Araba koltuk temizleme spreyi

Kategori: İç temizlik - 3.906 viewsYorum Yazın
Araba koltuk temizleme spreyi

Araba koltuk temizleme spreyi ürünleri kullanarak mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Evdeki malzemelerle otomobil koltuklarını temizleyebilirsiniz. Araba koltuk temizleme spreyi biçimindeki ürünler profesyonel car care firmaları tarafından geliştirilmiştir. Bu nedenle araç koltuklarında ortaya çıkabilecek kir ve lekelerin içeriğine en uygun ve etkili formüller geliştiriliyor. Oto koltuk temizleme spreyi ürünleri car care istasyonlarında binlerce araç üzerinde test ediliyor. En mükemmel sonuç nihai ürün olarak sunuluyor. Bu yazıda ülkemizde bulabileceğiniz oto koltuk temizleme spreyi markaları ve bu ürünleri kullanarak araç koltuk temizleme fiyatları kaça mal edilebilir okuyabilirsiniz.

Araba koltuk temizleme spreyi

Aracınızın koltuklarını eskiten ve temizlenme ihtiyacı ortaya çıkaran durumlar nelerdir?

 • Sigara dumanı ve isi
 • Toz
 • Yağlar
 • Güneş ışığının yıpratıcı, soldurucu etkisi
 • İklimin koltuklar üzerindeki etkileri, soğuk, sıcak, nem vb. durumlar
 • Meşrubat lekeleri
 • Kahve lekesi
 • İnsan kaynaklı lekeler, örneğin kusmak, idrar yapmak, kan lekesi gibi haller
 • Yiyecek lekeleri, örneğin arabada yenilen hamburgerin ketçap ve köftesinin koltuk üzerine dökülmesi gibi durumlar
 • Hava kirliliği
 • Böcek ve mite gibi haşeratın kirletici etkisi
 • Yolcuların kıyafetlerinden bulaşan kir ve lekeler

Aracınızın değerini koruması için iç ortamının ve özellikle koltuklarının temiz, yeni kalması önemlidir. Bunun için en etkili yöntem araba koltuk temizleme spreyi kullanarak yapacağınız temizliktir.

oto koltuk temizleme spreyi

Oto koltuk temizleme spreyi nasıl kullanılır?

Oto koltuk temizleme spreyi bazen sıvı bazen de köpük biçiminde üretilebiliyor. Araç içerisindeki inatçı lekeleri, yağları, tekstil yüzeylerdeki katran lekelerini çıkarıyor.

Eğer aracınızın koltukları deri ise deri koltuk temizleyici sprey kullanabilirsiniz.

Oto kumaş koltuk temizleme spreyi önce çalkalayın. Daha sonra tüm koltuk yüzeyine püskürtün. Özellikle lekeli alanlarda püskürtme işlemine daha çok dikkat din ve yoğun kullanın.

Eğer oto kumaş koltuk temizleme spreyi köpük biçiminde formüle edilmiş ise temizleme fırçası da kullanılabilir. Bazı durumlarda, inatçı lekeler var ise oto koltuk temizleyici sprey uyguladıktan sonra fırçalayabilirsiniz.

Leke sökücünün döşemenizi bozmasını istemezsiniz, bu nedenle kullanmadan önce leke sökücüleri önce göze çarpmayan bir yerde test edin.

Oto koltuk temizleyici sprey ile birlikte denenebilecek koltuk leke temizleme ipuçları

 • Koltuklardaki mürekkep lekeleri için suyla karıştırılmış saç spreyi veya ovalama alkolü kullanın. Saç spreyi lekenin üzerine püskürtün ve mürekkebin yayılmasını veya döşemenin üzerine yayılmasını önlemek için nemli, temiz bir bezle dikkatlice lekeleyin.  Bu işlemi oto koltuk temizleyici sprey uyguladıktan sonra da yapabilirsiniz. Genellikle oto koltuk temizleyici sprey sorunu çözecektir.
 • Ruj veya yiyecek yağı gibi yağlı veya yağlı lekeler için çok maksatlı araç koltuk temizleme spreyi kullanabilirsiniz. Çok maksatlı araç koltuk temizleme sprey ürünleri özellikle yağ lekelerinde çok etkili sonuçlar verebiliyor.
 • Kahve dökülürse, kahveyi soğuk suyla seyreltin ve bir kağıt havluyla kurulayın. Biraz cam temizleyici uygulayın ve 5 dakika bekletin. Lekeyi daha fazla kaldırmak için tekrar bir kağıt havluyla kurulayın.

Yukarıdaki durumlarda araç koltuk temizleyici sprey kullanabilirsiniz. Araç koltuk temizleyici sprey doğru kullanım için ürünün etiketindeki talimatları izleyin. Temizleyiciyi döşemenize uygulayın ve döşemeye çalışmak için bir fırça kullanın. Suyla iyice durulayın.

Bir efsane! Araç koltuk temizleme aspirin!

Aspirin araç koltuğu temizleme deterjanı olarak özellikle oto yıkamacılarda ve bireysel kullanımlarda efsane haline gelmiş durumda. Araç koltuk temizleme Aspirin kullanarak etkili biçimde yapılabilir. Lekeler kolaylıkla temizlenir ve koltuklar yeni bir görünüme kavuşur.

Araç koltuk temizleme aspirin markası pek çok farklı ürün biçiminde bulunabiliyor.

araba koltuk temizleme spreyi-deri koltuk temizleyici sprey-oto koltuk temizleme spreyi-oto koltuk döşeme temizleyici sprey pompalı 500ml-oto koltuk temizleme sprey-oto koltuk temizleyici sprey-oto kumaş koltuk temizleme spreyi-sonax oto koltuk temizleme spreyi-araç koltuk temizleme sprey-araç koltuk temizleyici sprey-araç koltuk temizleme fiyatları
araba koltuk temizleme spreyi

Oto koltuk temizleme sprey adım adım uygulama

Birkaç adımda oto koltuk temizleme sprey uygulamasından en verimli sonucu alabilirsiniz. İşte o adımlar!

 • Koltukları süpürün. Kumaş koltuklarınızı temizlemeden önce, tüm kalıntıları, kiri ve kırıntıları temizlemeniz gerekir. Koltukları iyice temizleyin. Dikişlere girdiğinizden emin olun. Dikişleri ayırmak için parmaklarınızı kullanın ve gevşek kalıntıları gidermek için vakumun ağzını dikişlerin içine yapıştırın.
 • Koltuğa hafif bir kat temizleme solüsyonu, oto koltuk döşeme temizleyici sprey pompalı 500ml püskürtün. Çok amaçlı bir temizleyici yerine bez koltukları temizlemek için kumaş veya bez temizleme ürünü kullanmalısınız. Solüsyonu temizlemek istediğiniz alana hafifçe püskürtün. Alan üzerinde dört ila beş sprey deneyin.

Bölgeyi doyuracak kadar püskürtmeyin. Bu küflenmeye neden olabilir ve kumaşın altındaki minderin, süngerin üzerinde kokuyor.

 • Bölgede bir iç fırça kullanın. Temizleyiciyi yeni bir alana püskürtmeden önce, yeni püskürtme yaptığınız alanda çalışın. Püskürtmeden sonra hemen alanı fırçalayarak, bir defada bir alanda çalışın. Bez yuvasına masaj yapmak için yumuşak veya orta sert iç fırça kullanın. Kumaş içlerinde sert bir halı fırçası kullanmayın. Bu, kumaş liflerini koltukta karıştırabilir.
 • Temizlenene kadar tekrarlayın. Alan aynı olana dek, püskürtme, masaj ve silme işlemlerini tekrarlayın. Unutmayın, anahtar, kumaşı solüsyon ile doyurmak yerine fırçalamadan önce hafif mantolar. Lekeyi çıkarmak üç ila altı kat alabilir.
 • İşiniz bittiğinde tekrar vakum yapın. Leke çıkarmayı tamamladığınızda, bölgedeki boşluğu tekrar kullanın. Bu, kumaşı biriktiren ve kuruyan ıslak doygunluğun kurumasına yardımcı olur. Aracı herhangi bir yere sürmeden önce koltukların kurumasını tamamlayın.

Oto koltuk temizleme spreyi markaları

Sprey veya köpük olarak araç koltuk temizleme fiyatları uygundur. Yaklaşık fikir vermesi bakımından aşağıda oto koltuk temizleme spreyi ürünleri ve fiyatların bir bölümünü bulabilirsiniz.

 • Sonax Döşeme Temizleyici Köpük (Sonax oto koltuk temizleme spreyi )- 35,70 TL
 • Forbix Gts 35 Genel Amaçlı Sprey- 20,19 TL
 • Würth aktiv araba koltuk temizleme 500 ml deri kumaş-54,99 TL
 • Luxor deri temizleyici sprey-15 TL
 • Sır Asprins Leke Sökücü 750 ml-6,35 TL
 • Sonax Xtreme Nano – Araç İçi Temizleyici- 46,75 TL
 • Plenty Deri Koltuk Temizleyici 500 ml- 8,90 TL
 • Sonax Araç İçi Temizleyici Sprey (Sonax oto koltuk temizleme spreyi)-54,99 TL

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Araba koltuk temizleme spreyi (3 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] döşeme temizleyici ürünlerini seçerken beraberinde oto koltuk temizleyici veya oto koltuk temizleme spreyi de kullanabilirsiniz. Oto koltuk temizleme spreyi, araç koltuk temizleme spreyi ile ilgili […]

 2. […] olarak, araba koltuğu yıkama sürecinde koltuk temizleyici ürünleri gazla kullanmaktan yanlış temizleyicinin koltukların rengini soldurma ihtimali de […]

 3. […] araba koltuk temizleme spreyi uygulayın. Araba koltuk temizleme spreyi nasıl uygulanır buradan inceleyebilirsiniz. Çok amaçlı bir temizleyici püskürtün ve kurumasını bekleyin. Koltuğun […]

YORUM YAZIN