücü Sprey 500 ML(würth buz çözücü sprey)-29,19 TL
 • Mobil De-Icer – 500 ML – Buz Çözücü-14,99 TL
 • Zambak Oto Buz Çözücü Sprey 500 ML-8,85 TL
 • Sprayway Buz Çözücü 48 Saat Önleyici Sprey-25 TL
 • Falken Buz Çözücü Sprey 500ML-9,85 TL
 • Automix Oto Buz Çözücü Ve Önleyici Sprey 225 Ml-13,64 TL
 • MR Buzlanma Önleyici 400 ML-25,90 TL

Araba camı buz çözücü sprey nasıl kullanılır?

Araba için buz çözücü sprey ürünlerinin bir kısmı araba buz önleyici olarak da görev yapıyor. Öncelikle araba buz çözücü spreyi ön cama sıkmadan önce camdaki ince buz tabakasını temizleyin. Daha sonra araba buz çözücü spreyi tüm cama uygulayın. Çözülmesini bekleyin. Buzlar çözülüp akmaya başladığında sileceklerle temizleyebilirsiniz. Sileceklerin kauçuk yüzeylerine özel olarak araba buz çözücü sprey uygulamayı ihmal etmeyin.

Otomobil camı buz çözücü tek uygulamada yeterli gelmezse ikinci kez uygulamalısınız. Eğer oto cam buz çözücü ayna zamanda araç camı buz önleyici sprey olarak çalışıyorsa yaklaşık 48 saat etkisini sürdürebilir.

Araç camı kar buz önleyici branda

Buz çözücü ve önleyici sıvı solüsyonlar dışında çözümlerle de araç camı kar buz önleyici branda gibi sonuç alabilirsiniz.

Üç camı da kapsayan modeller olduğu gibi yalnızca ön cam için hazırlanmış kar buz önleyici ön cam kenar koruyuculu örtü kullanabilirsiniz.

Araç ön camı kar ve buz önleyici koruyucu brandalar su ve ısı geçirmeyen kumaştan yapılıyor. Reflektör kumaşla yapılan modelleri de bulunuyor.

Araç ön camı kar ve buz önleyici koruyucu branda fiyatı 8-50 TL aralığında satın alınabiliyor. Tüm binek araçlarla uyumlu üretilen kar buz önleyici brandalar kolay katlanabilir. Aracınızın camlarını kazımak, buz önleyici kimyasal veya oto buz önleyici sprey gibi çözümler zahmetli ve zaman kaybettirici gelebilir. Bu durumda alüminyum araç kar buz önleyici araç ön cam brandası (kar ve buz önleyici ön cam brandası) daha ergonomik ve kolay gelebilir.

buz çözücü-araba buz çözücü sprey-araba camı buz çözücü-araba camı buz çözücü sprey-araba için buz çözücü-araba için buz çözücü sprey-araç buz çözücü fan-araba ön cam buz önleyici branda-buz çözücü ve önleyici sıvı-oto buz çözücü sprey-oto cam buz çözücü-otomobil camı buz çözücü-araba camı buzlanmayı önleme-buz önleme sistemleri-en iyi buz çözücü sprey-würth buz çözücü sprey-buz önleyici solüsyon-buz önleyici branda-araç camı buz önleyici sprey-buz çözücü tepsi-buz kazıyıcı-shell buz çözücü-araba buz önleyici-buz önleyici-araç camı buz önleyici sprey-araç camı kar buz önleyici branda-araç ön camı kar ve buz önleyici koruyucu branda-kar buz önleyici branda-buz önleyici kimyasal-buz önleyici solüsyon fiyatları-oto buz önleyici sprey-cam buz önleyici-cam buz önleyici branda-alüminyum araç kar buz önleyici araç ön cam brandası (kar ve buz önleyici ön cam brandası)-kar ve buz önleyici branda-kar ve buz önleyici solüsyon-araç cam buz çözücü-araç camı buz çözücü sprey-araç için buz çözücü
Araç camı kar buz önleyici branda

Araba ön cam buz önleyici branda bagajda çok az yer kaplıyor. Aracınızın camlarının kar ve buzdan göreceği zararları önlemiş olabilirsiniz. Cam buz önleyici branda, daha doğru ifadeyle kar ve buz önleyici branda tek kişi tarafından takılabiliyor.

Tüm aracı kaplayacak modeller aynı zamanda güneş koruyucu olarak da kullanılabiliyor.

Evde buz önleyici solüsyon nasıl yapılır?

Hazırlıksız yakalandıysanız evde buz önleyici solüsyon hazırlayabilirsiniz. Sıcaklıklar donma derecesinin altına düştüğünde, buzlu ön camlar ve kilitler gerçek bir sorun olabilir. Bazen acele ediyor olabilir ve buzu kazımak zorunda kalmadan ön camınızın hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlamak için hızlı bir çözüme ihtiyaç duyabilirsiniz.

