Araç koltuk temizleme

Kategori: Koltuk koruma - 23.114 viewsYorum Yazın
Araç koltuk temizleme

Araç koltuk temizleme profesyonel car care firmalarının iddialı oldukları alanlardan biri. Araç koltuk temizleme ile otomobilinizi 3 yaş hatta 5 yaş yeni görünüme kavuşturmak mümkün olabilir! Aracınızın iç mekanında bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Yüz binlerce araç sahibinin otomobil yatırımını korumasını destekleyen ünlü car care markaları  kalıcı temizlik ve koruma için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, vakit kaybetmeden denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i otomobilinin koltuklarını temizleme yapanların tercihi, yüz binlerce kişi tarafından denenmiş diğer önerileri de inceleme fırsatını kaçırmıyor! Araç koltukları meşrubat lekesi, sigara lekesi, su lekesi, yıpranma, toz, kir, duman gibi etkenlerle araçların en çok kirlenen ve yıpranan bölgelerinden. Bu nedenle araç koltuk temizleme zaman zaman yapılması gereken bir işlem. Aksi takdirde araç eskimiş, yıpranmış ve değerini yitirmiş görünür. Araç koltuk temizleme için car care firmalarından yardım almadan sizin de yapabileceğiniz uygulamalar olduğunu biliyor musunuz?

Bu yazıda oto koltuk temizleme ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Araç koltuk temizleme nasıl yapılır? Oto koltuk temizleme yaparak koltuklarınızı yenileyin!

 

Araç koltuk temizleme ürünleri

Otomobilinizin döşeme temizliği için ihtiyacınız olan malzemeler

  • Elektrikli süpürge
  • 2 kova
  • Çamaşır deterjanı veya araba döşemecisi temizleyicisi
  • Deri yüzey besleyici
  • Sünger
  • Bir havlu
  • Güderi

Otomobil koltukları günlük kullanım görür ve onları temiz tutmak önemlidir. Farklı türde koltuklar, kumaşın türüne uyacak şekilde biraz farklı muamele görmelidir. Bazı kumaşların özel muameleye ihtiyaç duyması nedeniyle, imalatçının herhangi bir temizlik veya bakım tavsiyesi verip vermediğini öğrenmek için araç el kitabına başvurmalısınız. Ayrıca, koltuk kumaş türünüz için uygun olup olmadığını kontrol etmek için temizlik ürününüzün üzerindeki etiketi daima okuduğunuzdan emin olun.

 

Araç koltuk temizleme yöntemleri

Otomobil koltukları malzemelerine göre ayrı temizleme süreçleri gerektiriyor.

Kumaş Koltuklarını Temizleme

 

Başlamadan önce herhangi bir temizleme ürününü, otomobil döşemelerinin küçük, göze çarpmayan bir alanında ilk önce test etmeyi unutmayın – bu şekilde hasara neden olmayacağından emin olabilirsiniz.

 

Araç içi koltuk temizleme için ilk olarak, fırça tutturucuyla evdeki elektrikli süpürgenizi kullanın ya da herhangi bir pisliği koltukların ve aracın iç kısmının kalan kısmında vakumlamak için daha küçük şarjlı el süpürgesi kullanın. Bu, yıkadığınızda koltukların üzerindeki kirleri izlemenizi önleyecektir. Araç koltuk leke temizleme için özel ürünler kullanın.

Araba koltuk yıkama nasıl yapılır?

Elbette ev ortamında oto koltuk yıkama makinası bulunmadığını öngörerek devam ediyoruz. Ardından, bir kovayı soğuk suyla, diğeri sıcak su ile doldurun.

Sıcak su kovanıza, otomobilinizin döşeme temizliğini sağlamak için sıradan bir çamaşır deterjanı kaşığı ekleyin. Bu aşamada araba koltuk leke çıkarıcı ürün tercih edebilirsiniz. Oto marketlerde oto koltuk temizleme ilacı            olarak bulabilirsiniz. Araba koltuk temizleme deterjanı veya araç koltuk temizleme spreyi olarak da isimlendirilebiliyor. Araç koltuk yıkama şampuanı, araba koltuk yıkama şampuanı, araba koltuk döşeme temizleyici, araç koltuk temizliği deterjanı diğer isimleridir.

Sakın traş köpüğü ile koltuk temizleme gibi uygulamalar yapmayın. Koltuklarınıza zarar verebilirsiniz. Onun yerine araç koltuk temizleme köpüğü kullanabilirsiniz.

Sıcak su kovasına bir sünger koyun ve daha sonra her koltuğu iyice ovun. Unutmayın, koltuğunuzun ıslanmasına izin vermeyin!

