Araba koltuk temizleme deterjanı

Kategori: Koltuk koruma - 21.691 viewsYorum Yazın
Araba koltuk temizleme deterjanı

Araba koltuk temizleme deterjanı kullanarak aracınızın iç mekanında harikalar yaratabilirsiniz. Araba koltuk temizleme deterjanı ile otomobilinizi 3 yaş hatta 5 yaş yeni iç görünüme kavuşturmak mümkün olabilir! Aracınızın iç mekanında bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Yüz binlerce araç sahibinin otomobil yatırımını korumasını destekleyen ünlü car care markaları  kalıcı iç temizlik ve hijyen için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, çok çabuk biçimde denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i otomobil koltuk temizleme yapanların tercihi, yüz binlerce kişi tarafından denenmiş diğer önerileri de inceliyor ve uyguluyor! Çünkü aracınızın içi toz, kir, meşrubat lekesi, sigara isi, haşere gibi etkenlerle hijyen düzeyini zamanla kaybeder. Bununla birlikte kir ve lekeler yerleşerek görünümünü eski ve değerini düşük göstermeye başlar. O halde çözüm nedir? Çözüm bu yazıda ayrıntıları açıklanan araba koltuk temizleme deterjanı kullanarak ilk günkü görünümüne ve temizliğine kavuşturmaktır. Ayrıca alternatif araba koltuk leke çıkarıcı yöntemleri de okuyabilirsiniz.

Araba koltuk temizleme deterjanı başlığı altında okuyabileceğiniz konular

 • Araba koltuğu nasıl temizlenir?
 • Araba koltuk leke çıkarıcı
 • Alternatif araç koltuk temizleme ürünleri
 • Traş köpüğü ile koltuk temizleme
 • Araç koltuk temizleme aspirin
 • Araç tavan temizleme spreyi
 • Araç koltuk temizleme fiyatları

 

Araba koltuğu nasıl temizlenir?

Araba koltuğu nasıl temizlenir sorusunun seçenekleri şunlardır:

 • Koltuk temizleme kimyasalları kullanarak
 • Car care uygulama merkezlerinden hizmet alarak
 • Evde kendi yapacağınız temizleme ürünü ile

Burada üzerinde duracağımız araba koltuğu nasıl temizlenir seçeneği evde yapabileceğiniz çözümdür.

Kendiniz araba koltuk temizleme deterjanı yapabilirsiniz! Gerekli malzemelerin listesi!

 • 2 yemek kaşığı bulaşık sabunu
 • 2 yemek kaşığı soda
 • 2 su bardağı sıcak su
 • Karıştırma kabı
 • Temizlik fırçası
 • Temiz havlu
 • Keten sprey (isteğe bağlı)

 

Koltuklarınıza hızlı bir vakum vererek elektrik süpürgesiyle çekin. Kuru temizleme fırçası ile hafifçe silin ve herhangi bir parçayı temizleyin ve aynı zamanda kumaşa biraz hızlı bir şekilde ferahlık kazandırın.

İkinci adımda koltuklarda kullanmak için araba koltuğu yıkama deterjanı hazırlayın. Bulaşık sabunu çok yumuşaktır, kumaşı ferahlatırken yağ lekelerini kaldırır ve çamaşır sodası da koltuklarınızı mutlu eden bir temizleme takviyesidir. Ve her ikisi de kumaşlarda kullanmak için güvenlidir. Sıcak suyu ekleyin ve hızlı bir çırpma teli ile karıştırın. Çamaşır sodasını doğal ürün satan marketlerden de bulabilirsiniz.

Karıştırma kabında hazırladığınız araba koltuk temizliği deterjanı içerisine temizleme fırçasını hafifçe daldırın ve ardından dairesel bir hareketle araba koltukları üzerinde çalışın. Kumaşı ıslatmaya çalışmıyorsunuz – herhangi bir lekeyi kaldırmak için hafifçe nemlendirin. Bu aynı zamanda döşemeden topaklanmayı çıkarmaya da yardımcı olur.