Tarifini vereceğimiz en iyi buz çözücü sprey evde hazırlanandır ilkesini siz de uygulayabilirsiniz.

Evde hazırlanabilecek buz önleyici kimyasal tarifi için gerekli malzemeler

 • 1 su bardağı su
 • 1 su bardağı izopropil alkol
 • Sprey şişesi

Temiz bir sprey şişesine 1 bardak su ekleyin. Bir bardak izopropil alkol ekleyin. Her kullanımdan önce iyice çalkalayın. Hazırladığınız ev yapımı oto buz önleyici spreyden bir şişeyi aracınızda bulundurmak hayat kurtarıcı olabilir!

Kurtarıcı araç camı buz önleyici sprey önerileri

Car care firmalarının geliştirdiği profesyonel kar ve buz önleyici solüsyon önerilerine ulaşamayacağınız acil durumlarda çaresiz değilsiniz. Evde bulabileceğiniz malzemelerle pratik yollar da keşfedebilirsiniz.

İşte araç cam buz çözücü olarak kullanabileceğiniz malzemeler!

 • Turşu suyu. Turşu suyu, ön camınızı hızlı bir şekilde çözmek için etkili bir yoldur. Turşu suyu sirke ve tuz içerdiği için cam buz önleyici ve çözücü olarak görev yapabilir.
 • Votka ve su. Votka, ön camın donmasını engelleyen çok fazla etanol içeriyor. Bu nedenle suyla seyrelterek kullanacağız votka ve su karışımı araç için buz çözücü işlevini yerine getirebilir.

Pratik buz önleme sistemleri

Basit ama pratik buz önleme sistemlerini devreye sokarak kar ve buzdan aracınızın camlarını koruyabilirsiniz.

 • Ön camınızı gece battaniyeyle örtün. Battaniyeyi, kullanılmadığında bagajınız veya torpido gözünüz gibi kolayca erişilebilecek bir yerde saklayın.
 • Bir soğanla ovalayın. Evet, bu gerçek bir şey! Arabanızın camlarına yarım soğan sürmek, sabahları donmayı önleyen bir madde ile kaplar.
 • Arabanıza tuzlu su çözeltisi püskürtün. Bu, buzu, ısıyla eritmek yerine kimyasal reaksiyonla eritir. Tuzdaki iyonlar ayrıca suyun donma noktasını düşürür ve suyun donmasını zorlaştırır. Tuzlu su, camınıza zarar verebileceği için ön camınıza az miktarda uygulayın.
 • Aracınızı güneydoğuya doğru park edin. Tabiat Ana’nın ön camını çözmesine izin ver. Sabah güneşi doğduğunda, sıcaklığı buzun bir kısmını eritir.
 • Araç buz çözücü fan bulundurun. Aracınızın çakmak girişinden alacağınız elektrikle araç buz çözücü fanı çalıştırabilirsiniz.

Araba camı buzlanmayı önleme

Aracınızda buz çözücü düğmeler bulunabilir. Araç camı buz çözücü sprey yerine AC düğmesine basarak ve hava akımını ön cama yönlendirerek çözebilirsiniz.

Kullandığınız belirli isme bakılmaksızın – buz çözücü, buz çözücü, buğu çözücü veya başka herhangi bir şey – bu küçük, ince çizgili düğmelerden birine basarak etkinleştirebileceğiniz yalnızca iki farklı cihaz var.

İlk tip, aracın ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sistemini, sisli veya buzlu camlarda havayı (tipik olarak hem nemlendiriyor hem de sıcak), diğer rezistansları ve rezistanslı ısıtma mekanizmalarıyla deforme eder.

Araba camı buzlanmayı önleme

Bir aracın HVAC sistemini kullanan buz çözücülere, bazen ön ve yan ön camları temizlemek için tasarlandıklarından ve “iki ana ilke ile çalıştıkları için” birincil ”buz çözücü veya buz çözücü olarak da adlandırılırlar.

Bir otomobilin HVAC sistemini kullanmayan buz çözücülere bazen arka camlar ve aynalar gibi şeyleri çözmek için tasarlandıkları için “ikincil” sistemler denir. Bu sistemler tipik olarak camın yüzeyini fiziksel olarak ısıtmak için tel ızgaraları ve dirençli ısıtma kullanır, bu da buzu eritebilir ve yoğuşmayı giderebilir.

Arka cam buz çözücüler tipik olarak, onlara bakılarak kolayca tespit edilebilen yüzeye monte edilmiş ızgaraları kullanır, ısıtılmış aynalar ise genellikle göremediğiniz iç kablolara sahiptir. Bununla birlikte, her iki sistem de aynı temel rezistanslı ısıtma mekanizmasını kullanır. Sistemi etkinleştirdiğinizde tel ızgaraya bir elektrik akımı uygulanır ve şebekenin direnci ısı oluşumuna neden olur.


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Buz çözücü sprey nasıl kullanılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

YORUM YAZIN