Arabadan turşu kokusu nasıl çıkar?

Kategori: İç temizlik - 19.520 viewsYorum Yazın
Arabadan turşu kokusu nasıl çıkar?

Arabadan turşu kokusu nasıl çıkar? Arabaya turşu suyu döküldü diye hemen panik olmayın. Öncelikle panik yapmadan acele etmeniz ve turşu suyu dökülen bölüme basit bir işlem yapmanız gerekiyor.

Bu yazıda; arabaya turşu suyu döküldü nasıl çıkarılır, genel olarak arabaya sinen koku nasıl çıkar, bagaja turşu döküldü panik yapmalı mıyız gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyebileceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Arabaya sinen koku nasıl çıkar çözümleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Arabadan turşu kokusu nasıl çıkar?

Bagaja turşu döküldü, arabaya turşu suyu döküldü endişesi yaşayanlar hatta bu yüzden aracını satanlar bile var. Bagaja turşu döküldü, arabaya turşu suyu döküldü ise çözüm yok mu?

Elbette var! Öncelikle turşu suyu, süt, peynir gibi malzemelerin koku yapmasının dikkat edin koku yayması değil koku yapmasının nedeni Canan Karatay Hocanın sık sık belirttiği gibi probiyotik olmalarıdır. Bu mikroorganizma içerdikleri anlamına geliyor. İşte araca dökülen bu maddeler hemen tam olarak halıdan veya yüzeyden çıkarılmaz ise orada mikroorganizmalar üremek için uygun ortam buluyor.

Bu mikroorganizmaların dışkılarının çıkardığı koku aracınızda kalıcı oluyor. Birkaç adımda çözümü alt başlıkta okuyabilirsiniz.

Bagaja turşu döküldü ne yapmalıyım?

Bagaja turşu döküldü ne yapmalıyım? İşte pek çok alternatif çözüm!

 • Öncelikle dökülmeyi fark eder etmez uzun yolda bile olsanız bir oto yıkamacıya giderek sızıntıyı oradan süpürge ile çekin. Tam temizlenme için fırçalayarak kalmadığından emin olun.
 • Daha sonra detaylı iç temizlik ürünleri içerisinden özellikle alkol bazlı olanlarla yüzeyi temizleyerek mikroorganizmaların ölmesini sağlayın. Carpet cleaner veya Odour Eliminator – Kötü Koku Giderici ürünleri kullanabilirsiniz.
 • Mutlaka tam kuruma olmasını gerçekleştirin. Kuruma için yapay veya güneşin UV ışınları etkili olacaktır.
 • Aracın taban halısı içerisinde turşu suyu kalıntısı yayılabilir. Bu nedenle lokal değil tüm tabanı veya bagajın tamamını temizleyin.
 • Kokunun yayılmasından daha önemli olan kokunun ortaya çıkmasını önlemektir.
 • Mutlaka bakteri ve mikroorganizmaların tümden yok olması için ozonla dezenfeksiyon işlemi yaptırın.
 • Tüm bu işlemleri profesyonel car care istasyonlarında işin uzmanları tarafından alabilirsiniz.
arabadan turşu kokusu nasıl çıkar-arabaya sinen koku nasıl çıkar-halıdan turşu suyu kokusu nasıl çıkar-arabaya turşu suyu döküldü-bagaja turşu döküldü-tursu kokusu nasıl gider
Arabaya turşu suyu döküldü, ne yapabilirsiniz?

Arabaya sinen koku nasıl çıkar?

Arabaya sinen koku nasıl çıkar (tursu kokusu nasıl gider), halıdan turşu suyu kokusu nasıl çıkar yukarıda maddeler halinde sıraladık.

Arabaya sinen koku nasıl çıkar (tursu kokusu nasıl gider), halıdan turşu suyu kokusu nasıl çıkar alternatif yöntemleri de bulunuyor.

Halıdan turşu suyu kokusu nasıl çıkar?

 • Kokuların çoğu iç kumaşta hapsolur. Detaylı bir temizlik yapmanıza yardımcı olması için elektrikli süpürgesindeki döşeme aparatını kullanabilirsiniz. 
 • Dökülen sıvı atıklarla ilgili endişeleriniz olduğunda, kabartma tozu veya kedi kumu, ucuz bir emici olarak kullanılabilir. Tek yapmanız gereken, üzerine serpmek, ovalamak ve birkaç saat bekletmek. Daha sonra herhangi bir sıvı ve kötü kokuyu emecektir. Hızlı bir vakum ve kokular gider.
 • Kömür ayrıca kokuları da emer. Bunun işe yaraması için bir parça odun kömürü alın ve birkaç gün arabada bırakın. Aktif kömür (bir evcil hayvan dükkanının akvaryum bölümünde bulunur) ter, yiyecek veya küf gibi organik kokularla uğraşırken en iyi sonucu verir. Diğer, daha ucuz alternatif, daha hafif sıvılar içermeyen kömür ızgara briketleri kullanmaktır.
 • Kötü kokulardan kaçınmanın en etkili, uzun vadeli taktiği, en sevdiğiniz kokuyu seçmek ve her zaman arabada tutmaktır. Oto kokusu uçun örnekler pamuklu toplar üzerinde vanilya, bir kap çekilmiş kahve veya turunçgil yağı olabilir.
 • Beyaz sirke, geniş yüzeyleri temizlemek için en kolay çözümdür. Bir sprey şişesinde bir ölçek beyaz sirkeyi iki ölçek suyla karıştırmanız ve solüsyonu koltuklara püskürtmek gerekir. Koku gidene kadar işlemi tekrarlayın.
Bagaja turşu döküldü ne yapmalıyım?

Arabaya sinen koku nasıl çıkar çözümleri gibi otomobil yatırımınızın değerini artıracak pek çok temizlik, koruma, bakım önerisini binlerce kişi uyguluyor. Siz de en çok tercih edilen otomobil car care (İç Dış TemizlikBoya parlatma ve korumaSeramik kaplamaOzonla dezenfeksiyonMotor temizlik ve koruma vb.) uygulamalarını buradan keşfedebilirsiniz.

Arabaya turşu suyu döküldü ne yapmalıyım gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Arabadan turşu kokusu nasıl çıkar? (2 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Arabadan turşu kokusu nasıl çıkar? […]

YORUM YAZIN