Araba koltuğunu bir havluyla silin ve tüm koltuklar temizlenene kadar çalışmaya devam edin. Pencereleri indirin ve havayla kurumaya bırakın.

 

Arap sabunu ile araba koltuk temizliği

Yukarıdaki tarifi arap sabunu ile de uygulayabilirsiniz. Arap sabunu ile araba koltuk temizliği etkili bir yöntemdir. Arap sabunu her zaman elinizin altındaki araba koltuk temizleme deterjanı ve araba koltuk leke çıkarıcı olarak başvurulabilir. Arap sabunu araba koltuğu yıkama deterjanı biçiminde de kullanılabilir. Arap sabunu ile araba koltuk temizliği ucuz bir seçenek olmasıyla da dikkat çekiyor.

Araba koltuğu yıkama deterjanı olarak profesyonel bir ürün yerine arap sabunu kullanıyorsanız tıpkı halı yıkama gibi vakumlu bir yıkama makinesi ile çalışmalısınız. Makinenin içerisine arap sabunu ve sıcak su koyarak araba koltuk temizliği deterjanı elde edip koltuklarınızı yıkayabilirsiniz.

Araba koltuk leke çıkarıcı olarak profesyonel car care detailing ürünleri de tercih edebilirsiniz.

 

Traş köpüğü ile koltuk temizleme

Özellikle forumlarda traş köpüğü ile koltuk temizleme konusu sıklıkla işleniyor. Elbette amatör bir uygulama olarak yapılıyor traş köpüğü ile koltuk temizleme işlemi. Aşağıda konuyla ilgili bir videoyu izleyebilirsiniz.

Traş köpüğü ile koltuk temizleme aracınızın döşemelerinde iz, leke bırakabilir. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

https://youtu.be/2JHFqhv40Kk

 

 

Araba koltuk temizleme deterjanı

Araba koltuk temizleme deterjanı için aşağıdaki alternatifleri inceleyebilirsiniz. Burada herhangi bir araba koltuk temizleme deterjanı kullanarak yapabileceğiniz adımları listeledik. Bazı ürünler özel olarak araba koltuk leke çıkarıcı olarak formüle edilebilir. Bu nedenle ürünün araba koltuk leke çıkarıcı özelliklerini etiketlerinden iyice okumanızı öneriyoruz.

Hiç kimse pis koltuklu bir arabaya binmeyi sevmez. Araç koltuklarınız genellikle zamanla biraz kötüye kullanmaktadır ve düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Farklı tipte araba koltukları veya araba koltuğu kapakları, kumaş veya deri tipine uygun farklı işlemler ve temizleme işlemleri gerektirir. Dikkatli temizlenmediği zaman araba koltuğu su lekesi dahil pek çok kötü görünümü barındırabilir.

Bir araba sahibinin, araç döşemesine ilişkin olarak üreticiye herhangi bir temizlik veya bakım tavsiyesi verilip verilmediğini görmek için araç kılavuzuna başvurması gerekir. Satış sonrası koltuk kapakları kullanıyorsanız, bunları nasıl temizleyeceğinize ve hangi temizlik ürünlerinin kullanılabileceğine dair talimatları okumalısınız.

Ayrıca, koltuk kumaşı veya deri üzerinde kullanım için uygun olup olmadığını kontrol etmek için temizlik ürününüzün üzerindeki etiketi mutlaka okuyun.

 

Araç koltuk temizleme yöntemleri (araç koltuk temizleme nasıl yapılır)

Araç koltuk temizleme yöntemlerini bu yazıda okuyabilirsiniz. Şimdi adım adım garajınızda yapabileceğiniz araç koltuğu temizleme malzemeleri ile temizliği sıralamaya!

Burada, size otomobil araba koltuklarını temizleme konusunda adım adım bir kılavuz sunuyoruz:

 1. Bir nokta testi yapın

Yapmanız gereken ilk şey, herhangi bir araç koltuk temizleme ilacını önce araba döşemesinin küçük, göze çarpmayan bir alanında test etmektir. Bu şekilde, hiçbir hasarın oluşmayacağından emin olabilirsiniz.

