Araba Parlatma İpuçları ve Teknikleri

Kategori: Boya koruma - 44.644 viewsYorum Yazın
Araba Parlatma İpuçları ve Teknikleri

Araba parlatmanın püf noktaları otomobilin elle veya polisaj makinesi kullanarak parlatırken dikkat edilmesi gereken önerileri kapsıyor. Araba parlatmanın püf noktaları ile 3 yıl hatta 5 yıl otomobilinizi gençleştirmek mümkün olabilir! Bir mucize yaşamak için doğru adrestesiniz! Yüz binlerce araç sahibinin otomobil yatırımını korumasını sağlayan ünlü car care markaları kalıcı temizlik ve parlaklık için, size özel hediye niteliğindeki önerileri,  geç olmadan denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i otomobilini parlatarak koruyanların tercihi, yüz binlerce kişi tarafından denenmiş diğer önerileri de dikkatle inceliyor! Kaporta parlatma teknikleri içerisinde profesyonel boya parlatma ürünlerini elle veya polisaj makinesi kullanarak uygulamak bayta geliyor. Araba parlatma teknikleri ile araba parlatıcı wax, cila ve ürünleri nasıl kolayca uygulayabilirsiniz? Araba parlatmanın püf noktaları konusuna dikkat ederek aracınızın yeni görünüm kazanmasını, dikkat çekmesini ve değerinin artmasını sağlayabilirsiniz.

 

Araba parlatma yöntemleri

Araba boya parlatma, muhtemelen aracınızın görünümünü iyileştirmenin en yaygın ve iyi bilinen yöntemidir. Bu hızlı ipuçları ve teknikler, arabanızı doğru bir şekilde parlattığınızdan emin olmanıza yardımcı olur ve aracınızın görünümünü iyileştirmek için size uzun bir yol kat ettirecektir.

 

Araba kaporta parlatma işleminden önce arabayı temizleyin

Otomobilinizi parlatmadan önce iyice yıkayın. Araba nasıl yıkanır buradan okuyabilirsiniz. Ya otomatik bir araba yıkayarak çalıştırın ya da elle yıkayın. Parlatmaya başlamadan önce aracınızın olabildiğince temiz olması önemlidir, zira yüzeydeki kirler elle kullanılan ped veya bez kullanırsanız boyayı çizebilirler. Buna ek olarak, aracınızın kaplamasını da ayrıntılandırmanız gerekebilir. Bu, sıradan yıkamanın geride bırakacağı, örneğin ağaç reçinesi veya zift gibi, aracın yüzeyinden çıkartılması zor tüm maddeleri çıkarmak için ayrıntılı bir zift katran temizleyici kullanmayı içerir.

 

Yavaş ve küçük alanlarda araç parlatma cilası kullanın

İster polisaj makinesi veya el ile cilalayın, aynı anda küçük bir alanı parlatın. Bir seferde 60 cm kadar bir alanlarda çalışın, cilalamanın işini yapmasına izin vermek için yavaşça hareket ettirin. Araba parlatıcının mümkün olduğunca alanın çoğunu kapladığından emin olmak için örtüşen vuruşları kullanın.

araba parlatmanın püf noktaları - kaporta parlatma teknikleri - araba parlatma teknikleri - araç farı parlatma - araç parlatma yöntemleri - araç far parlatma nasıl yapılır - evde araba parlatma - arabayı parlatmak için ne yapılır - araba parlatma ürünleri - araba boyasını parlatmak için - arabayı parlatmak - araba parlatıcı cila - araç parlatma teknikleri - araç kaporta parlatıcı - araç parlatma cilası - araba farı parlatma - arabayı parlatmak için - arabanın boyasını parlatmak - araba parlatıcı - araba kaporta parlatma - araba parlatma yöntemleri - araba boya parlatma

araba parlatmanın püf noktaları

Araba boyasını parlatmak için

Araba parlatmanın püf noktaları? Arabayı parlatmak için ne yapılır? Genel olarak, bir polisaj pedi kullanıp kullanmadığınıza veya elle cilalamanıza çok fazla önem vermezsiniz. Elle parlatma sadece daha uzun sürer ve tampon parlatıcıyı daha iyi tutmak için daha iyi bir iş çıkarabilir. Bir polisaj pedi kullanmayı seçerseniz, doğru bir şekilde kullandığınızdan emin olun.

Araç parlatma teknikleri

  • Arabayı parlatmak için parlatıcıyı, önce pede yeterli miktarda koyarak sonra otomobilin kaplamasına yayarak uygulayın
  • Arabayı parlatmak için ve boya yüzeyi harelenmelerini yok edebilmek için basıncın eşit düzeyde olmasını sağlayın. Bunun için ped seviyesini koruduğunuzdan emin olun
  • Araba parlatıcı cila parlaklığı berraklaşana kadar cilalayın, ancak parlatıcı kurumadan önce durun
  • Arabanın boyasını parlatmak için kullandığınız polisaj makinesinin kordonunu omzunun üzerinden geçirerek arabanın kaportasından uzak tutun
  • Araç kaporta parlatıcı uygularken polisaj makinesi çalışırken arabanın yüzeyiyle temasını kesmeyin ve önce kapatıp sonra kaportadan uzaklaştırın.
  • Araç parlatma yöntemleri için kullandığınız pedin yerle temas etmesine izin vermeyin. Kaportanın üzerinde kalan tek bir toz bile, özellikle polisaj makinesi kullanıyorsanız, aracınızın kaplamasına çizikler bırakabilir. Ped, yere nasıl değerse, değiştirin veya ne kadar temiz olursa olsun, iyice yıkayın.
  • Evde araba parlatma için profesyonel araba parlatma ürünleri kullanın. Bu amaçla car care merkezlerinde çok faydalı çözümler sunan ürünlerle tanışabilirsiniz.
  • Polisaj makinesi kullanarak araba farı parlatma işlemi de yapabilirsiniz. Araç far parlatma nasıl yapılır buradan Araç farı parlatma yaparak aracınızın eskimiş ve yıpranmış görünümüne son verebilirsiniz.

 

Araba parlatmanın püf noktaları aracınızı düzenli olarak yıkamak, bir otomobilin görünümünü en iyi şekilde tutmak için yeterli olmayacaktır. Her arabanın her seferinde cilalanması gerekiyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN