Oto klima temizleme hakkında bilmedikleriniz!

Kategori: Klima temizliği - 16.357 viewsYorum Yazın
Oto klima temizleme hakkında bilmedikleriniz!

Oto klima temizleme hakkında bilmedikleriniz için hazır mısınız? Araç klima temizleme ile otomobilinizi 3 yaş hatta 5 yaş yeni ve temiz havaya kavuşturmak mümkün olabilir! Aracınızın iç mekanında bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Yüz binlerce araç sahibinin otomobil yatırımını korumasını destekleyen ünlü car care markaları  kalıcı temiz hava ve serinleme için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, bir an önce denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i otomobili klima temizleme yapanların tercihi, yüz binlerce kişi tarafından denenmiş diğer önerileri de kaçırmamak için inceliyor! Aracınızdaki klimanın konforu kadar riskleri olduğunu da biliyor musunuz? Şöyle ki araç klimaları zamanla toz, kir, nem gibi etkenlerle mantar, virüs ve bakteri üremesine uygun bir ortam haline geliyor. Yaz başında açıldığında bazen pis bir kokunun aracın içini doldurduğunu hatırlayın! Bu koku ile birlikte geçmiş yıldan beri birikmiş kalıntılar, burada yaşayan virüs ve bakteriler solunum yollarıyla vücudumuza girerek ciddi hastalıklara sebep olabiliyor.

Havalandırma kanalları doğru temizlenmediğinde bakteri, virüs ve mantar yuvası haline gelebilir

Havalandırma kanalları doğru temizlenmediğinde bakteri, virüs ve mantar yuvası haline gelebilir

 

Oto klima temizleme hakkında bilmedikleriniz

Araç klimaları karanlık ve nemli ortamlar olduğu için küf ve mantar oluşumu için uygun yerlerdir. Bu yüzden kış aylarında ihmal edilen araç klimaları, küf ve bakteri oluşumuna ortam sağlayarak yaz aylarında hastalıklara neden olabiliyor.

Birçok kişi klima tamirinin pahalı olduğunu bilmiyor. Hâlbuki alacağınız önlemler ve belli dönemlerde yaptıracağınız bakımlarla olası masraflardan kurtulabilirsiniz.

Klima temizliği olarak adlandırılan tüm sistemler otomobillerde klimanın sökülmesi mümkün olmadığı için kelimenin gerçek anlamıyla ‘temizlik’ değil, dezenfektasyon işlemidir. Çünkü klimayı sökmek ve gerçek bir temizlik yapmak için aracın göğsünü açmak gerekir. Bir klima için de göğsü sökmek çok doğru, efektif bir karar değildir. Klima temizliği olarak adlandırılan işlem aslında eveparatörün anti-bakteriyel spreylerle daha hijyenik hale getirilmesini amaçlamaktadır.

Oto klima temizleme hakkında bilmedikleriniz

Klima temizliği olarak adlandırılan işlem aslında evaparatörün anti-bakteriyel spreylerle daha hijyenik hale getirilmesini amaçlamaktadır.

Evaparatör Temizliği

Klima sisteminde nemli bir bölge olan evaparatöre toz zerreciklerinin sızması zamanla bakterilerin oluşmasına yol açmaktadır. Bu bakteriler sağlık hastalıklarına neden olarak sürücüleri rahatsız ediyor. Evaparatörleri temizlemek için geliştirilmiş özel dezenfektan uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamaları car care firmalarında bulabilirsiniz. Kendiniz bireysel kullanım için üretilmiş anti – bakteriyel spreyleri kullanarak da çözüm üretebilirsiniz. Evaparatörde biriken küf, mantar, bakteri ve çimlenmeleri önlüyor.

Araç klimaları aracınızda özel önem vermeniz gereken bir donanımdır. Sağlığınızla doğrudan ilgilidir. Bu nedenle her yıl mutlaka yetkili servislerde, car care istasyonlarında klima dezenfekte işlemini uygulatın! Sağlığınız ve konforunuzu koruyun.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Oto klima temizleme hakkında bilmedikleriniz! (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] için ideal yaşam ortamlarıdır. Bu nedenle araçlarda hijyenik bir yolculuk için öncelikle oto klima temizliği yapılmalıdır. Oto klima dezenfeksiyonu için özel kimyasallar ve hava ile klima filtreleri ve […]

YORUM YAZIN