 1. Araç koltuklarını vakumlayın

Evdeki elektrikli süpürgeyi fırça aparatıyla veya koltuklardaki ve aracın geri kalanındaki tüm kalıntıları temizlemek için portatif elle tutulan bir alternatifle kullanın. Bu, onları yıkarken koltuklara herhangi bir kiri izlemenizi engeller.

 1. Temizleme sıvısını hazırlayın

Bir kova soğuk su ve bir tane sıcak su ile doldurun. Sıcak su kovasına, araba döşemenizi daha temiz hale getirmek için bir miktar normal çamaşır deterjanı ekleyin. Seçtiğiniz ürünün etiketini okumayı ve en iyi sonuç için talimatları izlemeyi unutmayın.

Normal deterjan kullanmak istemiyorsanız, özel araba koltuk kumaşı için özel temizleme sıvıları yani araç koltuk temizliği deterjanı satın alabilir ve ürünle birlikte verilen talimatları takip edebilirsiniz. Farklı markaların araç koltuk temizlik ürünleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Pek çok marka çok başarılı araç koltuk temizlik ürünleri sunuyor.

 

 1. Fırçalama işleminin başlamasını bekleyin.

Sıcak su kabına bir sünger batırın ve her bir koltuğu iyice ovun. Ama dikkatli ol, koltuğun ıslanmasına izin verme. Araba koltuklarının temizlenmesi bir kanepe temizliği gibidir. Kumaşı kurutmak zor olduğu için kumaşı çok fazla ıslatmaz. Bu nedenle, temizlemek için koltuk örtülerinin üzerine nemli, damlamayan sünger sürün. Fiber temizlik bezleri de işe yarıyor!

 

 1. Sabunları temizleyin.

Koltuklarınız temiz ve düzgün bir şekilde nemlendirildikten sonra, soğuk su kabına bir havlu batırın ve fazla kir ve araç koltuğu temizleme deterjanını koltuğun yüzeyinden temizlemek için kullanın.

 

 1. Tekrarlayın.

En iyi etki için bu işlemi bir kez daha uygulayın ve yepyeni araba koltuklarınıza ilk günkü görünümünü vererek merhaba deyin.

 

Araç koltuk temizleme ürünleri

Araç koltuk temizleme için pek çok ürün alternatifi bulunuyor. Araç koltuğu temizleme deterjanı veya araç koltuk temizleme spreyi olarak bulabileceğiniz ürünler arasında yaptığımız araştırmada ilk gözümüze çarpanlardan bir liste hazırladık. Bu liste reklam amacıyla yapılmamıştır. Sadece bilgilendirmek ve piyasada bulunabilecek araç koltuk temizleme fırsatı sağlayan ürünlere gönderme yapmaktadır.

 • Araç koltuk temizleme aspirin
 • Sonax Xtreme Nano – Araç İçi Temizleyici
 • Vanish Kosla Halı&Döşeme Temizlik Spreyi
 • Forbix Gts 35 Genel Amaçlı Sprey
 • BrillantCare Araç ve Dışı Her Türlü Kumaş Temizleme Spreyi
 • Meguiars All Purpose Her Alanda Temizleme Spreyi
 • Würth araç içi temizleme spreyi
 • Fiawax Koltuk ve Döşeme Temizleyici Sprey
 • Valet Pro Kumaş Taban ve Koltuk Temizleyici Sprey
 • AUTOMİX koltuk döşeme temizleyici
 • FORMULA 1 OTO KOLTUK TEMİZLEYİCİ
 • İtalyan STAC OTO KOLTUK TEMİZLEYİCİ KÖPÜK
 • Carpex Upholstery Carpet Cleaner Foam Koltuk Halı Döşeme Temizleyici Köpük
 • Plenty Koltuk ve Halı Temizleyici

 

 

Oto koltuk temizleme ürünleri

Dünya car care ve car detailing sektörleri için kimyasal ürün hazırlayan kuruluşlar oto koltuk temizleme malzemeleri keşfetmek için büyük bir yarış içerisindeler. Bu doğrultuda kimya laboratuvarlarında ve car care uygulama istasyonlarında yılda binlerce oto koltuk temizlik ürünleri ile ilgili testler gerçekleştiriliyor.

Sitemizi takip ederek en güncel oto koltuk temizlik ürünleri hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz.

Araç yatırımınızın değerini korumak için profesyonel car care firmalarından detaylı iç temizlik, koltuk temizlik ve koruma paketleri satın alarak en etkili ve efektif kararı vermiş olursunuz. Döşeme, halı ve vinil temizlik koruma paketleri ile aracınızın içi ortamında mükemmel bir temizlik ve yenilenme sizi bekliyor olabilir. Çünkü profesyonel araç temizlik ve koruma firmaları araç koltuk temizleme makinası, araç deri koltuk temizleme ürünleri konusunda kendi özel formüllerini barındıran ürün ve ekipmanla işlem yapmaktadırlar.

İster oto kumaş koltuk temizleme ürünleri ile isterseniz oto deri koltuk temizleme ürünleri kullanarak uygulayın ürünlerin etiketlerinde belirtilen adımları takip etmeyi ihmal etmeyin. Etiketlerde yer alan uyarılar size en doğru uygulama biçimini gösterecektir.

araba koltuğu yıkama deterjanı-araba koltuk temizliği deterjanı-araba koltuk leke çıkarıcı-arap sabunu ile araba koltuk temizliği-araç koltuk temizleme aspirin-koltuk temizliği nasıl yapılır tüyolar burada-araç koltuk temizliği deterjanı-araç koltuğu temizleme deterjanı-aspirin deterjan kullanım alanları-aspirin temizlik ürünü a101-aspirin deterjan nasıl kullanılır-bim aspirin temizleyici-aspirin temizleyici fiyatı-aspirin halı silme-aspirin temizlik malzemesi zararları-aspirin koltuk silmek-aspirin deterjan zararları-aspirin deterjan koltuk temizliği-aspirin temizleyici araba-aspirin ile araba koltuğu-araç tavan temizleme spreyi-araç koltuk temizleme-araç koltuk temizleme ürünleri-araç deri koltuk temizleme ürünleri-araç koltuk temizlik ürünleri-araç koltuk temizleme yöntemleri-araç koltuk temizleme makinası

araç koltuk temizleme

Araç koltuk temizleme fiyatları

Herhangi bir oto marketten alacağınız oto koltuk temizliği deterjanı veya oto koltuk temizleme spreyi ile aracınızın içini temizleyip koruma altına almak isterseniz en az 40-50 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Araç koltuk temizleme köpüğü gibi ürünler yaklaşık olarak 40-50 TL fiyatı bulabiliyor. Daha ucuz ürün ambalajları da bulunuyor.

Bir car care uygulama merkezinde araba koltuk temizleme fiyatları ne kadardır diye merak ediyorsanız hemen açıklayalım. Araç koltuk yıkama fiyatı yaklaşık 100 TL’den başlıyor. Araç koltuk temizleme fiyatları Ankara veya oto koltuk yıkama fiyatları Bursa, araç koltuk temizleme fiyatları İzmir (araç koltuk temizleme İzmir) gibi farklı şehirlerde yüzde 20’lere varan farklılıklar gösterebiliyor.

Profesyonel koltuk temizleme ve koruma hizmeti fiyatları ise 250-500TL aralığında seyrediyor. Söz konusu fiyatlar aracın yaşı, sınıfı, kullanım durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor.

Oto koltuk temizleme fiyatları için yeterli bütçem yok diyorsanız oto koltuk yıkama deterjanı veya oto koltuk temizleme deterjanı alarak daha uygun maliyet yapabilirsiniz.

Ayrıca araç tavan temizleme spreyi de satın alarak araç içi temizliğini tamamlayabilirsiniz. araç tavan temizleme spreyi fiyatı yaklaşık 50 TL düzeyinde bulunuyor.

 

Araç koltuk temizleme Aspirin

Son zamanlarda ziyaretçilerimiz özellikle araç koltuk temizleme Aspirin hakkında bilgi soruyorlar. Bu yoğun soru bombardımanı nedeniyle araç koltuk temizliği deterjanı olarak bilinen Aspirin ile araba koltuğu temizlenir mi, aspirin deterjan zararları nelerdir diye soruluyor.

Öncelikle Aspirin jenerik ismiyle benzer ürünler piyasada bulunuyor. En bilinen ürün olarak Asperox Çok Amaçlı Genel Temizleyici Aspirin markası göze çarpıyor.

Aspirin deterjan kullanım alanları elbette yalnızca araç koltukları ve döşemeler değildir. Evde ve genel temizlikte de örneğin aspirin halı silmede kullanılabiliyor.

Bir diğer leke çıkarıcı ürün Sır Asprins Leke Sökücü markasıyla sunuluyor.

Nilem Asprin çok amaçlı temizleyici ise daha çok ev temizliğinde tercih ediliyor.

Bir diğer marka da HighGenic Naspirin çok amaçlı temizleyicidir. Bu marka da araç koltuk temizleme amacıyla kullanılabiliyor.

 

Aspirin araç koltuğu temizleme deterjanı

Araç koltuk temizliği nasıl yapılır tüyolar burada! Aspirin deterjan nasıl kullanılır? Aspirin koltuk silmek için doğrudan püskürtülerek uygulanıyor. Bir süre beklettikten sonra aspirin deterjan koltuk temizliği için bir bezle iyice silinmelidir.

Aspirin temizleyici araba koltuklarında rahatlıkla kullanılabilir. Bunun için temizleyeceğiniz koltuk yüzeyine sprey olarak sıkın. Daha sonra bir fiber temizlik bezi veya limon filesi benzeri lifli bir bezle üzerinden geçerek ürünün kumaş yüzeyine iyice işlemesini sağlayın.

Daha sonra suda duruladığınız bez veya fileyi koltuğun üzerine tekrar uygulayın. Lekelerin azalmadığını veya kaybolmadığını fark ederseniz işlemi tekrarlayın.

Araç koltuk temizleme aspirin markaları ağartıcı özellikte değildir. Bu nedenle her renk araç koltuğunda kullanabilirsiniz.

Aspirinleri araç koltuğuna uyguladıktan sonra bir havlu veya temiz bir fiber bezle durulayın. Daha sonra camları açarak veya kuru havlu ile kurumasını sağlayın.

Piyasada bulabileceğiniz araç koltuk temizleme aspirin markalarının etken maddeleri birbiriyle aynıdır. Bu malzemeleri farklı markalar arasından veya marketlerden alabilirsiniz. Örneğin aspirin temizlik ürünü a101 veya bim aspirin temizleyici olarak yakınınızda ulaşabileceğiniz uzaklıktadır.

Aspirin temizlik malzemesi zararları ile ilgili detaylı araştırmalara ulaşamadık. Bununla birlikte araç koltukları için çok sık kullanılması leke çıkarmada etkili olmakla birlikte koltuk yüzeyinin yıpranmasına neden olabilir.

Üstelik aspirin temizleyici fiyatı litresi 5 TL seviyesinde bulunuyor.

Benzer amaçla kullanılabilen bir diğer marka ise Aspirix koltuk temizleme ürünüdür. Aspirix bim marketlerinde bulunabiliyor. Aspirix nasıl kullanılır, Aspirix içeriği, Aspirix yorumları da yukarıdaki ürünlerle benzerdir.

Aspirix fiyatı, Aspirix hangi marketlerde Tex Aspirix Çok Amaçlı Temizleyici fiyatı yine litre olarak 5 TL düzeyinde bulunuyor.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Araba koltuk temizleme deterjanı (3 Yorum)

Yorum Yaz

YORUM YAZIN