Boyasız göçük onarımı

Kategori: Boya koruma - 1.986 viewsYorum Yazın
Boyasız göçük onarımı

Boyasız göçük onarımı daha doğru ifade ile boyasız göçük giderme ülkemiz car care pazarında son yıllarda çok popüler hale geliyor. Bu onarım tekniği küçük park oyuklarını, taş vurukları hasarını ve dolu hasarını onarmak için özel olarak geliştirilmiştir ve otomobilin orijinal boyasının bozulmadan kalmasını sağlar.

Özel aletler yardımı ile kirişlerin altındaki veya diğer ulaşılması zor yerlerdeki çukurlar bile kolayca çökebilir. Bu yöntem çevre dostudur ve geleneksel yöntemden daha ucuzdur.

Bu makalede; boyasız göçük onarımı nedir, araç göçük giderme aşamaları ve boyasız göçük onarımı faydaları nelerdir inceleyebilirsiniz.

Boyasız göçük gidermegibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Boyasız göçük onarımı

Boyasız Göçük Düzeltme (PDR- Paintless Dent Repair), bir aracın gövdesini maliyetin bir kısmına çok daha kısa sürede fabrika benzeri duruma getiren çevre dostu bir onarım yöntemidir. Boyasız göçük giderme, araçlardan ezik ve eziklerin yanı sıra vücut kırışıklıklarını ve dolu hasarını gidermek için kullanılabilir. Boyasız göçük onarım süreci, aşağıda özetlenen dört ana adımı içeriyor.

 • Hasarı değerlendirme
 • Göçük inceleme
 • Göçüğün analizini ve kullanılacak araç gereç ile tekniğin belirlenmesi
 • Göçüğü düzeltmek için yavaş baskı uygulamak

Araba göçük giderme nasıl yapılır?

Teknisyen sorunlu çukuru, göçüğü kendi bakış açısından daha iyi görebilmek için özel bir ışık panosu kullanır. Pano, gövdeyi orijinal durumuna geri döndürmek için çukurun izdüşümünde aletlerin tam olarak nereye yerleştirileceğini söyleyen bir çukur gölgesi görüntüler.

boyasız göçük onarımı-Boyasız göçük giderme-boyasız göçük giderme-göçük giderici-araba göçük giderme-araç göçük giderme
Boyasız göçük onarımı

Araç göçük giderme araçları fabrika durumuna hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde geri yüklemek için kullanılan özel bir tekniktir. Ek olarak, boyada herhangi bir hasar yoksa, çökme veya kırışıklık göçük giderici kullanılarak onarılabilir.

Ayrıca göçük giderici, küçük dolu hasarı da dahil olmak üzere her boyuttaki ezik için aracınızı orijinal durumuna geri yüklemenize yardımcı olacak mükemmel bir çözümdür.

Araba göçük giderme veya göçük giderici yöntemler nelerdir?

Geleneksel göçük onarımı, otomobil gövdesi çukurlarını boya veya gövde dolgusu macun ile doldurur ve bu daha sonra aracın dış kısmına uyacak şekilde boyanır.

Bu süreç bir aracı yeni kadar güzel gösterebilse de, gerçek çukuru sürdürülebilir, uzun vadeli bir çözüm olarak ele almıyor. Ayrıca zaman alıcı, pahalıdır ve aracınızın yeniden satış değerini etkileyebilir.

Boyasız göçük düzeltme

Boyasız göçük düzeltme veya boyasız göçük giderme ise dolgu ve zımpara gerektirmez. Giderek daha fazla tüketici boyasız göçük giderme işlemini bir kaporta atölyesinde küçük onarımlar yaptırmak için etkili ve ucuz bir alternatif olarak görmektedir.

Boyasız göçük giderme, geleneksel göçük onarım yöntemlerinden daha fazla “paranın karşılığını verir” sunar ve aracınızın dış yüzeyine, kaportasına ekonomik bir şekilde bakmanın harika bir yoludur.

Boyasız göçük onarımı faydaları

 • 20 yılı aşkın süredir dünyada kullanılıyor
 • Geleneksel hasar onarımından % 70’e kadar daha ucuz, uygun maliyetli
 • Renk farkı oluşmaz
 • Hasarın hızlı ele alınması sağlanır
 • Optimum sonuç, % 100 görünmez onarım
 • Ömür boyu garanti
 • Çevre dostu teknik

Boyasız göçük giderme gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Araç göçük onarımı ile otomobil yatırımını koruyanların ilgisini çeken diğer konular


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Boyasız göçük onarımı (1 Yorum)

Yorum Yaz

YORUM YAZIN