Koltuklarınız temiz görününce ve eşit derecede nemlendiğinde, soğuk su kovasına bir havlu koyun ve aşırı kir ve deterjanı koltuk yüzeyinden ovmak için kullanın.

En iyi etki için bu işlemi bir kez tekrarlayın.

 

Araç deri koltuk temizliği nasıl yapılır?

 

Deri otomobil döşemelerinin büyük bir özenle tedavi edilmesi gerektiğini her zaman unutmayın ve her zaman uzman bir deri araba döşeme temizleyicisiyle temizlenmelidir. Yine de, deri koltuğunuzu gerektiği sıklıkta temizlemekten çekinmeyin.

Koltukları ve aracın iç kısmını hazırlık aşamasında vakumlayın.

Araba koltuk leke temizleme

araç koltuk temizleme - oto koltuk temizleme - araç koltuk temizleme aspirin - araç koltuk temizleme ürünleri - oto koltuk yıkama makinası - araba koltuk leke çıkarıcı - oto koltuk temizleme ilacı - araç koltuk temizleme yöntemleri - araba koltuk temizleme deterjanı - araç koltuk temizleme spreyi - araç koltuk temizleme fiyatları - araç koltuk yıkama fiyatları - araç koltuk kılıfı temizleme - araba koltuk leke temizleme - araba koltuk temizleme malzemeleri - araç deri koltuk temizliği nasıl yapılır - araç koltuk temizlik ürünleri - araç koltuk döşeme temizleyici

oto koltuk temizleme

Vakumlama işlemini bitirdikten sonra, ambalajınıza yöneltilen şekilde araç döşeme temizleyicinizden az miktarda uygulayın. Deri koltuk temizleme ürünü kullanın!

Araç koltuk temizleme ilacı veya araç deri koltuk temizleme ürünleri olarak oto marketlerde bulabilirsiniz.

Araba koltuk döşeme temizliği devamında temizleme maddesinin tamamen çıkartıldığından emin olmak için koltukları nemli bir güderi ile dikkatlice silin.

Koltukların doğal olarak kurumasına izin verin, arkada sabun lekeleri veya lekelerin kalmadığından emin olun.

Periyodik olarak, koltuklarınızın düzgün bir şekilde muhafaza edildiğinden emin olmak için ayrıca bir deri kremi kullanmanız gerekir. Bu gibi deri besleyiciler, koltuklarınızdaki doğal yağlarını muhafaza edip tekrar doldurmasını sağlamak ve aracın ömrü boyunca yüzeylerinin kuru ve çatlamasını önlemek için kullanılır. Bu ürünleri nasıl ve ne zaman kullanacaklarını öğrenmek için daima etiketi okuyun.

Araç koltuk temizliği nasıl yapılır?

Otomobil döşeme temizliği bu ipuçlarıyla ve düzenli bakımla zor değildir: ister deri ister kumaş koltuklarınız olsun, onları yeni gibi iyi görünmelerini sağlayacak kadar basittir!

Araç koltuğu temizleme malzemeleri alarak ev ortamında aracınızın koltuk temizliğini yapabilirsiniz. Bunun için araba koltuk temizleme makinası, oto koltuk temizleme tabancası gibi malzemelere ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan araba koltuk temizleme malzemeleri araç koltuk temizleme deterjanı, araç koltuk temizlik ürünleri, araç koltuk döşeme temizleyici kimyasaldan ibaret. Basit uygulamalarla kendi kendinize araç koltuk döşeme temizleme yapabilirsiniz.

Araç koltuk döşeme temizliği aracınıza yepyeni bir iç görünüm ve temizlik kazandıracaktır.

Eğer zamanım yok ve uğraşamam diyorsanız size en yakın car care istasyonuna uğrayın ve hemen bir koltuk temizlik ve koruma program alın! Bu program araç koltuk tavan temizliğini yaparak aracınıza değer katacaktır. Üstelik krem rengi araç koltuk temizleme gibi zor konuları usta ellere bırakmak bazen daha iyi bir çözüm olabilir!

Araç koltuk temizleme fiyatları   

Araç koltuk temizleme fiyatları firma, araç ve yapılan uygulamaya göre değişkenlik gösteriyor. Araç koltuk yıkama fiyatları ve araç koltuk koruma fiyatları veya araç iç temizlik paketi fiyatları 100 TL’den başlıyor 550 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Araç koltuk temizleme ve koruma kampanyaları için bizi takip edin!

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Araç koltuk temizleme (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] araba koltuğu temizleme için detaylı iç temizlik yaptırmak aracın yeni görünümünün ve araç döşemelerinin […]

YORUM YAZIN